Netflix’te Ses Yok

Netflix’te Ses Yok Netflix sorununda ses yok genellikle Windows ses ayarlarınız, sürücüleriniz veya video oynatıcı ses seviyesi seçeneklerinden kaynaklanmaktadır. Windows 10’da Netflix uygulamasını veya web sitesini kullanırken kullanıcıların hiçbir ses alamadıklarına dair raporlar oldu. Benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, sorununuzu çözmenize yardımcı olacak aşağıdaki sorun giderme yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Windows 10’da Netflix’te Ses Yok konusuna ne neden oluyor?

Eh, pek çok kullanıcı bu sorunla karşı karşıya kalmaz, ancak yaptıklarında, genellikle aşağıdaki faktörlerden kaynaklanır –

 • Ses sürücüleri. Bazı durumlarda, sisteminizde yüklü olan ses sürücüleri, ses sorununa yol açmadığı için suçlu taraf olabilir.
 • Tarayıcınızdaki diğer sekmeler. Netflix için gereken bellek miktarı sağlanmamışsa, kaynaklar kullanılmayan tarayıcı sekmeleri tarafından kullanıldığından, soruna neden olabilir.
 • Ses ayarları. Ses ayarlarınız da sorunun artmasına neden olabilir. Bazen, oynatıcıdaki ses ayarları sorunun oluşmasına neden olabilir, bu durumda değiştirmeniz gerekebilir.

Geçici çözümlere girmeden önce, Windows’unuzun güncelleştirildiğinden ve sisteminizdeki ses düzeyinin ve video oynatıcı sesinin açık olduğundan emin olun. Ayrıca, farklı bir film veya TV şovu izlemeyi deneyin ve ses alıp almadığınızı görün. Ses yoksa, aşağıdaki çözümleri izleyin.

1. Çözüm: Kullanılmayan Tarayıcı Sekmelerini Kapatın

Sorununuzu düzeltmek için yapmanız gereken ilk şey, tarayıcınızdaki kullanılmayan diğer sekmeleri kapatmak. Netflix’in sorunsuz çalışması için belirli miktarda bellek gerekir; ancak, gereken miktar sağlanmazsa, bunun gibi bazı sorunlara neden olur. Bu nedenle, diğer çözümleri denemeden önce, kullanılmamış sekmelerin açık olmadığından emin olun.

2. Çözüm: Ses Ayarlarınızı değiştirin

Sorunu gidermek için video oynatıcı ses ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu aslında oldukça kolay, yapmanız gereken tek şey:

 1. Bir film veya TV şovu izlemeye başlayın.
 2. Farenizi ekran üzerinde hareket ettirin ve oynatıcı seçeneklerinden İletişim simgesini tıklayın. Netflix İletişim Simgesi
 3. Olmadığını kontrol surround (5.1) seçilir. Öyleyse, 5.1 olmayan bir seçeneğe değiştirmeyi deneyin.
 4. Bunun ses sorununu çözüp çözmediğini kontrol edin.

3. Çözüm: Hoparlör Ayarlarınızı değiştirin

Sorununuzu çözmeyi deneyebileceğiniz başka bir şey, konuşmacınızın ses ayarlarını değiştirmektir. Bunu yapmak için, aşağıda verilen talimatları izleyin:

 1. Görev çubuğunuzun sağ alt tarafında, Hoparlör simgesine sağ tıklayın ve ‘ Oynatma Cihazları ‘ veya ‘ Ses’i seçin.
 2. Oynatma sekmesine geçin .
 3. Kulaklığınızı veya hoparlörlerinizi seçin ve Özellikler’i tıklayın .Windows Ses Aygıtları
 4. Gidin Gelişmiş sekmesine.
 5. Varsayılan Format altında listeden 2 kanal, 24 bit, 192000 Hz (Stüdyo Kalitesi) seçin.Ses Ayarlarını Değiştirme
 6. Uygula’yı tıklayın ve ardından Tamam’a basın.

4. Çözüm: Ses Sürücülerinizi Yeniden Yükleyin

Bazı senaryolarda, makinenize yüklenen ses sürücüleri suçlu olabilir. Sürücüler, sorunun oluşmasına neden olan hatalı çalışıyor veya kullanılmıyor olabilir. Bu nedenle, sorununuzu gidermek için sürücüleri yeniden yüklemeniz gerekecek. İşte nasıl:

 1. Git Başlat Menüsü , yazın Device Manager ve o kadar açık.
 2. Ses, video ve oyun denetleyicileri kategorisini genişletin .
 3. Ses sürücünüzü sağ tıklayın ve Aygıtı kaldır seçeneğini seçin .Ses Sürücüsünü Kaldırma
 4. Sürücüleri otomatik olarak tekrar kurabilmek için sisteminizi yeniden başlatın.
 5. Sorununuzu çözüp çözmediğini kontrol edin.

5. Çözüm: Sisteminizi Güncelleyin

Hala ses sorunu ile karşı karşıyaysanız, Windows’unuzu güncellemek bu sorunu sizin için çözebilir. Bazı Windows güncelleştirmelerinin, yeni güncelleştirmelerde çözülen sorunların ortaya çıkmasına neden olduğu durumlar vardır. Bu nedenle, sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için sisteminizi güncelleyin. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar’ı açmak için Winkey + I tuşlarına basın.
 2. Git güncelleyin ve güvenlik.
 3. ‘ Güncellemeleri kontrol et’i tıklayın .Windows Güncellemelerini Denetleme
 4. Bir güncelleme bulunursa yükleyin.
 5. Son olarak, güncelleme yüklendikten sonra Netflix’i tekrar deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Netflix’te Ses Yok için yorumda bulun

  Netflix’te Ses Yok için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Netflix’te Ses Yok için ilk yorumu yapabilirsin.