Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor

Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor Kulaklık jakını Android cihazınızdan çıkardığınız ve yine de durum çubuğunda simgenin bulunduğu bir problemle karşılaştınız mı? Bazı cihazlar sadece simgeyi gösterip hoparlörler üzerinden ses çalabilir, ancak bazı cihazlar hala kulaklık modunda olabilir. Muhtemelen ondan kurtulmak için cihazını yeniden başlatırsın, ama yapmak zorunda değilsin. Mesele o kadar ciddi değil ve kolayca düzeltilebilir. Bu sorunun öncelikle iki nedeni var. Ya portun içine toz parçacıkları ya da küçük döküntüler sıkışmış ya da basit bir yazılım sorunu var. Her iki problemi de ele alacağız. İşte Android durum çubuğunda sıkışmış kulaklık simgesini düzeltmek nasıl.

Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor

Bağlantı noktasını temizleyin

Kulaklık girişi her zaman açık olduğundan, içinde biraz toz birikmesi için iyi bir neden olabilir. Cihazınızla ne kadar temiz olursanız olun, tozdan kaçış yoktur. Cebinizde veya çantanızın içindeyken bile, cihazınız tozdan korunmaz. Yapabileceğin tek şey, her seferinde cihazı temizlemektir.  Bağlantı noktasını nazikçe temizlemek için bir kulaklık kullanın. Pamuk tellerinin jak girişi içinde bırakılmasını önlemek için küçük ve iyi bir kulaklık kullanın. Kulaklığın ucunu portun içine yerleştirin ve yavaşça ters çevirin. Yanında su kullanmayın. bu bağlantı noktasını temizlemelidir ve durum çubuğundaki kulaklık simgesi kaybolacaktır. Simge hala oradaysa, prize takmayı ve çıkarmayı deneyin.

Radyo uygulamasını kullanma

Bu çözümü kullanmak yerine, temelde aynı şeyi yaptığı gibi, ancak ilave adımlarla yeniden başlayabilirsiniz. Şimdi yapmak istediğiniz bu çözümü kullanarak cihazınızı yeniden başlatın. Aşağıdaki Adımları takip edin.

1: Radyo uygulamasını açın.

2: Kulaklık jakını takın.

3: “Hoparlörü aç” seçeneğini bulun.

4: Şimdi “Hoparlörü Kapat” veya “Kulaklığı Aç” veya uygulamaya bağlı olarak benzer bir şey seçin.

5: Uygulamayı kapatın.

6: Ayarlar > Uygulamalar > Radyo bölümüne gidin.

7: Verileri temizleyin ve kulaklıkları çıkarın. Bu çözümler Android durum çubuğu sorununda takılan kulaklık simgesini düzeltir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. telefonum kulaklık modunda kaldı Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor için yorumda bulun

    Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor için ilk yorumu yapabilirsin.