Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır

Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır Günümüzün dijital dünyasında, çevrim içi ortamda iş yapanların, Web’de gönderdiğimiz verileri izleme konusunda gayretli olmaları gerekir. Ne zaman çevrim içi olursak, o trafik İnternet Servis Sağlayıcılardan geçer ve çevrim içi yaptığımız her şeye erişebilirler. İnternet geçmişinizi ve konumunuzu izler ve bu verileri reklam verenler ve devlet kurumları dahil olmak üzere üçüncü taraflarala paylaşıla bilir. Peki bunu engellemek için ne yapmalıyız

VPN kullanma

Bilgilerinizin gölgeli birinin eline geçme şansını azaltmanın bir yolu da trafiğinizi yönlendirmek için bir VPN kullanmaktır. Sanal Özel Ağ, IP adresinizi gizler ve ağ üzerinde seyahat eden tüm verileri şifreler. Herhangi biri bilgiyi yakalayabiliyorsa, hiçbir anlamı olmayacaktır ve bu nedenle faydasızdır.

Vpn Opera Kullanıcısı

Dünyadaki 650 milyondan fazla insan kimliğini gizlemek ve takip etmekten kaçınmak için VPN gibi araçlar kullanıyor. Opera web tarayıcısının arkasındaki şirket ise masa üstü ve Android tarayıcılarının bir parçası olarak bir VPN sunuyor.

Opera Tarayıcı yılda web tarayıcılarında öncü olmuştur. Bize hızlı arama ve tarayıcı sekmeleri gibi özellikler verenlerdi. 2016’dan beri masaüstü tarayıcılarında ücretsiz bir VPN hizmeti sunuyorlar. Birincisi, ücretsiz bir uzantıydı ve sonra da tarayıcının bir parçası olarak dahil ettiler.

Mobil cihazlar için Opera, Android ve iOS için ücretsiz bir uygulama sundu. Bu uygulamaları durdurdular, ancak projeyi terk etmediler. O zamandan beri, VPN’i Android tarayıcılarına varsayılan özellik olarak eklediler. İPhone için şu anda mevcut değil.

Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır

Androidinizde ücretsiz VPN’i edinmek için , Play Store’dan VPN ile Opera’yı indirin. Birkaç farklı Opera Tarayıcısı vardır, bu yüzden doğru olanı seçtiğinizden emin olun. 

Vpn Opera Google Play'de

Programı yükledikten sonra, ayarlarınızı VPN’in istediğiniz zaman başlayacağı şekilde yapılandırdığınızdan emin olmanız gerekir.

1. Opera tarayıcısını başlatın.

Vpn Opera Tarayıcı

2. Ekranın sağ alt köşesindeki Opera simgesine dokunun.

Vpn Opera Menüsü

3. Menüden ayarları seçin.

Vpn Opera Ayarları

4. VPN geçiş düğmesini açın.

VPN’i açtığınızda, yalnızca gizli veya gizli tarama sekmeleri kullandığınızda etkinleştiğini göreceksiniz. Normal, günlük göz atma oturumları için varsayılan olarak etkinleştirilecektir. Tüm tarama işlemleriniz için VPN kullanmak istiyorsanız, ayarları değiştirebilirsiniz.

5. Yapılandırma sayfasını açmak için Ayarlar menüsünde “VPN” kelimesine dokunun.

Vpn Opera Konum

6. “Yalnızca özel sekmeler için VPN kullan” seçeneğinin işaretini kaldırın.

VPN Bölgenizi değiştirin

Bir VPN kullanmak, esasen gerçek konumunuzu vermeyen bir IP adresini ödünç almanızı sağlar. Bu IP adresinin gerçekte bulunduğunuz bölgeden gelmesi gerekmez. Farklı bir alana geçerseniz, bölgenizdeki sunucular meşgulse bazen daha iyi bağlantılar kurabilirsiniz. Ayrıca, uçuşlarda ve seyahat fırsatlarında daha iyi fırsatlar elde edebilir, güvenlik duvarlarını atlayabilir ve bazı yasaklı web sitelerine erişebilirsiniz.

IP adresinizi ödünç almak istediğiniz bölgeyi değiştirmek için.

1. Tarayıcıyı açın. (Ayarlarınız yalnızca bu sayfalarda VPN kullanıyorsa, Özel veya gizli).

2. Yüklemek istediğiniz URL’yi yazın.

3. Sol üst köşedeki mavi VPN simgesine dokunun.

4. Ayarları seçin.

5. Sanal konuma dokunun.

6. Listeden konumu seçin.

VPN kullanmak, verilerinizi çevrimiçi ortamda güvende tutmak için etkili bir yoldur. Ekli bir maliyete sahip birçok farklı VPN vardır ve sık kullanmanız gerekirse, bunlar sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ancak, yalnızca zaman zaman kullanmak istiyorsanız, Opera tarayıcısında bu ücretsiz sürümü kullanmak sizin için mükemmel sonuç verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. opera vpn android Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır için yorumda bulun

    Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Opera VPN Android Ücretsiz Nasıl Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.