Android Telefonunuzu Uzaktan Nasıl Silinir

Android Telefonunuzu Uzaktan Nasıl Silinir telefonunuzun kaybolması veya çalınması bir kabus haline gelebilir. Geri bulamazsanız, değiştirmeniz gerekecektir ve yeni bir akıllı telefon satın almak oldukça pahalı olabilir. Çok çeşitli seçeneklerden en iyi Android cihazını seçmekten bahsetmiyorum bile. 

En kötü kısmı bu değil. Telefonunuz çalınırsa veya daha sonra kötü niyetli biri tarafından bulunursa, bu, tüm kişisel verilerinizin ve bilgilerinizin de tehlikede olduğu anlamına gelir. Başka birinin mesajlarınıza, medya dosyalarınıza ve uygulamalarınıza erişmesini önlemek için Android telefonunuzu uzaktan nasıl sileceğinizi ve cihazınızı korumak için ne yapmanız gerektiğini önceden öğrenin. 

Cihazımı Bul’u Kullanarak Bir Android Telefonu Uzaktan Silme

Telefonunuzu kaybetme düşüncesi sizi strese sokuyorsa, böyle bir etkinliğe önceden hazırlandığınızdan ve Android telefonunuzu bulmanın veya kaybolması ihtimaline karşı silmenin yollarına sahip olduğunuzdan emin olun. Böyle bir seçenek, Google Cihazımı Bul adlı bir uygulamayı yüklemektir. 

Cihazımı Bul, akıllı telefonunuzdaki verileri uzaktan korumanıza yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Bunun yanı sıra, Cihazımı Bul, telefonunuzu yanlış yerleştirirseniz bulmanıza yardımcı olabilir ve bulan kişiyle iletişim kurma şansı verebilir. 

Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır

Uygulamayı indirip Android cihazınızla senkronize ettikten sonra, onu açtığınızdan ve Cihazımı Bul’un onu izlemek için akıllı telefonunuzun konumunu kullanmasına izin vermek için tüm izinleri uyguladığınızdan emin olun. 

Bundan sonra, telefonunuz kaybolur veya çalınırsa, en azından aşağıdaki seçenekleri geri alma ve verilerinizi koruma seçeneklerine sahip olacaksınız.

 1. Telefonunuzu Bulun

Telefonunuzu kaybetmeniz durumunda, başka bir Android akıllı telefonda Google Cihazımı Bul uygulamasını kullanarak veya uygulamanın web sürümü üzerinden çevrim içi olarak yerini tespit edebilirsiniz. 

Oturum açtığınızda Cihazımı Bul, akıllı telefonunuzun harita üzerindeki mevcut konumunu veya telefonunuz sinyal aldığında kaydedilen son konumu verecektir. Akıllı telefonunuz kapalıysa, Cihazımı Bul açılır ve sinyal alır almaz size konumunu size bildirir. 

Telefon ulaşabileceğiniz bir yerdeyse ancak yine de bulamıyorsanız, Cihazımı Bul kullanışlı bir Ses Çalma seçeneğine sahiptir. Sessiz olarak ayarlansa bile telefonunuz 5 dakika çalar ve daha hızlı bulmanızı sağlar. 

 1. Telefonunuzu Koruyun

Telefonunuzun kişisel bilgilerinizi korumak için Cihazımı Bul’u kullanabilirsiniz. Telefonunuzu kilitleme, Google hesabınızdan çıkış yapma ve kilit ekranınızda iletişim bilgilerinizin bulunduğu bir mesaj görüntüleme seçeneği vardır. 

 1. Telefonunuzu Silin

Son olarak, Android telefonunuzu uzaktan silmek için Google Cihazımı Bul’u kullanabilirsiniz. Cihazınızdaki tüm içeriği silecektir. 

Bunu bir kez yaptıktan sonra, akıllı telefonunuzu bulmak için Cihazımı Bul’u kullanamayacağınızı unutmayın, çünkü bu temelde fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Kişisel verilerinizi de geri yükleyemezsiniz, bu nedenle önceden önemli olan her şeyin yedeğini aldığınızdan emin olun. 

Android Telefonunuzu Silmek İçin Android Kayıp Kullanın 

Android Lost, telefonunuzu uzaktan silmek için kullanabileceğiniz, Google ile bağlantılı olmayan bir üçüncü taraf uygulamasıdır. İhtiyacınız olan tek şey, cihazınızı kaydettirmek için uygulamayı telefonunuza indirip yüklemektir. 

Telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda, akıllı telefonunuzu kontrol etmek ve izlemek için başka bir Android telefon veya Android Lost web sitesini kullanabilirsiniz. 

Telefonunuzu Kontrol Etmek İçin Kaybolan Android Nasıl Kullanılır

Android Lost’u kurmak için önce akıllı telefonunuzu alın ve adımları izleyin.

 1. Google Play’den Kayıp Android uygulamasını indirin ve yükleyin. 
 1. Uygulamaya telefonunuzun konumuna, kişilerine ve medya dosyalarınıza erişim izni verin. 
 1. Uygulamada, telefonunuzu uzaktan kontrol edebilmek için Yönetici hakları iste’yi tıklayın.

Akıllı telefonunuzda Android Lost’u kurmak için yapmanız gereken tek şey bu. Artık kontrollerini ve izleme yeteneklerini test etmek için Android Lost web sitesine gidebilirsiniz.  

 1. Siteye gidin ve Android cihazınızda kullandığınız Google hesabıyla Giriş Yapın.
 1. Android Lost’a Google hesabınıza erişme izni verin. 
 1. Giriş yaptıktan sonra Kontroller’e gidin. 

Burada akıllı telefonunuzu uzaktan bulmak ve kullanmak için yapabileceğiniz her şeyi bulacaksınız. Örneğin, sessiz modda bile ekranda yanıp sönen yüksek sesli bir alarmı açabilirsiniz. Telefonunuzu kaybederseniz ve hemen bulmanız gerekiyorsa bu yararlıdır. 

Uygulama ayrıca telefonunuzun konumuna, SMS gelen kutusuna erişmenize, aramalarınızı iletmenize ve telefonunuzu uzaktan kilitlemenize olanak tanır. Birinin telefonunuzu bulduğundan eminseniz, akıllı telefonunuzun ön kamerasını kullanarak fotoğraf çekmeyi bile deneyebilirsiniz.

Kayıp Android Kullanarak Telefonunuzu Silme

Verileri Android telefonunuzdan uzaktan silmek için Android Lost’u kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Android Kayıp web sitesinin Kontroller bölümüne gidin . 

Ardından Güvenlik’i tıklayın.

Tamamen aşağı kaydırın. SD Kartı Sil veya Telefonu Sil için iki seçenek göreceksiniz . Her ikisi de geri alınamaz, bu nedenle ne yaptığınızı bildiğinizden ve önemli bilgilerinizin yedeğini aldığınızdan veya telefonunuzu almanın başka bir yolu olmadığından ve verilerinizi korumak için bunu yapmak zorunda olduğunuzdan emin olun. 

Telefonunuz Kaybolursa veya Çalınırsa Başka Ne Yapabilirsiniz?

Hem Google Cihazımı Bul hem de Android Lost, akıllı telefonunuza uzaktan erişime izin veren çok kullanışlı uygulamalardır. Cihazımı Bul biraz daha üstündür, çünkü uygulama telefonunuzda yüklü olmasa bile kullanılabilir – uygulamanın web sürümü aracılığıyla veya başka birinin Android telefonundaki uygulamayı kullanarak.

Telefonunuzu bu şekilde takip edemezseniz, Google Haritalar konum geçmişinizi kullanarak telefonunuzu bulmayı deneyebilirsiniz . En azından, telefonunuzu nerede kaybettiğinizi veya pil bitmeden veya kapanmadan önce nerede olduğunu belirleyebileceksiniz. 

Hiç Android telefonunuzu uzaktan silmek zorunda kaldınız mı? Bunu yapmak için hangi yöntemi kullandın? Deneyimlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlarda paylaşın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kayıp telefon bulma Android Telefonunuzu Uzaktan Nasıl Silinir için yorumda bulun

  Android Telefonunuzu Uzaktan Nasıl Silinir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Telefonunuzu Uzaktan Nasıl Silinir için ilk yorumu yapabilirsin.