Tamamı Görüntülemek için Sistem Kaynakları Yetersiz

Tamamı Görüntülemek için Sistem Kaynakları Yetersiz Offic Excel uygulamasını kullanırken, ” Bellek Yetersiz, Tamamen Görüntülemek için Yeterli Sistem Kaynağı Yok ” koşuluna işaret eden bir hata alabilirsiniz. Bu yazıda, bu sorunu nasıl çözeceğinizi ve Excel Dosyasını kullanmaya nasıl devam edebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Bu durumda ortaya çıkabilecek hataların listesi:

 • Excel bu görevi kullanılabilir kaynaklarla tamamlayamaz. Daha az veri seçin veya diğer uygulamaları kapatın.
 • Bellek yetersiz
 • Tamamen Görüntülenecek Sistem Kaynağı Yetersiz
 • Bu işlemi tamamlamak için yeterli bellek yok. Daha az veri kullanmayı veya diğer uygulamaları kapatmayı deneyin. Bellek kullanılabilirliğini artırmak için şunları göz önünde bulundurun:
  •  Microsoft Excel’in 64 bit sürümünü kullanma.
  •  Cihazınıza bellek ekleme.

Bellek Yetersiz mesajı nedeni

Hata mesajının genel olduğuna dikkat etmek önemlidir, ancak Excel uygulamasının büyük dosya boyutlarını işleyemediği açıktır. Dosya o kadar büyüktür ki, sistemin kullanabileceği tüm belleği tüketir. Excel dosyanız büyükse veya çok sayıda formül ve komut dosyası varsa, sistem belleği yetersiz kalabilir. Bununla birlikte, Microsoft resmi olarak Excel için bazı sınırlamaları paylaştı.

 • Excel: Özellikler ve limitler
 • Excel Performansı: Performans ve Sınır İyileştirmeleri
 • Excel: 32 bit sürümde bellek kullanımı

Bunu akılda tutarak, hata mesajını nasıl çözebileceğimizi bize bildirin.

Bellek Yetersiz, Tamamen Görüntülemek için Yeterli Sistem Kaynağı Yok

 1. Güncellemeleri yükle
 2. Dosyaya Özgü Sorun
 3. Engellenen Eklentiler
 4. Excel’in 64 bit sürümüyle test edin
 5. Fiziksel RAM Ekle
 6. Varsayılan Yazıcıyı değiştirme
 7. Antivirüs Olmadan Test Edin

Daha fazla belleğe ihtiyacınız olduğu açıktır. Belleği tüketen diğer uygulamalara bakabilir ve bunlardan kurtulabilirsiniz. Bu tür uygulamaları sonlandırabilir ve arka planda çalışmasını durdurabilirsiniz.

1] Güncellemeleri Yükle

Bazen önceki bir güncelleştirme nedeniyle olabilir veya Microsoft bu tür durumları ele almak için bir güncelleştirme yayımladı. Başka herhangi bir öneriyi izlemeden önce işletim sisteminizin yanı sıra Office yazılımınız için herhangi bir güncellemeyi kontrol etmenizi ve yüklemenizi kesinlikle öneririz.

2] Dosyaya Özgü Sorun

Hata yalnızca bir dosya için oluşuyorsa, dosyaların içeriğini yeniden ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu tür hücreleri, karmaşık PivotTable’ları, makroları ve birçok veri noktası, özel görünüm ve benzeri karmaşık grafikleri kopyalayıp yapıştırdığınızda gerçekleşen çok sayıda hesaplama nedeniyle olabilir.

Korumalı Görünüm’de açarak veya VPA özelliklerini devre dışı bırakarak manuel olarak kontrol etmeniz gereken bir şeydir. Unutmayın, bir dosyayı açtığınızda hata oluşmaz, ancak ağır bir hesaplama gerçekleştirdiğinde veya yeni veri eklediğinizde Excel’in kapasitesinin ötesine geçer.

Durumu daha iyi ele almak için excel dosyasını daha küçük dosyalara bölmek de isteyebilirsiniz.

3] Engellenen Eklentiler

Excel’de yüklü eklentileriniz veya eklentileriniz varsa, hala sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol etmek ve devre dışı bırakmak iyi bir fikir olacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız, kullanılabilir eklenti için bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bazen Eklentiler, bir görevi tamamlamak için yüksek miktarda kaynak alır, bu da Bellek Yetersiz, Tamamen Sorunu Görüntülemek için Yeterli Sistem Kaynağı Değil ile sonuçlanır.

4] Excel’in 64 bit sürümü ile deneyin

Microsoft Office’in 64 bit sürümü büyük dosyaları 32 bit Excel uygulamasından daha iyi işleyebilir. Bunun nedeni, herhangi bir 32 bit uygulama için 2 GB’lık bir sınır olmasıdır. Büyük dosyaları hemen hemen her gün işlemeniz gerekiyorsa, Microsoft Excel 64 bit sürümünü indirmek veya taşımak daha iyidir. Bellek Yetersiz sorununa neden olmadan daha fazla RAM’e erişebilir ve işleri daha hızlı halledebilirsiniz.

5] Bilgisayarınıza daha fazla fiziksel bellek ekleyin

Bu, tükendiğiniz fiziksel bellekse, bilgisayarınıza daha fazla RAM eklemenin zamanıdır. 64-bit bir sürüme geçiyorsanız, ek bellek eklemek Excel dosyasını çok daha hızlı işlemenize yardımcı olacaktır.

6] Varsayılan Yazıcıyı değiştirme

Excel: Bellek Yetersiz, Tamamen Görüntülenecek Sistem Kaynağı Yok

Excel başlatıldığında, varsayılan yazıcı için yoklar. Zaman zaman, yazıcının kullanılamaması ya da verilerin işlenmesi için çok fazla olması nedeniyle yanıt vermemesi durumunda takılabilir. Size tavsiye edecektir varsayılan yazıcıyı değiştirmek Böyle bir PDF yazıcı veya XPS belge yazar olarak bilgisayarda kullanılabilir sanal yazıcılar birine.

 • Windows 10 Ayarlarını Aç (WIn + I)
 • Aygıtlar> Yazıcılar ve Tarayıcılar’a gidin
 • Windows’un varsayılan yazıcımı yönetmesine izin ver kutusunun işaretini kaldırın
 • Sanal yazıcılardan birini seçin ve Yönet düğmesine tıklayın
 • Cihazınızı yönetin bölümünün altında Varsayılan olarak ayarla düğmesini tıklayın

Tekrar deneyin ve bu sefer işe yarayıp yaramadığını görün.

7] Antivirüs’ü devre dışı bırakın

Virüsten koruma yazılımının bu tür sorunlara neden olduğu bilinmektedir, özellikle de dosyayı tekrar tekrar tararsa. Antivirüs şeyler bilgisayara zarar verebilir de yanlış bir pozitif olabilir. Virüsten koruma programlarının çoğu geçici olarak devre dışı bırakma seçeneği sunar. Bu yüzden bunu yaptıktan sonra tekrar deneyin veya sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için AV’yi tamamen kaldırın. Hepsi bu kadar umarım sorununuz çözülmüştür. Soru ve sorunlarınız için bizimle sayfanın altındaki yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Tamamı Görüntülemek için Sistem Kaynakları Yetersiz için yorumda bulun

  Tamamı Görüntülemek için Sistem Kaynakları Yetersiz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tamamı Görüntülemek için Sistem Kaynakları Yetersiz için ilk yorumu yapabilirsin.