iPhone XR / XS / X zil sesi ve alarm sesi çok mu düşük?

iPhone XR / XS / X zil sesi veya alarm sesi çok mu düşük? Düzeltmek için bu ayarı kontrol edin! Telefon görüşmeleri yapmak veya alarmlarınızı duymak, iPhone yaptığı en önemli şeylerden biridir! Ve aramaları cevaplamak eğlenceli değildir, özellikle patronunuzdan veya bir aile üyesinden geldiklerinde. Dolayısıyla, iPhone zil sesini veya alarmlarınızı duyamıyorsanız, çünkü ses seviyesi çok düşük veya ilk birkaç çalmadan sonra ses seviyesine düşüyorsa, bu gerçek bir problemdir.

Bugün, bu problemi çoğu insan için düzelten bir ayarı paylaşıyoruz.  İPhone’unuzun yüksek sesle ve tutarlı bir şekilde çalmasını sağlamak için bazı ek ipuçları da ekleyeceğiz!

Hızlı ipuçları

İPhone’unuzun zil sesini veya alarm sesini artırmak için bu hızlı ipuçlarını izleyin

 • Dikkatli Olma Özelliklerini Kapat
 • Ses seviyesi kontrolünüzü maksimum ses seviyesine kadar kaydırın 
 • Sessizin etkin olmadığından emin olmak için yan anahtarınızı kontrol edin.

iPhone XR / XS / X zil sesi ve alarm sesi çok mu düşük?

Face ID özellikli iPhone’lar, iPhone XR veya XS gibi iPhone’lar, bu sorunu diğer (ve daha eski) iPhone modellerinden daha fazla fark eder. Özellikle, iPhone XR modelinin sık sık tam sesle alarm çaldığını veya başlattığını bildirir  ancak daha sonra hızlı bir şekilde duyulması zor olan seviyeye düşer. Bu mesele özellikle işitme güçlüğü çeken kişiler için doğrudur.

Bu nedenle, iPhone’unuzun zil sesi sorunu telefonun zil sesi veya alarm sesinin yüksek ses seviyesinden alçalması ise, bu ipucu sizin için!

Genellikle sorunu çözen tek bir ayar olduğunu ve bu ayarın iPhone Face ID’sinin bir parçası olduğunu belirttik. Buna Dikkat Farkındalık Özellikleri denir.

 • Gidin Ayarlar> Face ID & Parolasını
 • Dikkatli Olma Özelliklerinin Kapatılması Zil sesinin veya alarm ses seviyesinin solmasını önlemek için dikkat edin
 • Dikkatli Özelliklerin seçimini kaldırdığınızda, telefon açıp telefona baktığınızda bile zil sesi ve alarm sesi yüksek kalır
 • Bu özellik ayrıca Ayarlar> Genel> Güvenilirlik> Yüz Kimliği ve Dikkat bölümünde de bulunur. 

Bu özellik açıkken, TruthDepth kamera, dikkat edip etmediğinizi kontrol eder ve inanıyorsa, telefon çalarken veya bir alarm tetiklendiğinde ekrana baktığınızda ses seviyesini otomatik olarak düşürür.

Garip ama, Face ID’li iPhone’larda telefonunuzun ne kadar yüksek sesle çalacağını ve bunların Face ID ve Parola ayarlarında bulunduğunu ayarlamak için özel ayarlar olması doğru!

İPhone’unuzun alarm sesi çok mu sessiz?

İPhone'unuzdaki Alarm Ses Seviyesi Nasıl Değiştirilir

Face ID iPhone’ları olan birçok okuyucudan alarmlarını özlediklerini duyduk! Alarm sesini maksimum seviyeye ayarladılar ancak sabahları; duymuyorlar! 

Bir alarm ayarladıysanız ve sesi çok düşük olduğu için kaçırdıysanız, işe ya da randevunuza geç kalmanıza neden olacak şekilde, yukarıdaki adımları izleyin ve Dikkat Edinme Özelliği özelliğini devre dışı bırakın.

Bir hatırlatıcı olarak, Yüz Kimliği ve Parola ayarlarınıza gidin ve dikkat farkındalığı özelliğini kapatın. Sorunu çözmeli!

Unutmayın, iPhone alarmlar zil sesiyle aynı ses seviyesini kullanır!

İPhone’un Dikkat Çeken Özellikleri nelerdir?

Face ID tanıtımıyla iPhone’unuz artık cihazınıza yüz tanıma yoluyla bakıp bakmadığınızı tespit edebiliyor.

Face ID ile Apple, size yardımcı olmak için Face ID teknolojisini kullanan iki farklı özellik ekledi.

 1. Yüz Kimliği için Dikkat Gerektir
 2. Dikkat Edilecek Özelliklerin DikkatineİPhone’unuzun Yüz Kimliği varsa, yüz tanıma özelliğini kullanan iki dikkat ayarı vardır.

Face ID için dikkat isteyin, iOS iPhone’unuzu açmadan ve kullanımına izin vermeden önce kimliğinizi doğrulamak için yüz tanıma özelliğini kullanır.

Dikkatli özelliklerin cihazınıza bakıp bakmadığını kontrol etmek için aynı teknolojiyi kullanın. İPhone’unuz ekranına baktığınızı doğrularsa, telefonunuz çalmaya başladığında, zil sesi veya alarm sesi ayarlanan ses seviyesinde başlar ancak alarmın çaldığını veya çaldığını bildiğinize göre genel ses seviyesini düşürür.

İPhone’unuzun zil sesini tamamen yükseltin

Yüz kimliği olmayan eski model iPhone’lara sahip olanlar için veya zil ses sorununuz dikkat gerektiren özelliklerle ilgili değilse, genel zil sesini artırmayı deneyin.

 1. Gidin Ayarlar> Sesler ve Haptics 
 2. Zil ve Uyarılar  bölümünü bulun
 3. Ses kontrolünü sonuna kadar sağa kaydırın

Zil sesini yan (fiziksel) ses seviyesi kontrolleriyle kontrol etmek istiyorsanız , Düğmelerle Değiştir açık anahtarını açın.

Düğmelerle Değiştir seçeneğine dokunmak , telefonun yanındaki fiziksel ses düğmelerini kullanarak alarmlarınızın zil sesini veya zil sesini manuel olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Bu seçenek kapalıyken, fiziksel ses düğmelerine dokunmak zil sesinin veya alarmlarınızın sesini değiştirmez.

Sessiz düğmesini kontrol et

İPhone’unuz, sesleri hızlıca kapatmak için bir anahtarla birlikte gelir . İnsanlar toplantılara, sinema salonuna veya yüksek sesle çalan bir telefonun diğerlerini gerçekten rahatsız edebileceği başka bir olaya girerken bunu kullanıyor!

İPhone’unuz, iPhone’unuzun sol tarafında, ses seviyesi düğmelerinin hemen üstünde bulunan fiziksel bir zil / sessiz (sessiz) düğmesi içerir. İPhone hoparlörünüzde hangi seslerin çalındığını kontrol etmek için çevirin.

İPhone zil sesim ve iPhone alarmlarım ve bildirimlerim için ayrı bir ses seviyesi alabilir miyim?

Ne yazık ki, şu anda, iPhone’unuzun zil sesinin alarmlar, metinler, e-postalar, mesajlar ve diğer uyarılar gibi şeyler için uyarı ses düzeyinden ayrılması mümkün değildir – sesleri aynı ses seviyesinde ayarlanır.

Ve neden Apple’ın hem zil sesini bağladığını hem de sesi aynı ses kaydırıcısına uyardığını bilmiyoruz. Bugün cihazlarımızı nasıl kullandığımızın bir anlamı yok!

Bu nedenle, gelen çağrılar için sesi kısmadan sabahları uyanmak için kullandığınız herhangi bir alarmın sesini kısamazsınız (veya her neyse).

Mevcut öneri, her gece zil sesi kaydırıcısını kısmak ve ardından sabahları tekrar açmak, böylece herhangi bir telefon görüşmesini kaçırmamanızdır. Evet… ideal değil!

Apple’ın telefon zil sesinin alarm ses seviyesinden ayrı olduğunu görmek isteriz. Ayrıca gelen iletiler ve diğer uygulama bildirimleri gibi şeyler için bildirim hacmi için ayrı bir ses kaydırma çubuğunu da görmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iphone alarm sesi çalmıyor iPhone XR / XS / X zil sesi ve alarm sesi çok mu düşük? için yorumda bulun

  iPhone XR / XS / X zil sesi ve alarm sesi çok mu düşük? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone XR / XS / X zil sesi ve alarm sesi çok mu düşük? için ilk yorumu yapabilirsin.