MacOS Mojave De Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme

MacOS Mojave De Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme Mac’in Mac App Store’dan uygulamaları otomatik olarak güncellemesini istiyorsanız, bunu MacOS Mojave 10.14 veya daha yenisinde kolayca yapabilirsiniz. Mac uygulamalarınızı güncel tutmak istiyorsanız, bunları düzenli olarak manuel olarak güncellemeyi unutursanız veya yalnızca uygulama güncelleme işleminin otomatikleştirilmesini istiyorsanız, bu yararlı bir ayar olabilir.

Bu öğretici, MacOS Mojave veya sonraki sürümlerinde otomatik uygulama güncellemelerinin nasıl etkinleştirileceğini gösterir ve Mac App Store uygulamaları için otomatik güncelleme özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı da gösteririz.


Bazı hızlı geçmişler için, başlangıçta App Store’dan indirilen Mac uygulamalarını otomatik olarak güncelleme yeteneği bir süredir var, ancak MacOS’un en son sürümleri ayarların nasıl çalıştığını ve bulunduğu yeri değiştirdi. 

MacOS Mojave De Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme

Modern MacOS sürümlerinde otomatik App Store güncellemelerini şu şekilde açabilirsiniz:

  1. Apple menüsüne gidin ve Mac’te App Store uygulamasını açmak için “App Store” öğesini seçin.
  2. Sonra, “App Store” menüsünü aşağı çekin ve “Preferences” ı seçin.
  3. App Store Tercihlerinde, otomatik App Store güncellemelerini etkinleştirmek için “Otomatik Güncellemeler” kutusunu işaretleyin.
  4. Tercihleri ​​Kapat

Artık Mac App Store’dan indirilen uygulamalar, bu uygulamalar için güncellemeler kullanıma sunulduğunda kendilerini otomatik olarak güncelleyecektir.

Mac App Store’dan başka konumlardan indirilen veya yüklenen uygulamalar bu ayar ile otomatik olarak güncellenmeyecektir.

Otomatik yazılım güncellemeleri fikrini seviyorsanız, temel Mac OS sistem yazılımını da güncel tutacak olan macOS sistem yazılımı için otomatik güncellemeyi etkinleştirmekisteyebilirsiniz.

Uygulamalar ve sistem yazılımı için otomatik güncellemeler kullanmayı planlıyorsanız Time Machine gibi etkin ve düzenli kullanımda olduğundan emin olun.

Bu açıkça Mac OS ve Mac uygulamaları için geçerlidir, ancak istenirse iPhone ve iPad’de otomatik uygulama güncellemelerini de etkinleştirebilirsiniz. Aynı şekilde, iPhone ve iPad kullanıcıları da bu cihazlar için otomatik iOS sistem yazılımı güncellemelerini etkinleştirebilir.

MacOS’ta Otomatik Uygulama Güncellemeleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Modern MacOS sürümlerinde otomatik App Store güncellemelerini, aşağıdakileri yaparak istediğiniz zaman kapatabilirsiniz:

  1. Apple menüsüne gidin ve “App Store” u seçin
  2. “App Store” menüsünü aşağı çekin ve “Preferences” ı seçin.
  3. MacOS’ta otomatik App Store güncellemelerini devre dışı bırakmak için “Otomatik Güncellemeler” kutusundaki işareti kaldırın.

Ayar devre dışı bırakıldığında, App Store uygulamaları artık kendilerini otomatik olarak güncellemez ve bunun yerine Mac App Store uygulamalarını App Store Güncellemeleri sekmesinden manuel olarak güncellemeniz gerekir.

Unutmayın, yukarıdaki adım, macOS Mojave 10.14 ve daha yenileri dahil olmak üzere modern macOS sürümlerine yöneliktir. Yaşlı Mac sistemleri hala otomatik güncelleme Ancak özellikleri ve kullanabilir isterseniz High Sierra, Sierra, El Capitan ve Yosemite’de otomatik Mac App Store güncellemelerini kullanabilir veya High Sierra, Sierra, El Capitan otomatik OS X sistem yazılım güncellemeleri, Yosemite ve Mavericks o zaman bunlar da seçeneklerdir, ancak etkinleştirme ve devre dışı bırakma işlemi eski sistem yazılımı sürümlerinde farklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. macos mojave MacOS Mojave De Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme için yorumda bulun

    MacOS Mojave De Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MacOS Mojave De Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme için ilk yorumu yapabilirsin.