iOS ve Android yayıncıları için hoş bir sürpriz

Yeni bir mobil oyun ya da uygulama kullanıcılarına edinme maliyeti göre, Kasım ve Aralık aylarında düştü mobil pazarlama şirketi Fiksu DSP .

Bugün yayınlanan Aralık endeksi, pazarlamacılara kullanıcıları yeni uygulamaları denemek için giderek artan maliyette nadir bir mühlet veren trendi doğruladı. BGBM (1.000 kullanıcı başına maliyet), Android’de $ 3,06, bu da Ekim ayında 4 ABD $ ‘nın üstündeki zirveden aşağı. IOS’da, BGBM, 4,25 dolardı ve bu, Ekim ayında 7 dolara yakın bir zirve seviyesinden düşüş gösterdi. Fiksu DSP, eğilimler pazarlamacılar Ekim ayında iPhone 7 piyasaya nasıl çok para döktüğünü gösterdiğini söyledi.

Fiksu, pazarın gerçek zamanlı teklif verme veya otomatik pazarlama kampanyalarında olgunlaşmaya devam ettiğini ve reklamverenlerin harcamalarınızı bayramlarda yoğunlaştırmak yerine yıl boyunca kaydırdığını söyledi. Rakamlar, iPhone 7 gibi yeni cihaz sürümlerinin, ileriye taşınan geleneksel mevsimsel reklam satın alma döngülerinden daha fazla etki yaratmaya hazırlandığını gösteriyor.

Kullanıcı edinimi maliyetleri Aralık ayında düştü – iOS ve Android yayıncıları için hoş bir sürpriz

Aralık ayında, mobil pazarlamacılar tarafından beklenen mevsimsel dalgalanmaların aksine, medya maliyetleri hem iOS hem de Android’de geriledi. IOS‘da, alıcı başına maliyet (CPP) yüzde 23, BGBM Kasım’dan yüzde 31 düştü.

CPP, bir kullanıcıya bir satın alma işlemi gerçekleştirmek için geçen ortalama maliyettir (veya bir markanın temel metriği olarak etiketlenen bir markaya bağlı olarak kayıt gibi başka bir yüksek değerli işlem). Tam dolarlık değerler değiştiği için, endeksler Haziran 2015 için 100 taban çizgisi değerine ayarlandı ve orantılı olarak zaman içindeki değişiklikleri yansıtacak şekilde ayarlandı.

Fiksu DSP Başkan Yardımcısı Tom Cummings, “Pazarlamacılar, tatil aygıtı mobil rekabette düzelmeye yol açan aydan ayağa değişmeden ziyade yıl boyunca daha eşit dağıtma taktiklerini giderek kullanıyorlar” dedi. Açıklama. “2016’ya baktığımızda, pazarlamacılar artık mobil hedeflemenin tutarlı, yıl boyunca değerini tanıyorlar. Ayrıca, bir metrik yüklemeye aşırı odaklanmış olmaktan çok, daha fazla markanın daha çeşitlendirilmiş kampanyalar yürüttüğünü görüyoruz. ”

IPhone 7’in piyasaya sürülmesi, tatil harcamalarından daha fazla reklam harcaması yaptı.

“CPP ve BGBM’nin bu ay düşmesi, iPhone’un piyasaya sürülmesinin, iOS pazarlamacılarının tatil sezonundan çok daha fazla mobil reklam harcaması getirisini en üst düzeye çıkarmak için en etkili fırsatlardan birini sağladığını gösteriyor”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iOS ve Android yayıncıları için hoş bir sürpriz için yorumda bulun

    iOS ve Android yayıncıları için hoş bir sürpriz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS ve Android yayıncıları için hoş bir sürpriz için ilk yorumu yapabilirsin.