iphone “Ağa Katılamadı” Hatası Nasıl Çözülür?

iphone “Ağa Katılamadı” Hatası Nasıl Çözülür? iOS’un işlevselliğinin çok fazla bir kısmının internete bağlı olduğunu düşünürsek, bir iPad, iPhone’da ortaya çıkan [ağa bağlanılamıyor” hatası nedeniyle bir kablosuz ağa katılamazsanız ve bu oldukça sinir bozucu hal alır veya iPod touch. Her zamanki gibi bir wifi ağına katılmaya çalışırken veya bir ağa manuel olarak katılmaya çalışırken bu uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Böyle sıradan hata mesajıyla, wi-fi ile ilgili sorunun ne olduğunu tam olarak bilmek zordur, ancak çoğu durumda, aşağıda açıklanan çok adımlı işlemle sorununuzu oldukça hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

iphone “Ağa Katılamadı” Hatası Nasıl Çözülür?

  1. Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin.
  2. Cihaz şifresini girin ve sıfırlamayı onaylayın
  3. iPhone / iPad’in yeniden başlatılmasına izin verin, cihaz tekrar açılmadan önce sıfırlamayı tamamladığında cihazda bir iplik imleci görürsünüz.
  4. Ayarlar> Kablosuz’a geri dönün ve tekrar ağa katılın

Ağ Ayarlarını Sıfırlama, kaydedilmiş parolaları ve yapılandırma ayrıntılarını kaldırır ve cihaz, otomatik olarak, herhangi bir kalan önbellek veya tercihler için (muhtemelen) boşaltılacaktır. Bu yüzden şifreleri ve belirli ağ bilgilerini tekrar girmelisiniz.

Bu noktada iPhone / iPad her zamanki gibi ağa bağlamalıdır. Yukarıda belirtilen adımları attıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız , iOS Ayarları aracılığıyla Kablosuz ağını unutmayın ve ardından tekrar manuel olarak katılın. Ağları manuel olarak girmek, Wi-Fi menüsünden “Diğer” i seçerek ve tam yönlendirici adını, ağ şifreleme türünü ve yönlendirici şifresini girerek yapılır.

Kişisel deneyimden, belirli bir Kablosuz modem diğerlerinden daha sık bağlanırken “ağa katılamıyor” hatası oluşuyor, bu nedenle çift bant modeminiz varsa, diğer ağı tercih edebilir ve sorunlu sinyali atlayabilirsiniz. Bazen modeminizi yeniden başlatmak da yardımcı olabilir, ancak tüm kullanıcılar bu konuda kontrol sahibi olmadığından, genellikle iOS istemcisine özel bir çözünürlük sunmak en iyisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone “Ağa Katılamadı” Hatası Nasıl Çözülür? için yorumda bulun

    iphone “Ağa Katılamadı” Hatası Nasıl Çözülür? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone “Ağa Katılamadı” Hatası Nasıl Çözülür? için ilk yorumu yapabilirsin.