İşletmeler geçen yıl 35.000 robot talep ettiler

Kuzey Amerika işletmelerine göre, İşletmeler geçen yıl 35.000 robot, montaj hattı otomasyonu için emir verdi 2015 yılından 2016 yılına yüzde 10 artış gösterip 35.000 robot için sipariş verdi.

Robotik Sanayi Derneği tarafından Salı günü açıklanan raporda bildirildi. Bu arada bölgedeki bu siparişlerin toplam satış tutarı 2015’te 1.8 milyar dolar iken 2016 yılında yeni bir rekor kırarak 1.9 milyar dolara ulaştı.Robotic Industries Association CEO’su Jeff Burnstein, ” böyle bir şey beklemedikleri nide sözlerine ekledi.

2016 yılında 20.000’in üzerinde robot ve bileşenlerini gönderen otomobil endüstrisi, patlamayı kısmen de sürüyor. Gıda ve tüketim malı sanayileri, elektronik, plastikler ve hayat bilimleri de büyük müşteriler arasında.

Genel olarak, üreticiler geçen yıl Kuzey Amerika’da yaklaşık 31.000 robot gönderdi. ABD’li şirketler 27.000 makine ardından 2700, Meksika 4.700 ile Kanada bulunuyor.

Fabrika montaj hatları üzerine nesneler yerleştiren ve alan nesneleri alabilen robotlar en popüler modellerdi. Paketlemeye makineleri, ardında materyalleri kesen veya döven parçalar geliyor.

İşletmeler geçen yıl 35.000 robot talep ettiler

 

Yıllar boyunca robot fiyatlarının düşmesine rağmen, şirketlerin robotlar istediği başlıca nedendir, hız ve verimlilik konusunda birbirleriyle daha iyi rekabet etmek. Makineler daha iyi izlemenize olanak tanıyan teknolojik gelişmeler büyük patlamada büyük rol oynuyor Yine de, Kuzey Amerika ülkeleri robotları benimsemek konusunda başkalarının peşinde. Robotic Industries Association, robotik emirleri veya Kuzey Amerika dışındaki gönderileri takip etmiyor ancak Burnstein, “Çin dünyanın en hızlı büyüyen robot kullanıcısı” dedi ve Avrupa şirketleri de artıyor.

Burnstein, robot emirleri ve gönderileri ile ilgili dünya çapındaki istatistiklerin derlendiği Uluslararası Robotik Federasyonu adlı başka bir robot ticaret grubunun yönetim kurulu üyesidir. Bu kuruluş, 2016 verilerini henüz yayınlamadı.

Ancak, önceki IFR raporlarına göre, Çin, 2015 yılında ülkeye yaklaşık 69.000 makine gönderildi ve bunu 35.000 robotla Japonya, 38.000 robotla Güney Kore izledi.

Robotic Industries Association’un pazar analizi müdürü Alex Shikany, ticaret grubunun gelecekteki gönderileri projelendirmediğini söyledi. Bununla birlikte, son dört yılda Kuzey Amerika’nın genel robot pazarının yılda yaklaşık % 13 büyüdüğünü ve grubun bu görünümde herhangi bir değişiklik beklemediğini söyledi.

Burnstein, bununla birlikte, ABD robot pazarının otomobil üreticileriyle yakından bağlantılı olduğuna dikkat çekti. Yeni araba modelleri sunduklarında, her zaman daha fazla robot ve ilgili ekipman satın alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İşletmeler geçen yıl 35.000 robot talep ettiler için yorumda bulun

    İşletmeler geçen yıl 35.000 robot talep ettiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İşletmeler geçen yıl 35.000 robot talep ettiler için ilk yorumu yapabilirsin.