Sony Xperia XZ Premium, şimdiye kadarki en yavaş akıllı telefon

2 dk okuma süresi
Sony, çarpıcı bir 4K HDR ekran ve süper yavaş çekimde kayıtları yapan tamamen yeni bir kamera içeren Xperia XZ Premium’a Mobile World Congress’da tanıttı.

Sony, gittikçe büyüyen akıllı telefon listesine katılmak için en yeni cihazı yeni tanıttı. Sony Xperia XZ Premium, şimdiye kadarki en yavaş akıllı telefon

Yeni Xperia XZ Premium, Barselona’daki Mobile World Congress’da açıklandı ve saniyede 960 kare çekebilen inanılmaz derecede süper hızlı bir kamera da dâhil olmak üzere bir akıllı telefonda daha önce hiç görülmeyen özellikleri içeriyor – iPhone sadece 240 FPS’de çekebiliyor.

Bu cihaz geçtiğimiz yılın Xperia XZ modeline benzer görünse de, Premium, içeriği 4K HDR kalitede gösterebilen 5,5 inçlik ekranda bir dizi gelişme sağlıyor. Sony, artık telefonların Ultra HD yenileme zamanı geldiğini düşünüyor. Sony Xperia XZ Premium, şimdiye kadarki en yavaş akıllı telefon

Bu nihai ekranın yanında, yonga üreticisinin şimdiye kadar oluşturduğu en hızlı beyin seti olan, içinde en yeni Qualcomm 835 Snapdragon işlemci de bulunuyor.

Bu yeni işlemci ayrıca inanılmaz 1Gbps‘lik indirme hızları da sunuyor.

Bu, müşterilerin hareket halindeyken fiber optik hızları sunarak cep telefonlarını nasıl kullandıklarını dönüştürme potansiyeline sahip olan bütünleşmiş Snapdragon X16 LTE modeminden dolayı mümkündür.

Sony’nin kameraları daima iyi geçti, ancak Premium’un saniyede 960 kare video çekebilen güncellenmiş bir 19 megapiksellik kamerası var.

Bu, kullanıcıların diğer akıllı telefonlardan dört kat daha yavaş süper yavaş çekim video çekebilmelerini sağlar.

Akıllı Motion Eye kamera sistemi, Sony’nin Tahmin Edici Yakalama dediği bir şeyi kullanarak ateş etmekte olduğunuz şeyi de hesaplayabilir.

Bu, XZ Premium’un hareket algıladığında görüntüleri otomatik olarak tamponlanarak bir adım önde olmasını sağlar. Bu, bir an kaçırılmadığı anlamına gelmelidir. Sony Xperia XZ Premium, şimdiye kadarki en yavaş akıllı telefon

Üstün özelliklere sahip diğer özellikler arasında Stamina modlu 3230 mAh pil, parmak izi tarayıcı ve su geçirmez tasarım yer alıyor.

Xperia XZ Premium, 2017 sonbaharının sonlarından itibaren Luminous Chrome ve Deepsea Black’te küresel olarak satılmaktadır – hiçbir fiyat ortaya çıkmadı, ancak bunun maliyeti £ 600’ü aşacak. Sony Xperia XZ Premium, şimdiye kadarki en yavaş akıllı telefon

Sony, XZ Premium’un yanı sıra daha düşük fiyatlı bazı cihazları da tanıttı.

XA1 ve XA1 Ultra, Sony’nin popüler orta sınıf serisine dâhil olmuş ve bir dizi iyileştirme içermektedir.

XA1, 5 inç HD kenardan kenara ekranla piyasaya çıkarken, XA1 Ultra daha büyük bir 6 inç tam HD ekran alıyor.

Her iki cihaz da daha hızlı işlemciler, gelişmiş 23 megapiksel kameralı ve alüminyum tasarıma sahip.

Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra, Android Nuga‘nın piyasaya sürülmesiyle birlikte 2017 baharından itibaren

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x