iPhone USB Flash Nasıl Kullanılır

3 dk okuma süresi

iPhone USB Flash Nasıl Kullanılır iPhone telefonunuzda daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, Bunun en kolay yolu iphone için özel olarak geliştirilen flaş sürücüdür. Dosyaları yönetmek için kullanacağınız sürücü için tasarlanmış bir uygulama ihtiyacınıda app stordan indirmeniz gerekecektir.

Ne yazık ki, iOS’ta flash sürücüleri yönetmek için tek bir yol yoktur. Her flash sürücü markası, dosyaları yönetmek için kendi özel uygulamasına sahiptir. Oldukça sinir bozucu. Açıkçası, her uygulamayı oradaki her bir sürücü için nasıl kullanacağınızı pek açıklamıyor. Bu makalemizde süreç hakkında size bir fikir vermektir.

Çeşitli uygulamalar ve sürücüler de aynı sınırlamalardan bazılarını paylaşır. Örneğin, transferler fotoğraf, video ve ses dosyaları ile sınırlı gibi görünüyor. Kullandığınız sürücü veya uygulamaya bakılmaksızın, diğer dosya türlerini taşımanın bir yolu yoktur.

Bu kılavuz için hepsibura’dan bir flash sürücü kullanmalısınız ortalama fyatıı ise  (120 TL.) başlamaktadır, bu yüzden henüz satın almadıysanız ve bazı önleyici araştırmalar yapıyorsanız, o zaman sağlam bir seçin yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, bu kılavuzu takip etmenin de yararı olacak.

Birinci Adım: Uygulamanızı indirin

Yapmanız gereken ilk şey, flash sürücünüz için uygulamayı indirmeniz gerekmektedir

Flash sürücünüzün hangi uygulamadan kullandığını bilmiyorsanız, birkaç seçenek vardır. Öncelikle üreticinin belgelerini kontrol edin. Bu yardımcı olmazsa, sürücüyü telefona  bağlayabilir ve uyumlu bir uygulamayı App Store’dan indirmenizi isteyebilir , ancak bu durum tüm modeller için geçerli değildir.

İhtiyacınız olan uygulamayı bulduktan ve yükledikten sonra, devam edebilirsiniz.

Adım İki: Flash Sürücünüzü Takın ve Uygulamayı indirin

Uygun uygulama yüklü iken, daha önce yapmadıysanız devam edin ve flash sürücünüzü takın. Uygulama çalışmıyorsa, şimdi başlatmak için bir uyarı almalısınız.

Farklı bir flaş sürücüsünü kullanıyorsanız. Daha önce de söylediğimiz gibi, farklı bir uygulamayla farklı bir sürücü kullanıyorsanız, teknikler yine de aynı şekilde olmalıdır.

Witstick uygulamasının oldukça açık ve düzenli bir düzeni var. Üstte, telefonunuzda ve sürücüde ne kadar yer kaldığını açıkça görebilirsiniz.

Bunun hemen altında, çoklu ortam seçenekleri, dosya yönetimi, dosya aktarımı ve tek dokunuşla yedekleme dahil olmak üzere çeşitli aktarma seçenekleri bulunmaktadır. İşte her birine hızlı bir bakış:

  • Çoklu Ortam : Bu, fotoğraf çekmek için kamerayı başlatır, ancak fotoğrafları ve videoları doğrudan sürücüye kaydeder.
  • Dosya Yönetimi: Dosyaları çubuktan yönetin, aynı zamanda dosyaları telefondan çubuğa taşıyın. Ve tam tersi.
  • Dosya Aktarımı:  Dosya yönetimi ile hemen hemen aynı, ancak resimler için.
  • Tek Dokunuşla Yedekleme:  Tek bir dokunuşla tüm görüntüleri, videoları ve / veya ses dosyalarını yedekleyin. Ayrıca, sürücüyü bağladığınızda bunu otomatik olarak yapma seçeneği vardır.

 

Bu seçeneklerden, en sık kullandığınız dosya yönetimi Dosya Yönetimi’dir. Buradaki düzen, bir dosya yönetim aracından beklediğinize çok benzer. Varsayılan görünüm — WitStick seçeneği – sürücüde ne olduğunu gösterir. Diğer seçenekler altta: Fotoğraf albümü, Müzik ve Yerel. Yerel seçenek, sadece bir şeyleri cihazdan telefona taşımak için kullanılır.

İşleri ileri geri taşımak için, üstteki “Seç” düğmesini kullanın ve ardından taşımak istediğiniz tüm öğelere dokunun.

 

En alttaki “Taşı” düğmesine dokunun ve ardından öğeleri taşımak istediğiniz konumu seçin. Son olarak, hareketi başlatmak için “Yapıştır” düğmesine dokunun.

 

Resimlerinizi veya videolarınızı telefonunuzdan telefonunuzdan taşıyorsanız, bu öğeleri telefon aktarımından telefondan silmek isteyip istemediğinizi de soracaktır.


Hepsi bu kadar. Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x