iphone ve ipad dns adresi değiştirme

iphone ve ipad dns adresi değiştirme iPhone veya iPad normalde kullandığınız her Wi-Fi şebekesi tarafından sağlanan DNS sunucu adresini kullanır. Ancak özel bir DNS sunucu adresini de ayarlayabilirsiniz ve Google Public DNS, OpenDNS veya tercih ettiğiniz diğer DNS sunucularını kullanabilirsiniz.

Bağladığınız her bir Wi-Fi şebekesinin kendi ayrı DNS sunucusu ayarı vardır. Özel DNS sunucunu birkaç farklı Kablosuz ağda kullanmak istiyorsanız, bu ayarı her Kablosuz ağ için bir kez değiştirmeniz gerekir.

iPad iPhone dns Ayarı Değişme

  • Başlamak için Ayarlar uygulamasını açın ve “Wi-Fi” e dokunun.
  • Wi-Fi ekranında, bağlanmak istediğiniz ağı seçip bağlanın sağındaki bilgi düğmesine (bir daire içindeki “i”) işaretine dokunun. Mevcut Wi-Fi şebekesinin ayarlarını değiştirmek için, ekranın üst kısmında şu anda bağlı olduğunuz Kablosuz ağın yanındaki “i” düğmesine dokunun.
  • Bilgi ekranında aşağı doğru ilerleyin ve “DNS” ayarla seçeneğine dokunun.
  • Ardından, ekranın üst kısmındaki “Elle” seçeneğini seçin ve otomatik olarak yapılandırılmış DNS sunucularının solundaki kırmızı eksi işaret simgelerine dokunarak listeden kaldırın.
  • Ardından “Sunucu Ekle” düğmesine dokunup, kendi satırında kullanmak istediğiniz her DNS sunucusunun IP adresini yazın. Örneğin, birincil DNS sunucusunun birinci satırına, ikinci satırın ikinci satırına ekleyin.
  • İşiniz bittiğinde “Kaydet” düğmesine dokunun. Unutmayın, özel bir DNS sunucusu kullanmak istediğiniz her Wi-Fi ağı için bu işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

iPhone veya iPad ağ bağlantısını kesip ağa yeniden bağlandıktan sonra bile bu ayarı hatırlar. Bununla birlikte, eğer IOS ağ unutursanız, sıfırdan yeniden kurmanız gerekir. Ayrıca, bu değişikliği geri almak isterseniz “Otomatik” seçeneğini seçin ve “Kaydet” düğmesine dokunun. iPhone veya iPad o ağ için varsayılan DNS ayarlarına dönecektir.

Geçerli DNS sunucunuz iyi çalışmıyorsa ve daha iyi bir şey istiyorsanız, genel olarak önerilen DNS ( 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 IP adresleri) ve OpenDNS (IP adresi 208.67.222.222 ve 208.67.220.220) sevdiğimiz sunuculardır.

Ayrıca, modeminizdeki DNS sunucusunu değiştirerek ağınızdaki tüm cihazların DNS sunucusunu değiştirebilirsiniz. DNS sunucusunu ev ağınızdaki her aygıt için ayrı olarak değiştirmeden önce modeminizden bir kez değiştire bilirsiniz.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone ve ipad dns adresi değiştirme için yorumda bulun

    iphone ve ipad dns adresi değiştirme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone ve ipad dns adresi değiştirme için ilk yorumu yapabilirsin.