Instagram’ın Yakın Arkadaş Özelliği Nasıl Kullanılır

Instagram’ın Yakın Arkadaş Özelliği Nasıl Kullanılır Instagram hikayelerini bölümlere ayrılmış bir takipçi listesine göndermek ister misiniz? Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliğini duydun mu?

Bu makalede, Instagram yakın arkadaş listenizi işletmeniz için kullanmanın yolunu keşfedeceksiniz.

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar Özelliği Nedir?

Instagram’ın Yakın Arkadaşları, hikayelerinizi en çok paylaştığınız kullanıcıların özelleştirilebilir bir listesidir. Bu özellik, daha samimi hikayeleri yalnızca size en yakın olduğunu düşündüğünüz kişilerle (takip edip etmediğinizi) anında paylaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Şu anda, Yakın Arkadaşlar yalnızca öykülerle kullanılabilir; yayınlar veya doğrudan mesajlar gibi diğer Instagram paylaşım özellikleriyle kullanılamaz.

Instagram’da Yakın Arkadaşları Nasıl Kullanılır

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliği yalnızca iOS veya Android için resmi Instagram mobil uygulamasında kullanılabilir. Bir web tarayıcısında Instagram.com’da kullanamazsınız. Aşağıdaki talimatlar hem iOS hem de Android için Instagram uygulamaları için geçerlidir.

 1. Senin üzerine Instagram uygulamasını açın iOS veya Android Kullanmak istediğiniz bu hesaba hesabınız veya anahtara içinde, cihaz ve gerekirse işareti.
 2. Alt menüdeki kişi düğmesine dokunarak profil sekmenize gidin.
 3. Ev özet akışının sağ üst köşesindeki menü düğmesine hafifçe vurun.
 4. Sağdan kayan dikey menüde Arkadaşları Kapat’a dokunun.
 5. En çok etkileşimde bulunduğunuz sıralamaya göre listelenen, eklenecek önerilen kullanıcıların bir listesi gösterilir.Arkadaşlarınızı Yakın Arkadaş listenize eklemek için herhangi bir kullanıcının yanındaki yeşil Ekle düğmesine dokunun veya belirli bir arkadaşınızı hızlı bir şekilde bulmak ve eklemek için üstteki Arama alanını kullanın .Yakın Arkadaşlar listenize eklediğinizde kullanıcılara bildirim gönderilmez. Listenizi görmek için üst taraftaki Listeniz’e dokunabilirsiniz. Şu anda Yakın Arkadaşlar listenize kaç kullanıcı ekleyebileceğiniz konusunda bilinen bir sınır yoktur.
 6. Yakın Arkadaşlarınızla bir hikaye paylaşın. Kamerayı etkinleştirmek ve bir fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için ana sayfa özet akışının üst kısmındaki profil resminize (veya profil sekmeniz) dokunun veya ana sayfa akışından sağa hızlıca kaydırın.
 7. Yalnızca Yakın Arkadaşlar listenize eklediğiniz kullanıcılarla anında paylaşmak için ekranın altındaki Arkadaşları Kapat düğmesine dokunun .
 8. Kullanıcıları listenizden istediğiniz zaman kaldırmak için profil > menü > Arkadaşları Kapat > Listenize gidin ve listenizden kaldırmak için herhangi bir arkadaşın yanındaki Kaldır öğesine dokunun. Bunu yaptığınızda kullanıcılara bildirim gönderilmez.

Kullanıcılar Yakın Arkadaşlarınızdan Birisi Olduğunu Nasıl Bilir

Instagram, Yakın Arkadaşlar listenize eklediğinizde veya listenizden çıkardığınızda kullanıcıları uyarmasa da, Yakın Arkadaşlarınızla paylaşılan hikayelerinizi, profil resminizin etrafındaki yüzüğün rengine bakarak herkesle paylaşılan hikayelerinizden ayırt edebileceklerdir. yeni bir hikaye yayınladığınızda öykü akışında.

Yakın Arkadaşlar listenizdeki kullanıcılar, normal resimler için genellikle profil resimlerinde görülen pembe halkanın aksine, profil resminizin balonunun etrafında yeşil bir halka görür. Yeşil halka, kullanıcının Yakın Arkadaş olduklarını belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Instagram’ın Yakın Arkadaş Özelliği Nasıl Kullanılır için yorumda bulun

  Instagram’ın Yakın Arkadaş Özelliği Nasıl Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’ın Yakın Arkadaş Özelliği Nasıl Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.