Apple, iPhone satışlarından gelir açıklması

4 dk okuma süresi

Apple gelir açıklaması,Apple, iPhone satışlarından gelir açıklması, hizmet gelirleri, Çin ve gelenler gözüyle büyük gelir testi ile karşı karşıya

şirket finansının Super Bowl’u gibi bir hisse sahip. Bu, dünyanın en değerli şirketi olduğunuz oyunun sadece bir parçası ve sahayı her aldığınızda stratosferik beklentiler var.

Ancak Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreğinde kazançlarının açıklanması bugün zorlu bir 2016 yılına yaklaşan bir şirket için ağırlığını taşıyor. Geçen mali yılda şirket, ilk on yıllık bir düşüşünü on yıl içinde bildirdi. Bir önceki yılda satılan birimler açısından her büyük donanım kategorisi geriledi.

Tarihsel olarak, ilk çeyrek Apple için büyük olanı. Eylül sonlarında yeni bir iPhone çıkıyor. Tüketiciler bayram boyunca tüketti. Ve sonuç kazanç büyüsüdür.

Apple, iPhone satışlarından gelir açıklması

 

İki yıl önce, büyük iPhone 6’nın derecesindeki şirket, 2015 yılının birinci çeyreğinde kazanç için kurumsal bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl, Apple, önümüzdeki ç çeyrek boyunca gördüğü düşüşlerin bir göstergesi olmasına rağmen bunu uydurdu.

Ancak şu ana kadar yatırımcılar Apple’a kuşkunun yararını veriyor. Satış ve gelirlerin sürekli düşüşüne rağmen, Apple’ın hisseleri son altı ay içinde% 16 arttı. Bu, az sayıda şirketin görmek istediği türden bir inançtır.

Artık bu yatırımcılar, Apple’ın en azından kazanç gemi sadakati sabit olup olmadığını göreceksiniz. İlk soru, iPhone 7’nin piyasaya sürülmesinin Apple’a en azından son iki yılın performansıyla eşleşmesine yardımcı olup olamayacağı. Şu anda analist, Apple’ın bu satış rakamlarını karşılayıp yenmesi konusunda fikir birliği buluyor. Wall Street analistleri Bloomberg’e göre, tatil çeyreğinde Apple’ın 76 milyon iPhone’u sattığını ve bir önceki yıl 75 milyona çıktığını düşünüyorlar.

Apple, Ekim ayında, geçtiğimiz yılın aynı çeyreği için 75.9 milyar $ ‘dan biraz yükselterek, 2017 yılının ilk çeyreği için 76 milyar $ ila 78 milyar $ arasında bir gelir elde edeceğini tahmin etti. Mevcut analistin fikir birliği tahmini, bu aralığın üst sınırına yakın 77,4 milyar dolar.

Tabii ki, geçen yıl Apple’ın en büyük yıldızı, App Store satışları ve Apple Music gibi servisler sayesinde istikrarlı bir şekilde büyümekte olan Hizmetler gelirleri olmuştur. Hizmetler oldu Apple’ın ikinci büyük kategori öncesinde Mac satışlarının ve iPad’ler, geçen yıl gelir. Ve yine de, son çeyreklerden gelen 6,3 milyar dolarlık hâlâ iPhone satış gelirleri cüretkar.

Buradaki meydan okuma, Apple’ın yatırımcılara, şirketin bu yıl büyümeye dönebileceğinden biraz iyimser olmasını sağlamak için Hizmetler’in büyümesini hızlandırmaya devam edip etmeyeceği. Apple Watch ve Apple TV’nin etkilemeyen satışlarıyla, Hizmetler en iyi kısa vadeli umutları sunuyor.

Yatırımcılar aynı zamanda Apple görmek için yakından arıyor olacak Çin’de kanamayı durdurmak. Birkaç yıl önce Çin pazarı Apple için patladı ve rekor kazançlarını artırdı. Ancak son zamanlarda, Apple’ın gelir ve pazar payı, yerel rakiplerin yaptığı daha ucuz Android telefonlara karşı kaymaktadır. Apple mağazaları açmaya ve Çin’e yatırım yapmaya devam ediyor ancak büyümeyi araştırırken Hindistan’a da göz dikiyor. Yine, Çin gelirini en azından istikrara kavuşturmak Apple için bir kazanç olacaktır.

Bütün bunlar için, hisse senedi analistleri arasında artan karamsarlık bir nefes var Fortune tarafından burada belirtildiği gibi , Eylül ayında sona eren mali yıl için yıllık gelir tahminlerini düşürdü raporların uzun bir liste takip. Apple’ın, değiştirme döngülerinin gitgide arttığı ve doymuş bir akıllı telefon pazarına karşı savaştığı konusunda endişe ediyorlar. Bu, iPhone 7’de yeni özelliklere sahip olmamasından kaynaklanmayan bir eğilim.

Yine de, bu analistlerin birçoğu, herkesin Eylül ayını beklemesi ve yılın 10’uncu yıldönümü sayısında çıkan iPhone 8’in piyasaya sürülmesini beklemesi nedeniyle bir çeşit bekleme modeli bekliyor. Elbette, bu, iPhone 8’in başka bir oyun değiştirici olacağı yönündeki beklentilerin yıl boyunca tırmanacağı anlamına geliyor.

Başka bir deyişle, Apple’ın dünyayı değiştireceği yönündeki ümit ve baskıdan daha fazlası.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x