kablosuz ağa bağlanamayan iPhone 8 nasıl düzeltilir 

kablosuz ağa bağlanamayan iPhone 8 nasıl düzeltilir  Bugünün sorun giderme makalesi  iPhone8’iniz için sorunları ele almaya çalışacağız. Dikkat etmemiz gereken asıl sorun, sadece bir wifi ağında internete bağlanamayan bir iPhone ile ilgili sık karşılaşılan, ancak bir sorunu düzeltmek zor olan bir sorundur. Aynı sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki çözümlerimizi kontrol edebilirsiniz.

Devam etmeden önce, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımız dan emin olun.

Sorun 1: Facebook uygulaması kilitleniyorsa iPhone 8’iniz nasıl düzeltilir?

İki farklı telefonda bir sorunum var. Sorun altı gün önce iPhone’umda başladı. IOS bir gün sonra 11.4’e güncellendi. İlk başta yavaşça başladı. Facebook uygulaması yavaşça tepki vermeye başladı. 

Çözüm: Bazı iPhone’lar ve Android cihazlar, geçen birkaç hafta boyunca Facebook çökmesi sorunlarıyla karşılaştı. Bu nedenle, sizinkine bağlı olabilirsiniz. Ayrıca, Apple hesap ayarlarınızdan kaynaklanabileceği ihtimali de var. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlamaya çalışın ve Facebook’un nasıl çalıştığını görün. Yapmak istediğin şey burada.

iphone fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu ciddi olabilir, ancak bir kıyaslama yapabilmeniz gerekir. Telefonu varsayılan ayarlarına geri getirelek, yazılım veya diğer uygulama hatalarının olanaklarını ortadan kaldırırsınız. Yazılım bilgilerinizin bir yedeğini zaten oluşturduğunuzu varsayıyoruz, ancak her durumda, ya iTunes ya da iCloud’da tekrar yedeklediğinizden emin olun. Ardından, iPhone 8 cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel’e dokunun.
 3. Sıfırla’ya dokunun.
 4. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e dokunun.
 5. İstenirse, şifrenizi girin.
 6. IPhone’u Sil öğesine dokunun.

Artık cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladığınıza göre, yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Daha sonra, Facebook uygulamasını yükleyin ve ne olduğunu görün. Önce başka uygulamaları yüklemediğinizden emin olun, böylece farkı bileceksiniz. Telefon ve Facebook uygulamasını birkaç saat kullanın.

Aynı sorun oluşursa, o zaman muhtemelen bir Facebook sorunu olabilir. Sorunu gidermek için Facebook geliştirici ekibine başvurun.

Facebook uygulaması başlangıçta fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra çalışır ancak başka uygulamalar ekledikten sonra sorunlu durumuna geri dönerse, bunlardan birinin başı belaya neden olmalıdır. Bu uygulamalardan hangilerinin Facebook uygulamasının çökmesine neden olduğunu belirlemek için ortadan kaldırmayı kullanın.

Sorun 2: Yalnızca bir kablosuz ağa bağlanamayan bir iPhone 8 nasıl düzeltilir 

Çözüm: iPhone’unuzun kendi wifi veya diğer wifi ağlarınıza bağlanması, sorunun cihazın kendisinde olmadığını gösteren açık bir göstergedir. Kasıtlı olarak ayarladığınız sürece, iPhone 8’inizin bir kablosuz ağ için internet bağlantısını engellemesinin herhangi bir nedenini düşünemeyiz. Yine de güvenli tarafta olmak için iPhone 8’inizin ağ ayarlarını temizlemenizi ve neler olduğunu görmenizi öneririz. Bunlar, bunun nasıl yapılacağıyla ilgili adımlar:

 1. Uygulamayı açmak için Ayarlar’a dokunun.
 2. Genel’e dokunun.
 3. Sıfırla’ya dokunun.
 4. Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğini seçin.
 5. İstenirse, cihaz şifresini girin.
 6. Eylemi onaylayın.
 7. İş wifiinize bağlanın ve sorunu kontrol edin.

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra sorun devam ederse, sorunun nerede yattığını bulmak için BT departmanınızla birlikte çalışın. Telefonunuzun internete bağlanmasını önlemek için bir kısıtlama kurulmuş olabilir. Bu kısıtlama ne olursa olsun, bunu anlamak için wifi yöneticisi için. Ya size doğruyu söylemiyorlar (iPhone’unuzu engelliyorlar) ya da şu anda farkında olmadıkları bir kasıtsız wifi değişikliği olabilir.

Sorun 3:  iPhone Açıldığında Instagram uygulaması kilitleniyor

Çözüm: Bu yazının yazıldığı sırada iOS cihazlarında yeni Instagram ile ilgili sorun olup olmadığından emin değiliz. Ancak bir çok iPhone kullanıcısının bu uygulama ile ilgili olarak bir ay önce sorun yaşadıklarını görmekteyiz. Symtom temelde burada anlattığın şeyle aynı. Bildiğimiz kadarıyla, instagram geliştirici ekibi bu sorunu haftalar önce çözdü, bu yüzden uygulamayı güncel tuttuğunuzdan emin olun.

IPhone’unuzdaki Instagram uygulaması en yeniyse, aşağıdaki temel sorun giderme adımlarını deneyin:

1. Adım: Instagram cihazınızdan silin

Muhtemelen iPhone’unuzu yeniden başlatmış olabilirsiniz, ancak yapmadıysanız, bunu yaptığınızdan emin olun. Ardından, iPhone 8’inizde hâlâ uygulamanız varsa, onu silin.

2. Adım: Başka bir ağ bağlantısına geçin

Tüm bu süre boyunca hücresel bağlantı kullanıyorsanız, bilinen iyi çalışan bir kablosuz ağa geçmeyi deneyin veya tersini yapın. Sorun, cihazınızdaki zayıf internet bağlantısından kaynaklanabilir

3. Adım: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Başka bir bağlantı türüne geçmek hiç yardımcı olmazsa, cihazınızın ağ ayarlarını sıfırladığınızdan emin olun. Bunu yapmak için gereken adımlar yukarıda verilmiştir.

4. Adım: Instagram uygulamasını yeniden yükleyin

İyi çalışan bir İnternet bağlantısına bağlandıktan ve ağ ayarlarını sildiğinizde, Instagram uygulamanızı tekrar yükleyebilir ve ne olduğunu görebilirsiniz.

 5. Adım: Hatayı bildirin

Sorun devam ederse, sorun uygulamanın kendisinde olması gerektiği anlamına gelir. Hatayı Instagram geliştirici ekibine bildirdiğinizden emin olun. Telefonunuzdaki Instagram profiline ulaşamazsanız, kendi web sürümlerini https://www.instagram.com/ adresinden ziyaret etmeyi deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. kablosuz ağa bağlanamayan iPhone 8 nasıl düzeltilir  için yorumda bulun

  kablosuz ağa bağlanamayan iPhone 8 nasıl düzeltilir  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak kablosuz ağa bağlanamayan iPhone 8 nasıl düzeltilir  için ilk yorumu yapabilirsin.