2017 Makyajlı Toyota Corolla

1 dk okuma süresi

1966 yılından bu yana yaklaşık 150 ülkede 44 milyondan fazla satış yapan Corolla güçlü tasarım ve üstün kalite anlayışıyla D segment görünümü ile 2017 yılına güçlü bir giriş yaptı. Özellikle Under Priority ve Keen Look tasarımı ile oluşturulan yeni ön yüz konsepti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle Led ışıkların hem ön tamponda hem de arka tamponda kullanımı araca farklı bir görünüm kazandırmıştır.

 Toyota Corolla Dış Tasarımı

Yeni 2017 Toyota Corolla ‘nın dış tasarımına baktığımız Under Priority ve Keen Look tasarımı ile oluşturulan yeni ön yüzü dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle keskin çizgi tasarımı ile ön plana çıkan Corolla, LED ışık kullanımı ile de gücüne güç katmış. 2017 Toyota Corolla Led farlar ve LEd ışık çizgisi ile rakiplerinden bir adım öne geçmeyi başarmış.

Toyota Corolla İç Tasarım

kabin tasarımında da önemli değişikliklere gidilmiş. Özellikle klima panelinin sportif dizaynı, 7 inçlik Toyota Touch 2 dokunmatik ekran ile 4,2 inçlik renkli ekran kokpitte yapılan önemli yenilemelerden. Diğer taraftan kullanılan malzemeler konusunda da görünümü güçlendirecek yeniliklere gidilmiş. yumuşak dokulu malzemeler, saten krom ve lake siyah kaplamalar yeni 2017 Toyota Corolla ‘ya özel bir görünüm kazandırmış.

Toyota Corolla  Güvenlik Paketi

güvenlik konusunda da radikal değişimlere gitmiş. Gelişmiş yüksek güvenlik teknoloji sistemi ile sınıfındaki araçlara nazaran daha çok güven veren Yeni 2017 Toyota Corolla, benzinli modellerinde geliştirilmiş Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC3) ile göz kamaştırıyor. Çarpışma öncesi uyarı sistemi, otomatik yanan uzun farlar ve şerit takip sistemini de içinde barındıran Safety Sense-P paketi ile geri görüş kamerası da alıcılara sunulmaktadır.

Toyota Corolla  Performans

2017 Toyota Corolla ‘nın motor seçeneklerinde 2013 modelinden farklı hiç bir özellik bulunmuyor. Yeni 2017 Toyota Corolla ‘da yapılan değişikliklerin geneli güvenlik ve tasarım alanlarında yapılmış. 2013 modelinde kullanılan motorların birebir aynıları bu modelde de kullanılıyor. Kullanılan motor CTV ile 132 Hp Dört Silindir tipindeki motor.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x