iPhone El Feneri Çalışmıyor

iPhone El Feneri Çalışmıyor İPhone el feneriniz çalışmıyorsa, panik yapmanız ve iPhone’unuzdaki tüm ayarları sıfırlamaya başlamanız önemlidir. Tanımlayamadığınız bir şeyi değiştirebilir ve kendiniz için daha büyük sorunlara neden olabilirsiniz. Önce bekleyin ve sorunun kendiliğinden çözülüp çözülmeyeceğini görün. Flaş açıkken fotoğraf çekmeyi deneyebilirsiniz. Otomatik değil. Bu bir süre sonra işe yaramazsa, iOS 13/12 de dahil olmak üzere yeni iOS’a güncelledikten sonra iPhone fenerinin çalışmadığını düzeltmek için aşağıdaki yöntemlerden birini deneyin.

Her şeyden önce, üç yöntem arasında bir karşılaştırma göstereceğiz.

1. iPhone’unuzu yeniden başlatın veya zorla yeniden başlatın

İPhone’da el fenerinin çalışmadığı sorunun başlatma işlemi sırasında ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için iPhone’unuzu yeniden başlatabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Kırmızı sürgü gözükene dek Uyut / Uyandır düğmesini basılı tutun. Kaydırıcıyı sürüklediğinizde cihazınız kapanacaktır.

2. Adım: Biraz bekleyin ve ardından cihazınızı tekrar açmak için Uyku / Uyanma düğmesini basılı tutun.

Bu işe yaramazsa ve hala çalışmıyorsa, el feneri iPhone’unuzda çalışmıyorsa, zorla yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz:

1.2 iPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorla

Bir iPhone 6s önceki modelinde, iPad ve iPod touch: Apple logosunu görene kadar Uyku / Uyandırma düğmesini ve Ana Sayfa düğmesini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun.

İPhone 6s'ı Yeniden Başlatmaya Zorla

İPhone 7 veya iPhone 7’lerde: Apple logosunu görünceye kadar Uyut / Uyandır düğmesini ve Aşağı Ses Seviyesi düğmesini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun.

İPhone 7'yi Yeniden Başlatmaya Zorla

İPhone X ve sonraki sürümlerinde, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus: Sesi açma düğmesine basın ve bırakın. Sesi azaltma düğmesine basıp bırakın. Ardından yan düğmeyi basılı tutun. Apple logosunun göründüğünü gördüğünüzde düğmeyi bırakın.

Zorla yeniden başlatma-iPhone-x

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone El Feneri Çalışmıyor için yorumda bulun

    iPhone El Feneri Çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone El Feneri Çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.