Instagram’da Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır

Instagram’da Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır Instagram, yalnızca fotoğraf alanından çok bir video platformudur. Instagram yayınınıza göz atarken, videolar otomatik olarak oynatılırken hücresel verilerin çoğunu alır. Instagram’da aşırı veri kullanımından kaçınmak için, videolar için Instagram’da otomatik oynatmayı kapatmanız gerekir.

Instagram’da otomatik video oynatmayı devre dışı bırakmak ve verileri kaydetmek için en iyi yöntemlere bir göz atalım.

İPhone’da Instagram Video Otomatik Oynatmayı Devre Dışı Bırak

Facebook’un aksine Instagram, beslemedeki videoları duraklatmanıza izin vermez. Instagram iPhone uygulamasında video otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak için belirli bir seçenek bulamayabilirsiniz. Düşük veri modu, her zaman otomatik olarak oynatılan videoları sınırlandırarak hücresel veri kullanımını azaltmanıza yardımcı olur.

 1. İPhone’da Instagram uygulamasını açın.
 2. Profil sekmesine gidin (en altta en sağdaki simge).
 3. Sağ üst köşedeki hamburger benzer menü düğmesine dokunun.
 4. Menüden Ayarlar’a dokunun.
 5. Açılan pencereden Hesap’a gidin.
 6. Hücresel Veri Kullanımı’na dokunun.
 7. Daha Az Veri Kullan’ı açın.
Instagram Videolarında Otomatik Oynatmayı Kapatmak için Veri Kullanımını Azaltın Instagram iPhone

Daha sonra videoları ve yayınları görmek için beslemenize gidebilirsiniz. Videolar yalnızca kaydırmayı duraklattığınızda oynatılacaktır. Her neyse, önceden yüklenmiş bazı videolar otomatik olarak oynatılacaktır.

Android’de Instagram Videoları için Otomatik Oynatmayı Kapat

Android’deki Instagram uygulaması iPhone’dakine benzer. Aslında, Android için Instagram’da veri kullanımı ve oynatılan medya üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz. Yüksek çözünürlüklü medyayı yalnızca Wi-Fi üzerinden yüklemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Instagram Ayarları Android'e gidin
 1. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın ve profil sekmesine gidin.
 2. Sağ üst köşedeki üç satırlı menü simgesine dokunun.
 3. Menünün altındaki Ayarlar’a dokunun.
 4. Hesap gidin.
 5. Hücresel Veri Ayarları’na dokunun.
 6. Veri Tasarrufu’nu açın.
 7. Yüksek Çözünürlüklü Medya’ya dokunun ve tercihinizi seçin.
Video Otomatik Oynatmayı Devre Dışı Bırakmak için Instagram Android'de Veri Tasarrufunu Etkinleştirin

Yüksek Çözünürlüklü Ortamı yalnızca Wi-Fi, Hücresel veya her ikisine birden yüklemeyi seçebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, hücresel veriyi kullanarak kaydırdığınızda videolar ve IGTV videoları kendi kendilerine oynatılmaz.

Otomatik Video Oynatmayı Önlemek İçin Instagram Web’i Kullanın

Instagram uygulamasındaki Veri Tasarrufu özelliği çoğunlukla iyi çalışıyor. Olmazsa, en akıllıca yol Instagram web uygulamasıyla gitmektir. Telefonunuzdaki bir tarayıcıyı kullanarak instagram.com adresinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram Web, Instagram uygulaması kadar pürüzsüz değil. Ayrıca, bazı özelliklerin eksik olduğunu görebilirsiniz. Her neyse, sadece göz atıyorsanız ve hücresel verileri kaydetmek istiyorsanız, bu en iyi yöntemdir.

Videoların Instagram web üzerinde bir oynat düğmesi olacaktır. Verilerinizi kullanarak yüklemek için bunları manuel olarak oynatmanız gerekir, bu da oldukça verimlidir. Temel işlevler için endişelenmeyin, Instagram web’i kullanarak gönderi yükleyebilir ve DM’lerinizi görebilirsiniz.

Instagram’daki Videolar için Otomatik Oynatma, özellikle hücresel veri üzerindeyken çok büyük veri kaybına neden olabilir. Sorunlarınızı çözmede yardımcı olabilecek çözümleri bulduğunuzu umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Instagram otomatik video oynatma kapatma Instagram’da Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır için yorumda bulun

  Instagram’da Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’da Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır için ilk yorumu yapabilirsin.