android telefonda video açılmıyor

Android telefonda video açılmıyor Birkaç gün önce bir proje için Samsung akıllı telefonumla bazı önemli videolar kaydettim. Ancak şimdi bu videoları telefonumda Galeri’den oynatmaya çalıştığımda ‘Video oynatılamıyor’ yazıyordu.

‘Saklanan videolarımın bazıları Android telefonda oynatılmıyor. Bu hatayı alıyorum – ‘video oynatılamıyor’. Telefonumu yeniden başlattım ama hiçbir faydası olmadı. Android Lollipop OS kullanıyorum. Android telefonda oynatılmayan videoları düzeltmenin bir yolu var mı?

Android telefonunuz video çekmek, depolamak, izlemek ve paylaşmak için kullanışlı bir cihazdır. Mobil videolarınız düzgün oynatılmadığında veya hata vermediğinde, özellikle videolar işe ya da önemli bir kişisel duruma düştüğünde gerçekten sinir bozucu olur.

Videolarınızın bir Android telefonda oynatılmamasının birçok nedeni olabilir:

 • Videonuz bozuk
 • Medya oynatıcı eski
 • Android işletim sistemi güncellenmedi
 • Video kaynaktan tamamen indirilmiyor
 • Mobil SD kartınız bozuk
 • Güvenilmeyen bir yazılım / uygulama indirdiniz

Android telefonda oynatılmayan videolar nasıl düzeltilir?

Android telefonunuzda video oynatmak için aşağıdaki yöntemleri deneyin. Samsung, Xiaomi, Motorola, HTC gibi herhangi bir Android telefondaki ‘oynatılmayan videolar’ sorununu gidermek için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 1. Cihazınızı yeniden başlatın / yeniden başlatın
 2. Android telefonunuzdaki önbelleği temizle
 3. Mobil cihazınızdan güvenli olmayan uygulamaları kaldırın
 4. Cep telefonuna VLC oynatıcı / MX Player yükleyin
 5. Android işletim sisteminizi güncelleyin
 6. Video için Yıldız Onarımı Alın
 7. Uygulama tercihlerinizi sıfırlayın
 8. Akıllı Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Cihazınızı yeniden başlatın / yeniden başlatın

Akıllı telefonun yeniden başlatılması, videolarınızı oynatmaya yardımcı olabilecek en basit sorun giderme yoludur. Cep telefonunuzdaki tüm uygulamaları kapatın. Telefonu yeniden başlatın / yeniden başlatın. Ardından, Galeri’ye gidin ve videolarınızın oynatılıp oynatılmadığını kontrol edin.

Android telefonunuzdaki önbelleği temizle

Yükleme süresini azaltmak için önbelleğe alınmış veriler gerekir, ancak önbellek temizliği, bozuk önbellek verileri nedeniyle ortaya çıkabilecek bir dizi sorunu gidermek için sorun gidermenin bir parçası olarak da önemlidir.

Akıllı telefonunuzdaki verileri temizlemek için Ayarlar> Depolama / Uygulama Yöneticisi> Önbelleği Temizle’ye gidin. Şimdi, videoları oynatmak için Galeri’ye geri dönün.

Mobil cihazınızdan güvenli olmayan uygulamaları kaldırın

Kötü niyetli yazılımlar(virüs) Android telefonlarınız için de bir tehdittir. Güvenilmeyen bir kaynaktan herhangi bir uygulama veya yazılım indirdiyseniz, kaldırın. Mobil videolarınızı oynatmanıza izin vermemek veya videolarınızı bozmak da dahil olmak üzere mobil cihazınızın düzgün çalışmasını bozma olasılığı vardır.

Android telefona VLC oynatıcı / MX Player yükleyin

Android telefonunuzdaki medya yürütücünün oynatmaya çalıştığınız video codec bileşenini desteklememesi mümkündür. Android uygulama mağazasından VLC oynatıcı, BS Oynatıcı veya MX Oynatıcı gibi uyumlu bir video oynatıcı yükleyin.

Android işletim sisteminizi güncelleyin

Oynatılmayan videoları düzeltmek için Android işletim sisteminizi güncelleyin. Android işletim sistemini güncellemeden önce kişiler, fotoğraflar ve videolar gibi mobil verilerinizi her zaman yedeklemeniz önerilir.

Her ne kadar İşletim sistemi güncellemesi cep telefonu bilgi kaybı veya bozulmasına yol açabilir veri kaybı ancak işlem sırasında herhangi bir teknik aksaklık neden olmaz. Bu yüzden daha sonra tövbe etmekten daha güvenli olmak daha iyidir.

Cep telefonunda Android işletim sistemi nasıl güncellenir?

 • Android telefonunuzu Kablosuz ağa bağlayın
 • Android telefonunuzda Ayarlar’ı açın
 • Aşağı kaydırın ve Cihaz Hakkında’ya dokunun
 • Güncelle’ye dokunun . Bazı cep telefonlarında, Android sürümüne bağlı olarak Yazılım Güncellemesi veya Sistem Ürün Yazılımı Güncellemesi olabilir
 • Güncellemeleri Kontrol Et’e dokunun
 • Güncelle’ye dokunun
 • Hangisini görürseniz Yükle / Yeniden Başlat ve Sistem Yazılımını Yükle / veya Yükle öğesine dokunun. İndirme ve yükleme işlemi başlar.

Kurulum tamamlandığında, cep telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır.

Oynatmak istediğiniz Video Bozuk olabilir

Android telefonunuzda bazı video dosyalarını oynatabiliyorsanız, sorun cihazda veya medya oynatıcıda değildir. Video dosyalarınız bozulmuş olabilir.

Uygulama tercihlerinizi sıfırlayın

Uygulama tercihlerinizi sıfırlamak, video oynatmak için hangi video oynatıcıyı kullanmak istediğinizi seçmenize olanak tanır.

Android telefonda Uygulama tercihleri ​​nasıl sıfırlanır?

 • Gidin Ayarlar> Uygulama Yöneticisi veya Apps
 • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Uygulama Tercihlerini Sıfırla’ya dokunun.

Şimdi videolarınızı Android telefonda oynatmaya çalışın.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri Android telefon videolarınızı oynatamazsa, son çare Fabrika Ayarlarına Sıfırlama’dır.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama tüm verileri siler ve akıllı telefonunuzu yeni gibi işler. Böylece, yapmadan önce tüm kişilerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer akıllı telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Genel olarak

Çoğunlukla Android’de ‘video oynatılmıyor’ önbelleği temizleyerek veya akıllı telefonunuzu yeniden başlatarak çözülür. Ancak, mobil video dosyası bozuksa Yapacak pek bir şey yok gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. android telefonda video açılmıyor için yorumda bulun

  android telefonda video açılmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak android telefonda video açılmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.