PUBG Bellek Okunamadı

PUBG Bellek Okunamadı PUBG, Battle Royale kategorisinde ortaya çıkan küresel oyunlardan biridir. Benzer bir oyun sergileyen ancak yayıncılarda farklılık gösteren Fortnite’in doğrudan bir rakibi. Kullanıcılar, popüler oyunu başlatmaya çalışırken aşağıda hata mesajlarını yaşadıklarını bildirdiler.

Hata mesajı her bilgisayarda farklı adresler içerebilir, çünkü kullanılan bellek genellikle farklı bilgisayarlardaki benzersiz konumlarda bulunur.

Bu hata mesajı 2017 yılının ortalarında ortaya çıktı ve o zamandan beri kullanıcının cihazlarında mevcut. Bazı durumlarda, bir güncelleme oyun için sunulduğunda otomatik olarak çözülür. Diğer durumlarda, hata mesajını manuel olarak gidermeniz ve düzeltmeniz gerekir.

PUBG’da ‘Bellek Okunamadı’ Hata mesajına ne sebep olur?

Bu hata mesajı, uygulamadaki basit bozulmalardan hız aşırtma sorunlarına kadar çeşitli nedenlerle izlenebilir. ‘Bellek okunamadı’ hata mesajının PUBG’da ortaya çıkmasının bazı nedenleri bunlarla sınırlı olmamak üzere

 • Steam Oyun Dosyalarındaki Sorunlar: PUBG, tüm oyun dosyalarına ve gerekli güncellemelere erişen Steam yayıncısı aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu dosyalardan herhangi biri eksikse, oyunu başlatamayabilirsiniz.
 • Hızaşırtma: Hızaşırtma, herhangi bir oyunu güçlendirmek için bir araç sağlasa da, içinde sorunlara da neden olabilir. Bu sorun için basit bir geçici çözüm, hız aşırtmayı devre dışı bırakmaktır.
 • Arkaplan Uygulamaları: Arkaplanda çalışan üçüncü parti uygulamalar da PUBG ile çelişmekten sorumlu olabilir ve tartışılan gibi bir hataya neden olabilir.
 • Eski Ekran Kartları: Sisteminizde eski ekran kartları kullanıyorsanız, oyunun gereklilikleri ekran kartınız tarafından karşılanamayabilir.

Çözümlere başlamadan önce, proxy sunucusu olmayan aktif bir açık internet bağlantınız olduğundan emin olun. Ayrıca, bilgisayarınızda yönetici erişimine de sahip olmalısınız.

1. Çözüm: Oyun Dosyalarının Bütünlüğünün Doğrulanması

Steam, oyun dosyalarınızın bütünlüğünü kolayca doğrulayabileceğiniz dahili bir özelliğe sahiptir. Oyun dosyalarının bozulması veya kullanılamaz hale gelmesi, bir süredir Steam’in sorunu olmuş ve farklı oyunlarda tekrar ediyor. Doğrulama işlemi, oyun dosyalarını çalışma zamanında sunucudan alınan bir dosya listesiyle kontrol eder.

 1. Steam uygulamanızı açın ve üstteki çubuktan Oyunlar’ı tıklayın. Şimdi sol sütundan Oyuncu Bilinmeyen Savaş Alanlarını (PUBG) seçin , sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 2. Özellikler’e girdikten sonra Yerel Dosyalar kategorisine tıklayın ve Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula’yı seçin.
 3. Şimdi, işlem tamamlanana kadar bekleyin. Doğrulama tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve PUBG’yi tekrar başlatın. Hata mesajının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

2. Çözüm: Hızaşırtmayı Devre Dışı Bırakma

Çoğu oyuncu, bilgisayar sistemlerini overclock edilmiş donanım (CPU + RAM) etrafında kurma eğilimindedir. Bu, pahalı donanıma kıyasla küçük bir fiyat etiketi ödeyerek daha iyi performans elde etmelerini sağlar. Hız aşırtma, donanımınızın saat döngülerini bir eşik sıcaklığına ulaşana kadar geçici olarak artırma eylemidir. Bu sıcaklığa ulaştığında stok hızına geri döner, böylece tekrar hız aşırtmadan önce tekrar soğutulur.

 • RAM’ler , CPU ve Grafik kartı dahil hiçbir donanımınızı overclock etmediğinizden emin olun.
 • Bilgisayarınızda çalışan herhangi bir tazeleme oranı zorlama programını devre dışı bırakın.
 • Ayrıca devre dışı bırakabilirsiniz kaldırma 3 rd bilgisayarınızda çalışan parti video veya ses codec. Bunlar arasında K-Lite Codec paketleri vb.
 • Bir ATI Grafik kartınız varsa , lütfen ATI-ACE, ATI-SMART, Trueform ve Catalyst AI’yi kaldırın – test için VPU Recover’ı devre dışı bırakın.

Yukarıdaki yöntemleri uyguladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hata mesajının kaybolduğunu kontrol edin.

3. Çözüm: Grafik Kartı Sürücülerini DDU ile Yeniden Yükleme

Yukarıdaki her iki yöntem de bilgisayarınızda çalışmıyorsa ve hala hata iletisini alıyorsanız, Grafik Sürücüleri ve VRAM ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Her ikisi de oyununuzu sorunsuzca yürütürken önemlidir; çünkü oyununuzu çalıştıran modüllerdir.

Sürücüleri kaldırmadan önce sürücüleri indirdiğinizden emin olun. Sürücüleri kaldırırken Aygıt Yöneticisi’nden de emin olabilirsiniz.

 1. NVIDIA’nın resmi web sitesine gidin ve grafik kartınız için en yeni sürücüleri indirin.
 2. Sürücüleri erişilebilir bir yere indirdikten sonra, DDU yardımcı programını indirin.
 3. Ekran Sürücüsü Kaldırıcıyı (DDU) yükledikten sonra , bilgisayarınızı güvenli modda başlatın.
 4. DDU’yu başlattıktan sonra, ilk “ Temizle ve yeniden başlat ” seçeneğini seçin. Bu, mevcut sürücüleri bilgisayarınızdan tamamen kaldıracak.
 5. Şimdi indirdiğimiz sürücüleri kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Şimdi GeForce Experience’ı başlatın ve hata mesajının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. PUBG Bellek Okunamadı için yorumda bulun

  PUBG Bellek Okunamadı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PUBG Bellek Okunamadı için ilk yorumu yapabilirsin.