Google Sunucuları ile iletişim kurulurken bir sorun oluştu

Google Sunucuları ile iletişim kurulurken bir sorun oluştu Herhangi bir Android cihaz sahibi zaman zaman Google Play’i kullanır. Ancak bazen tüm planları mahvedecek sürprizler karşılaşa bilir. Bu nedenle son zamanlarda Google Play teknik destek forumunda, giriş yapmaya çalıştığında ” Google Sunucularla iletişim kurulurken bir sorun oluştu ” hatası aldığına dair bir çok şikayet oluşmaya başladı.

Teknik destek servisi görevlileri, sorunun nedeninin uyumsuz cihazlardan olabileceğine inanıyor – cihazda ayarlanan tarih ve saat ve Google sertifikalarının son kullanma tarihi. Böyle bir durumda doğru zaman dilimini ayarlamak ve ağ tarafından sağlanan otomatik zaman veya giriş verilerini manuel olarak kullanmak yeterlidir. 

Aynı destek servisi, sorunun iki muhtemel sebebini daha verir. Görünüşe göre hata sağlayıcılar, yani DNS sunucularının hatalı çalışmasından kaynaklanabilir. Eğer biri internet için Wi-Fi kullanıyorsa, uzmanlar Ayarlar’da 8.8.8.8’i DNS sunucusu olarak girmelerini önerir. Son nokta değiştirilebilir veya 3G ancak Wi-Fi kullanılabilir. Hata ağdan kaynaklanıyorsa yardımcı olabilir. 

Bu sorunu çözmek için bazı kullanıcılar Önbelleği ve Verileri Temizle gibi genel yöntemler kullanır. Denemeye değer. Google hesabını kaldırın ve yeniden ekleyin veya yeni bir tane edinin. Sayfalarımızda nasıl yapılacağını anlattık. 

Keşke o kadar kolay olsaydı! Görünüşe göre teknik destek önerileri ve genel yöntemler herkes için işe yaramıyor. Bu hata yalnızca Google Play’i kullanırken değil, YouTube’u ve diğer hizmetleri ve uygulamaları çalıştırırken de oluşmaktadır. Sorunu iyice test ettikten sonra , söz konusu cihaza bulaşan virüs durumunda hatanın oluştuğunu tespit ettiler. Virüs müdahale etti ve ana bilgisayar dosya kayıtlarını değiştirdi. Böylece, bu dosyada bulunan adres zarar gördü. Bu nedenle, cihaz Google sunucusuna değiştirilen IP adresi üzerinden erişmeye çalışıyor ve bu da hatayı gösteriyor. Hosts dosyasını düzgün bir şekilde düzeltmek gerekmektedir.

Yine de adresi düzeltmek için Android’in root erişimine sahip olmak gerekiyor . 

Yöntem 1. Anasistem dosyasını el ile düzenlemek için.

 1. Root Explorer’ı ve en sevdiğin metin editörünü kur;
 2. Root Explorer’ı açın ve uygulamanın root erişimine izin verin;
 3. «Root / etc» klasörüne gidin;
 4. Ekranın üstündeki «Mount R / W» düğmesine dokunun;
 5. Hosts dosyasını mevcut metin düzenleyicide açın;
 6. İçeriği silin ve dosyayı kaydedin;
 7. Cihazınızı yeniden başlatın.

Yöntem 2. Ana bilgisayarları Lucky Patcher ile temizleyin

 1. Lucky Patcher’ı kurun ve başlatın;
 2. Açın ve “Reklamı engelle” yi seçin;
 3. Açılan menüden “Ana bilgisayar dosyasını temizle” yi seçin;
 4. Cihazınızı yeniden başlattığınızda ana dosya geri yüklenir. Ardından cihaz doğru IP adresini Google sunucusuna gönderir.

Google Play Store’da “Google Sunucularla iletişim kurulurken bir sorun oluştu” u hatasını düzeltmek için başka yollarını biliyorsanız, lütfen bize bildirin. Muhtemelen sizlerden bazıları okuyucularımız için en etkili yöntem olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. google sunucu iletişim sorunu Google Sunucuları ile iletişim kurulurken bir sorun oluştu için yorumda bulun

  Google Sunucuları ile iletişim kurulurken bir sorun oluştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Sunucuları ile iletişim kurulurken bir sorun oluştu için ilk yorumu yapabilirsin.