Outlook imza Nasıl Oluşturulur ve Eklenir

Outlook imza Nasıl Oluşturulur ve Eklenir Outlook İmzaları temelde dijital kartvizitinizdir. Tüm iletişim bilgilerinizi içerirler, böylece alıcınız size nasıl ve ne zaman ulaşacağını bilir. Şirket logonuzu imzanıza bile eklerseniz, bu aynı zamanda kişilerin tüm gelen kutularında arama yaptıklarında e-postanızı tanımalarına da yardımcı olur.

Bu makalede, Outlook’ta nasıl imza oluşturup ekleyebileceğinizi açıklayacağım. Outlook’un hem çevrimiçi, Microsoft 365 hem de yerel sürümleri. Ayrıca Outlook İmzası oluşturmayla ilgili bazı ipuçları da vereceğim.

Outlook’taki imzaların yakında Windows için Outlook ile Outlook Online (Microsoft 365 ve Office 365) arasında senkronize edileceğini bilmekte fayda var. Özelliğin adı “Windows için Outlook: İmza bulut ayarları” ve Ağustos 2020’de kullanıma sunulması planlanıyor. 

Outlook 365’te İmza Ekleme

Outlook Online’da iletilerinize imza eklemek için Outlook’u web tarayıcınızda açmanız gerekir, outlook.office.com adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.

 1. Üst çubukta sağ taraftaki dişli simgesini seçin.
 2. Ayarlar bölmesinin en altına ekleyin, Tüm Outlook ayarlarını görüntüle’yi seçin.
Outlook 365'te imza ekleyin

Ayarlar ekranında, sol taraftaki Posta zaten seçilidir

 1. Oluştur ve yanıtla’yı seçin
Outlook ONline'da İmza Oluşturun

Şimdi E-posta imza ayarlarını göreceksiniz. İmzanızı metin alanına oluşturabilir veya yapıştırabilirsiniz.

 1. İmzanızı otomatik olarak e-postalarınıza eklemek istiyorsanız, metin alanının altındaki iki onay kutusunu seçtiğinizden emin olun.
 2. İşiniz bittiğinde, alttaki Kaydet’e tıklayın ve ayarlar ekranını kapatın. İmzanız artık Outlook Online’ınızda etkin olmalıdır.

Outlook Online’da size edemez birden şu anki imza oluşturun. Aynı e-posta hesabında farklı imzalar kullanmanız gerekiyorsa, Outlook uygulamasını kullanmanız gerekecektir.

Outlook Online’da İmzayı Kullanma

İmzayı bir mesaja manuel olarak da ekleyebilirsiniz. Önce yukarıda anlatıldığı gibi imzayı oluşturmanız gerekir, ancak metin alanının altındaki iki onay kutusunu işaretlemeden bırakın.

İmzayı oluşturduktan sonra, aşağıdaki gibi bir mesaja ekleyebilirsiniz:

Outlook Online'da mesaja imza ekleyin
 1. Outlook Online’da Yeni Bir İleti Açın
 2. Diğer seçenekler simgesini seçin
 3. İmza Ekle’yi seçin

Outlook’ta İmza Ekle

Outlook Uygulamasında, aynı hesapta birden çok E-posta İmzası kullanabilirsiniz. E-postalarınız için varsayılan bir imza ayarlayabilir, aynı zamanda gerekirse başka bir imza atabilirsiniz.

Outlook’ta bir imza eklemek, Outlook Online’dakiyle hemen hemen aynıdır.

 1. Outlook’ta Yeni Bir E-posta Oluşturun
 2. Araç çubuğunda İmza’yı seçin
 3. Açılır menüden İmzalar… öğesini seçin
Outlook'ta imza ekleyin
 1. Yeni bir imza eklemek için Yeni’ye tıklayın
 2. İmzanıza bir isim verin. Daha sonra e-postalarınızda doğru imzayı kolayca seçebilmek için tanınabilir bir ad kullandığınızdan emin olun. Örneğin, yanıt e-postalarınız için ayrı bir imza oluşturabilirsiniz.
Outlook'ta yeni imza oluşturun
 1. İmzayı Düzenle metin alanında imzanızı oluşturun veya yapıştırın.
 2. İmzayı otomatik olarak e-postalarınıza uygulamak istiyorsanız, kullanmak istediğiniz E-posta hesabını seçin.
 3. Yeni mesajlar ve yanıtlar için farklı imzalar ayarlayabilirsiniz.
Outlook 2019'da imza ekleyin
 1. İşiniz bittiğinde, tamam’ı tıklayın

Yeni imzanız artık E-posta Mesajlarınızda mevcut olmalıdır. Varsayılan bir imza ayarladıysanız (8. adım), yeni mesajlarınızın gövdesinde yeni imzayı görmeniz gerekir.

Outlook’ta imzayı kullanma

Varsayılan bir imza ayarlamadıysanız mesajlarınıza manuel olarak imza ekleyebilirsiniz. Yeni bir e-posta açın ve araç çubuğunda veya İmza seçeneğine tıklayın. İmzalarınız açılır menüde görünecektir. E-posta mesajınıza uygulamak için birini seçin.

Outlook 2019'da imza ekleme veya imzayı değiştirme

İmzanızı değiştirmek için iki seçeneğiniz olacak. Araç çubuğunu kullanabilir veya e-posta mesajındaki imzaya sağ tıklayıp başka bir tane seçebilirsiniz.

İmzanızı başka bir bilgisayara aktarma

İmzalarınızı başka bir bilgisayarda kullanmak istiyorsanız, imzaların bulunduğu bir klasörü basitçe kopyalayabilirsiniz.

Outlook’taki imzalar aşağıdaki konumdaki bir klasörde depolanır

%appdata%\Roaming\Microsoft\Signatures
 1. Explorer’ınızı açın
 2. Yolu adres çubuğuna yapıştırın ve enter tuşuna basın
 3. Klasörün içeriğini yeni bilgisayarınıza kopyalayın

Bu yöntemi, imzanızı iş arkadaşlarınıza şablon olarak kopyalamak için de kullanabilirsiniz.

E-posta İmzası Oluşturma

Bir e-posta imzası basit ve kısa olmalıdır. Çoğu zaman sadece birkaç satır yeterlidir. Örneğin, çok fazla ziyaretçi almazsanız, şirket adresinizi tüm e-postalarınıza eklemenize gerek yoktur.

Çoğu zaman bir şirket logosu, adınız (ve belki de işleviniz), telefon numaranız ve şirket web sitesi fazlasıyla yeterli olan basit bir imza.

İmzanıza bir logo veya profil resmi eklemek, insanların e-postalarınızı yeniden bulmalarına ve bulmalarına gerçekten yardımcı olur. Görselleri hatırlamakta metinle daha iyiyiz.

E-posta İmza Şablonları

Outlook’ta kendi başınıza bir imza oluşturabilirsiniz, ancak bazen bir şablonla başlamak daha kolaydır. Çevrimiçi, başlamak için kullanabileceğiniz birkaç iyi ücretsiz e-posta imza şablonu oluşturucusudur.

Hubspot

Hubspot, imzanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir e-posta imza üreticisi sunar . Aralarından seçim yapabileceğiniz 6 ücretsiz şablonla birlikte gelir. Varsayılan olarak, “HubSpot ile Oluşturuldu” imzanızın altında bir bağlantı gösterecektir, ancak şablonunuzu seçebileceğiniz ilk sekmenin üst kısmında bunu kolayca kapatabilirsiniz.

Exclaimer

Exclaimer, tüm çalışanlarınız için bir imza atarken kullanabileceğiniz profesyonel bir imza yöneticisidir. Ama aynı zamanda ücretsiz bir imza oluşturucu da sunuyorlar.

Satırla oluşturulan bir imzayla birlikte gelir, ancak imzanızı yapıştırdıktan sonra bunu Outlook’ta kaldırmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Outlook İmza ekleme Outlook imza Nasıl Oluşturulur ve Eklenir için yorumda bulun

  Outlook imza Nasıl Oluşturulur ve Eklenir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Outlook imza Nasıl Oluşturulur ve Eklenir için ilk yorumu yapabilirsin.