iphone emojileri android telefonda kullanma

iphone emojileri android telefonda kullanma İPhone’un en popüler özelliklerinden biri şüphesiz Memoji ve Animojidir. Ne yazık ki, bu Apple yapımı animasyonlu karakterler özelliği Android akıllı telefonlarda kullanılamıyor. Ancak, Memoji’yi Android’de (ve özellikle WhatsApp’ta) kullanma olasılığı vardır. Bu makalede Memoji ve Animoji özelliğini nasıl kullanan bileceğinizi açıklayacağız.

Memoji nedir?

Memoji, Apple tarafından yaratılan kişiselleştirilmiş Animoji’den daha fazlası değildir. Yüzünüzün küçük bir çizgi roman versiyonunu yaratmanıza izin verir (veya isterseniz başka birinin). Cilt rengini, saçları, gözleri, ağzı, gözlükleri, yüz kılları, yüz şekli vb. Özelleştirilebilir. Diğer bir deyişle, Snapchat’taki Bitmoji’nin veya Samsung’daki AR Emoji’nin Apple sürümüdür.

Bu Notların oluşturulması Mesajlar uygulamasından yapılır. İOS 13 ve iPadOS ile, Memoji’niz klavyenizden erişilebilen bir çıkartma paketi haline gelir. Memoji’yi oluşturmak için işte takip edilecek prosedür:

 1. Mesajlar uygulamasını açın.
 2. Animoji (maymun) simgesine basın ve sağa ilerleyin
 3. Yeni Memoji’ye tıklayın
 4. Memoji’nizin özelliklerini kişiselleştirin ve doğrulayın
 5. Animoji’niz oluşturulur ve ardından bir Memoji çıkartma paketi otomatik olarak oluşturulur!
androidpit memoji iphone
Birkaç Memoji yaratabilirsiniz

Android üzerinde WhatsApp üzerinde Memoji nasıl kullanılır

İmkansız gibi görünse de, Android akıllı telefonunuzdan WhatsApp’ta iPhone Memoji kullanmak ve göndermek gerçekten mümkün. Bu prosedür mutlaka basit değildir, ancak bu karakterlerden hoşlanan Android kullanıcılarını memnun etmelidir.

Başlamadan önce, iOS 13’te bir iPhone kullanarak bir arkadaşınıza veya tanıdıklara ihtiyacınız olacağını bilin. Ardından, sizin gibi bir Memoji (veya beğeninize göre bir Memoji) oluşturmasını isteyin. Ardından iPhone’undan şu adımları izleyin:

 1. İPhone’da WhatsApp’ı açın ve sizinle bir tartışma oluşturun
 2. Metin giriş alanına basın
 3. Klavyedeki Emoji simgesine tıklayın ve üç noktaya tıklayın – “…”
 4. Ardından istediğiniz Memojiyi seçin ve gönderin
androidpit memoji whatsapp
Ve bunlar benim notum /

Android telefonunuzu elinize alın ve aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Her çıkartmaya tıklayın ve Sık Kullanılanlara Ekle’yi seçerek çıkartmanızı kaydedin.
 2. Memojiler daha sonra WhatsApp çıkartmalarınıza kaydedilir.
androidpit memoji android
Android çıkartmalarına Memoji eklemek, çocuk oyuncağıdır

Memoji’nizi arkadaşlarınızdan birine göndermek için, WhatsApp çıkartmalarınıza erişmeniz yeterlidir. Maalesef, onları SMS ile göndermek için Android klavyenize kaydetmeniz mümkün değildir.

Bu Memoji’ler hakkında ne düşünüyorsun? Bu sevdiğiniz bir özellik mi? Android’in yerel olarak bu özelliği kullandığını görmek ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iphone emojileri kopyala iphone emojileri android telefonda kullanma için yorumda bulun

  iphone emojileri android telefonda kullanma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone emojileri android telefonda kullanma için ilk yorumu yapabilirsin.