Outlook.com Parolası Nasıl Değiştirilir

Outlook.com Parolası Nasıl Değiştirilir Outlook.com şifrenizi değiştirmek, herhangi bir web tarayıcısından yapabileceğiniz basit bir işlemdir ve sadece birkaç dakikanızı alacaktır. İşte nasıl yapılacağı.

Tarayıcınızı açın, Outlook’un ana sayfasına gidin ve ardından “Oturum Aç” düğmesine tıklayın.

  1. Outlook.com kullanıcı adınızı (outlook.com, live.com, hotmail.com veya skype.com adresinde bir e-posta hesabı olabilir) yazın ve ardından “İleri” düğmesini tıklayın.
  2. Bir sonraki ekranda mevcut parolanızı yazıp “Oturum Aç” düğmesine tıklayın.
  3. Oturum açtıktan sonra, Outlook.com gelen kutunuza yönlendirilirsiniz. Sayfanın sağ üst köşesinde, profil resminizi tıklayın ve ardından “Hesabı Görüntüle” bağlantısını tıklayın.
  4. “Hesabı Görüntüle” sayfasında, görev çubuğundaki “Güvenlik” seçeneğini tıklayın.
  5. Güvenlik sayfasında, “Şifre Değiştir” butonuna tıklayın.
  6. Güvenlik bilgilerini değiştirmeye çalıştığınız için şifrenizi tekrar yazmanız istenebilir. Bunu yapın ve ardından “Oturum Aç” düğmesine tıklayın.

Parolanızı Değiştirin sayfasında, geçerli parolanızı bir daha yazın ve kullanmak istediğiniz yeni parolayı yazın ve yeniden girin. İsterseniz, her 72 günde bir şifrenizi değiştirmeye zorlayan seçeneği de etkinleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Yeni şifreniz şimdi geçerli olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Outlook.com Parolası Nasıl Değiştirilir için yorumda bulun

    Outlook.com Parolası Nasıl Değiştirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Outlook.com Parolası Nasıl Değiştirilir için ilk yorumu yapabilirsin.