İPhone’da LED Flaş Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

2 dk okuma süresi

Cihaza bir bildirim veya telefon araması geldiğinde iPhone’un arkasındaki LED kamera flaşının yanıp sönmesini ister misiniz? İPhone‘unuzu masanın üzerine yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştiriyor musunuz? Veya çoğu zaman sessiz modda mı tutuyorsunuz? Her durumda, bildirim uyarıları için LED flaşından yararlanmak isteyebilirsiniz.

Normalde bir bildirim aldığınızda iPhone’unuzun ekranı aydınlanır. Ancak, yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirilirse durum böyle değildir. Bu gibi durumlarda, yerleşik LED flaşı kullanmak, uyarılar aldığınızda iyi bir gösterge olabilir. İPhone’unuz sessiz moddayken ve uyarı tonlarını duymadığınızda ya da gelen bir aramanın görsel bir göstergesini istiyorsanız özellikle yararlıdır. Bu şık numaradan yararlanmak için sabırsızlanıyor musunuz? İPhone’unuzdaki LED flaş bildirimleri özelliğini nasıl açacağınızı ele alalım.

İPhone’da LED Flaş Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

İPhone’un uyarılar için LED flaşını kullanmak, iOS’ta bir erişilebilirlik özelliği olarak kabul edilir ve varsayılan olarak devre dışıdır. Bu özelliği açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  1. İPhone’unuzda “Ayarlar” a gidin.
  2. Ayarlar menüsünde, aşağı kaydırın ve Ekran ve Parlaklık ayarlarının hemen altında bulunan “Erişilebilirlik” e dokunun.
  3. Burada, tamamen aşağı kaydırın ve İşitme kategorisi altında bulunan “İşitsel / Görsel” i seçin.
  4. Şimdi, alttaki “Uyarılar için LED Flaş” ı açmak için geçiş düğmesini kullanın.

Neredeyse hepsi bu kadar. Artık iPhone’unuzun LED flaşını uyarılar için nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz.

LED bildirimlerini etkinleştirdiğinizde, iPhone’unuzun varsayılan olarak “Sessizde Yanıp Sönme” olduğunu, yani iPhone’unuzun sessiz modu sessiz moda ayarlandığında LED’in uyarıları belirtmek için yanıp söneceğini unutmayın. Ancak, tercihinize göre aynı menüdeki geçiş kullanılarak bu kapatılabilir.

Öncelikle iPhone’a odaklansak da, bir iPad Pro’daki LED Flash bildirimlerinden yararlanmak için yukarıdaki adımları da takip edebilirsiniz. Bu, bazı Android akıllı telefonların aksine iPhone’un özel bir bildirim ışığına sahip olmadığı gerçeğini telafi edebilir.

Flaş, yalnızca mesajlar ve diğer uyarılar aldığınızda görsel bir gösterge olarak değil, aynı zamanda gelen bir arama sırasında da işlev görür; bu, iPhone’unuz sessiz moddaysa yararlı olabilir.

Bir Mac kullanıyorsanız, bir macOS cihazında bildirim uyarıları için ekran flaşını da kolaylıkla açabilirsiniz, bu da tüm ekranın bir uyarı olarak titremesine neden olur.

Bu harika özellik bir süredir iPhone’da mevcut ve daha eski cihazlar da onu daha eski iOS sürümlerinde kullanabilir, bu nedenle çok daha eski bir iPhone kullanıyor olsanız bile bu özelliği yine de kullanabilirsiniz.

Bildirimleri belirtmek için iPhone’unuzun LED flaşını kullanabileceğinizi umuyoruz. Bu şık özellikle ilgili genel düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarda değerli görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x