Haritalar çalışmayı durdurdu

Haritalar durduruldu Google Haritalar ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Uygulama çökerse veya donarsa ne yazık ki Haritalar çalışmayı durdurdu hata mesajını alırsınız, bu makalemizde sizlere Google Haritalar için birkaç çözüm sunmaya çalışacağız.

“Ne yazık ki Haritalar çalışmayı durdurdu” hata mesajı nasıl giderilir?

Google Haritalara güveniyorsanız, aniden çalışmayı bıraktığında gerçek bir acı olabilir. İşte Android telefonunuzdaki sorunları ve hata mesajlarını düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey. Bu adımlardan birini denedikten sonra Google Haritaların tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Henüz çalışmıyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Google Haritaların en son sürümüne güncelleyin

Uygulama güncel olduğundan, Google Haritalardaki sorun yaşanıyor olabilir. Google Play Store’a gidin, Google Haritaları arayın ve uygulamanızın cihazınız için mevcut en yeni sürümüne güncelleyin.

Uygulama önbelleğini temizle

Uygulamanızın önbellek verilerinin silinmesi gerekebilir. Sorunu çözmek için Ayarlar> Uygulamalar> Google Haritalara gidin ve ardından Önbelleği Temizle ‘ye dokunun.

Telefonu yeniden başlatın

Gerçek olamayacak kadar basit görünüyor, ancak telefonunuzu kapatıp tekrar açmanız şaşırtıcı sayıda sorunu çözebilir. Cihazınızdaki Güç düğmesini basılı tutun ve Yeniden başlattı seçin.

Önbellek bölümü silme işlemini gerçekleştir

Uygulama önbellek belirli uygulamalar içindir ve sistem önbellek Android sistemi için önbellektir. Önbellek temelde PC’nizdeki Temp klasörüne benziyor – geçici veriler için biraz boş yere. Şarkın aniden bitmesi, aksaklıklar, çökmeler veya başka gariplik, zaman zaman sisteminizi etkilediğinde, bu Android’in güncellenmesinden sonra doğru olan en yaygın zaman. Tam yöntem her Android telefon için aynı olmayabilir

Telefonunuzu açın – güç ve ses seviyesini tuşlayın ve basılı tutun (ve bir tane varsa, ev düğmesi varsa) -> önbellek bölümünü silmeyi seçmek için ses seviyesi düğmesini kullanın ve ardından güç düğmesine basarak onaylayın. Silme işlemi tamamlandıktan sonra, sistemi yeniden başlatmayı seçin ve gitmeye hazır olmanız gerekir.

Fabrika ayarı telefonu sıfırla

Bir yaparak fabrika sıfırlaması başka bir şey çalışırsa nihai bir tesistir. Süreç, cihazınızdaki tüm verileri silecek olduğundan önce her şeyi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için, Ayarlar> Kişiselleştirme> Yedekle ve sıfırlama ‘ya gidin  ve Telefonu Sıfırla ‘ya dokunun. Her şeyi silmek için ekrandaki talimatları izleyin, ardından verilerinizi yeniden başlatın ve geri yükleyin.

Bu makale, Google Haritalar ile sorununuzu çözdü mü?  Yorumları bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Haritalar çalışmayı durdurdu için yorumda bulun

    Haritalar çalışmayı durdurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Haritalar çalışmayı durdurdu için ilk yorumu yapabilirsin.