Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti

Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti Bu çok net ki, Google hayatımın her alanına girmek istiyor. Bunu yapabilmesinin yollarından biri de, günlük hayatta yaptığınız her şey için hizmet ağını geliştirmesinden geçiyor. Şirketin düzinelerce farklı kollarda hizmet veren şirketleri var ve bunların birçoğunu biliyor ve kullanıyoruz.

Bunlardan başlıca olanları Gmail, YouTube, Google Dokümanlar, Android ve daha pek çok hizmeti var. Bu makalemizde Google firmasının pek çok kişinin bilmediği veya kullanmadığı ama çok yararlı bulduğum bazı Google hizmetlerinden söz etmek istiyorum.

Bu nedenle, pek çok kişinin kullanmadığı 5 adet kullanışlı hizmetin bir listesini yaptık.  bahse girerim günlük yaşamınızda size yardımcı olacak faydalı bir şey öğreneceksiniz.

Google Duo

Google, onunla birlikte gelen en son sürümleri ısrarla vurgulamış olsa da, Google Duo kimin kullanıyor? Minimalist video çağrısı uygulaması, yeni akıllı telefonlara takılıp olsa da, umduğu popülerliği kazanmadı.

Tüm bunlara rağmen, uygulama gerçekten kötü değil. Video kalitesi çok sağlam ve bağlantılar istikrarlı bir şekilde donmadan devam ediyor, ayrıca mobil veri ile Wi-Fi arasında tek başına değişiyor. İhtiyacınız olan tek şey bir kişi oluşturmanız ve istediğiniz zaman listenizde ki kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Çok fazla özelliği yok ve yalnızca yüksek kaliteli video görüşmeleri yapma konusunda yoğunlaşmış bir uygulama. Testlerimde, hem Skype hem de WhatsApp’dan daha başarılı olduğunu düşündüm. Özellikle WhatsApp ta bir ileti alırsanız bağlantı kesildiğini de hatırlatmak isterim.

Google Cloud Print

İşten googlenin kullanışlı başka bir hizmeti eminim birçoğunuz adını yeni duymuştur eğer bu hizmeti kullanmıyorsanız birçok şeyi kaçırmışsınız demektir. Google Cloud Print ile, yazıcılarınızı servise bağlarsınız ve daha sonra bu yazıcılar herhangi bir yerden, hatta akıllı telefonunuzdan kullanılabilir olmasını sağlıyor. Sonuçta, bugünlerde mobil cihazlarımızda giderek daha fazla belge elde ediliyoruz.

Tüm bunlar, internete bağlanan herkesin bir yazıcıya erişebileceği anlamına geliyor. Hatta her bir yazıcı için çalışma dosyalarını yönetebilir ve baskılarınızı Google hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu hizmeti kullanabilmeniz için yazıcınızı Wi-fi’ye bağlamanız yeterli.

Google Fit

Google ayrıca sağlığınızla ilgili her şeyi öğrenmek istiyor ağırlık, günlük adımlarınız hakkında önemli bilgileri yönetebileceğiniz ve yürüyüş, bisiklet, halter ve koşu gibi egzersizleri izleyebileceğiniz eksiksiz bir uygulama sunuyor.

Her şeyin Google hesabınızda tek bir yerde olması için diğer cihazlardan ve şirketlerden gelen uygulamaları birbirine bağlamanın yanı sıra egzersiz veya günlük adım hedefleri de oluşturabilirsiniz. Ve Android Uyku, Moto Vücut, Runtastic, Sakin ve diğerleri gibi uygulamaları bağlayabilirsiniz.

Gelen Kutusu by Gmail

Bu hizmet ilk başlatıldığında Google tarafından yoğun bir şekilde pazarlandı ancak biranda her şey kayboldu ve günümüzde sadece birkaç kişi kullanıyor. Şahsen klasik Gmail’i tercih ediyorum.

Gelen Kutusu, Gmail’i daha akıllı yapan bir uygulamadır. Google Asistan gibi, e-postalarınızı analiz eder ve onları daha yararlı kategorilere ayırır; ayrıca taahhütler ve teslimatlar gibi diğer öğeleri tanımlar.

Daha sonra görülecek mesajları yeni zaman planlayarak e-postanızı daha akıllıca kullanabilirsiniz. Bu gelen kutunuza boşaltır, bu nedenle yeni bir e-postanız olduğunda çığlık atmaz. Diğer bir özellik de e-postaları tamamlanmış olarak işaretleyebilmesidir. Bu şekilde kaydediliyor ve bitmiş gibi gösteriliyorlar.

Bu uygulama Hatırlatıcılar ve Takvim gibi hizmetleri daha yakından birleştiriyor ve çalışıyor; iletileri Seyahatler, Kaydedilenler (bağlantılar, videolar ve çevrimiçi olarak kaydettiğiniz diğer şeyler), Satın Almalar, Finanslar, Sosyal, Tanıtımlar ve daha pek çok kategoriye ayırıyor.

Google görüntüleri

Her gün onlarca kez Google’da arama yapıyoruz. Bu kaçınılmazdır. Çoğu zaman, aslında düşünmek yerine yalnızca Google’ı kullanırız.

Örneğin, bir fotoğrafınız var ve nerede olduğunu bilmiyorsunuz ya da tanımadığınız bir hayvanın resmini görüyorsunuz ya da belki bir fotoğrafın ne olduğunu anlamak istediğin de ne yapardın?

Yapmanız gerekmiyor. Google resim aramasında tek yapmanız gereken bu resmi arama çubuğuna sürüklemektir.

Ne kadar akıllı olduğunu görmek için Google resim aramasına bir resim sürükleyin.

Google, tüm bilgilerimizi çalıyor olsa da hayatımızı biraz daha kolay hale getirmek için iyi hizmetler sunmak istiyor. Bunlar, günlük yaşamınızda biraz daha üretken olmanıza yardımcı olabilecek az bilinen birkaç uygulama idi.

Google’dan popüler olmayan hizmetleri kullanıyor musunuz?  Ve Hangileri?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti için yorumda bulun

    Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti için ilk yorumu yapabilirsin.