Google Translate, Hintçe, Rusça Vietnamca için sinirsel makine çevirisi başlıyor

Google bugün, Google Translate uygulamasında Hintçe, Rusça ve Vietnamca metinlerin çevirileri için sinirsel makine çevirisi olarak adlandırılan modern bir yaklaşıma geçtiğini duyuruyor. Google’ın cümle dayalı makine çeviri sisteminden uzaklaşma, daha doğal, daha kaliteli çevirilerle sonuçlanacak.

Google Çince İngilizce ‘den çevirmek için bu yöntemi benimsemiştir Eylül ayında ve İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Almanca, Türkçe, İngilizce, Çince, Japonca ve Korece çeviriler getirdi Kasım ayında. Artık Android, iOS ve web için Google Çeviri ‘de, Google Arama‘da ve Google Uygulamasında üç dil daha mevcut. Google’ın Chrome tarayıcısındaki web sayfası çevirilerinin yanında gelecektir.

Google Translate, Hintçe, Rusça Vietnamca için sinirsel makine çevirisi başlıyor

Google Translate ürün sağlayıcısı Barak Turovsky bir blog yazısında yazdığı gibi, daha fazla dilde sinirsel makine çevirisi için destek önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacak. Taahhüt sürpriz değil, ancak kısa vadeli zaman çizelgesi. Google, Translate’in çalıştığı 103 dilin tamamıyla sinirsel makine çevirisine geçeceğini açıkladı.

Sinirsel makine çevirisi, mevcut veriler üzerinde ve daha sonra yeni gelen sorgular hakkında çıkarımlar yapmalarını sağlamak için yapay sinir ağları – Google’ın durumunda, uzun süreli kısa süreli hafıza tekrarlayan sinir ağları (LSTM-RNN’ler) eğitimini gerektirir. Google, çeşitli ürünlerdeki iletilere Akıllı Yanıtlar üretmek, nesneler ve görüntüdeki kişileri tanımak ve hatta veri merkezlerini daha verimli çalıştırmak için yapay zekâ (AI) yaklaşımına baktı. Google Translate, Hintçe, Rusça Vietnamca için sinirsel makine çevirisi başlıyor

Google, çevirileri artırmak için AI’ya dokunan bir şirket değildir. Microsoft Translator uygulamasında da aynı şeyi yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Translate, Hintçe, Rusça Vietnamca için sinirsel makine çevirisi başlıyor için yorumda bulun

    Google Translate, Hintçe, Rusça Vietnamca için sinirsel makine çevirisi başlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Translate, Hintçe, Rusça Vietnamca için sinirsel makine çevirisi başlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.