En İyi 10 En İyi Android Oyun Geliştirme Yazılımı

5 dk okuma süresi

En İyi 10 En İyi Android Oyun Geliştirme Yazılımı İster 10 yaşında bir çocuk, ister 20 yaşında bir genç olun, hepimiz video oyunları oynamayı seviyoruz. Eskiden oyun konsollarında ve PC’lerde oyun oynardık. Hala konsollarda ve PC’lerde oyun oynuyoruz. Konsollar ve PC’ler dışında akıllı telefonunuzda da oyun oynayabilirsiniz. Bazı insanlar zamanlarının çoğunu akıllı telefonlarda oyun oynayarak geçirirler. Bu oyunların hangi yazılımların yapıldığını hiç düşündünüz mü?

İşte sadece android için değil, PC ve konsollar için de oyun geliştirmek için kullanılan en iyi 10 yazılımın listesi.

1. Unreal Engine


Gerçek dışı motor, en güçlü ve popüler oyun motorudur. Unreal Engine, çok çeşitli özellikler ve esneklik nedeniyle çoğu oyun geliştiricisi için ilk tercihtir. Unreal motor büyük ölçüde oyun geliştirme için kullanılır, ancak mimari, otomotiv ve ulaşım, yayın ve canlı etkinlikler, film ve animasyon, eğitim ve simülasyon gibi diğer endüstriler ve daha fazlası. Unreal motoru ile oyunları Xbox, PS5, PS4, Nintendo Switch, Android, IOS, Oculus, Steam ve daha pek çok platformda yapabilirsiniz. Çarpıcı bir oyun geliştirmek için gerekli tüm araçları içerir. Unreal Engine’in yaratıcı lisansının kullanımı ücretsizdir ve% 100 telifsizdir, gerçek dışı motorun işletme programı, oyun dışı bir lisans için telif ücreti olmaksızın yıllık 1.05.000 Rupi’ye mal olur. Oyun lisansının kullanımı da ücretsizdir, ancak ürününüz başarılıysa,

2. Birlik


Unity aynı zamanda güçlü ve popüler bir oyun motorudur. Tıpkı gerçek olmayan motor gibi, bir oyun geliştirmek için gerekli tüm araçları da içerir. Oyun ortamları, oyun varlıkları, 3B modeller oluşturmak, oyun mantığı eklemek ve daha pek çok şey için kullanılır. Unity ayrıca mimari, otomobil, film ve animasyon, ulaşım, inşaat, imalat vb. Sektörlerde de kullanılır. Unity ile Android, IOS, PS5, PS4 ve daha pek çok oyun geliştirebilir. Unity, Unreal motorundan daha öğrenmesi biraz daha kolaydır. Öğrenciyseniz, Unity ücretsizdir, bireysel bir yaratıcıysanız ve kişisel kullanım istiyorsanız, o zaman ücretsizdir, ancak bir yıl içinde 70,00,000 Rs gelir toplamamanız gereken bir koşul vardır. İşletme sürümü maliyeti Rs. 2800 / ay’dan başlar ve kurumsal sürüm maliyeti Rs. 14000 / aydır.

3. AppGamekit


AppGamekit, windows phone, IOS, Android ve Blackberry gibi platformlar için bir oyun geliştirme yazılımıdır. Bu yazılım, her türden geliştirici için uygundur; profesyoneller kadar yeni başlayanlar tarafından da kullanılabilir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve herkes onu kolayca kullanabilir. C ++ ‘ya benzer bir kodlama dili kullanır. Ücretsiz deneme sürümünü web sitesinden edinebilirsiniz. IDE’nin bu üç versiyonu mevcuttur; stüdyo sürümü Rs. 7000, premium sürüm 11.200 Rs. AppGamekit, uygun fiyatlı ve hafif bir oyun geliştirme yazılımıdır.

4. Marmelat


Marmalade, tekel gibi 2D oyunlar için bir oyun geliştirme yazılımıdır. Android, IOS ve Nintendo Switch gibi platformlar için oyunlar geliştirebilirsiniz. Marmalade sadece 2D oyunlar yapmamıza değil, aynı zamanda 3D oyunlar yapmamıza izin veriyor. Monopoly, game of life 2, clue, vacation, Cluedo ve daha pek çoğu gibi birçok popüler oyun marmelat kullanılarak yapılır. Marmelat oyun stüdyosu 42000 Rs’ye mal oluyor.

5. Amazon Lumberyard


Amazon tarafından geliştirilmiş ücretsiz ve güçlü bir oyun geliştirme yazılımıdır. PC, konsollar ve mobil cihazlar için oyunlar geliştirebilirsiniz. Kullanımı ücretsizdir ve bir oyun geliştirmek için gerekli özelliklerin çoğunu içerir. Ayrıca web sitesinden bir eğitim alabilir ve çarpıcı oyunların nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Amazon Lumberyard, twitch chatplay, twitch meta akışı, Twitch JoinIn, Mod dostu, çok oyunculu özellikler, bulut kanvası, bulut mücevher çerçevesi, C ++ için AWS SDK ve çok daha fazlasını sunar. Öğreticilerden öğrenmek ve oyun yapmaya başlamak için yazılımı indirin.

6. Oyun Motoru Oluşturun


SCIRRA tarafından geliştirilen başka bir 2D Arcade oyun motoru. İstediğiniz herhangi bir platform için Arcade oyunları geliştirebilirsiniz. Herhangi bir platformda oyun geliştirin ve bunları küresel olarak satın. ‘İnşaat 2’ 1 Temmuz 2021’de sona erecek. Yapı 2 askıya alındıktan sonra yapı 3’ü satın almanız gerekiyor. Kullanmak ücretsiz değildir; kişisel versiyonun maliyeti Rs. 369 / ay ve Rs. 2899 / yıl. Web sitesinden edinebilirsiniz.

7. Füzyon


Clickteam tarafından hazırlanmış bir oyun geliştirme yazılımı. Fusion sadece bir oyun yaratıcısı değil, aynı zamanda olay düzenleme sistemi ile uygulamalar da oluşturabilir. IOS, Android, Flash, windows phone ve Xbox gibi farklı platformlar için uygulamalar ve oyunlar oluşturabilirsiniz. Tamamen entegre bir fizik motoru, arkadaş canlısı topluluk desteği, birden çok platform için oyunlar, vb. Gibi özelliklere sahiptir. Web sitesinden ücretsiz sürümü edinebilirsiniz.

8. Game Maker Studio

YOYO oyunlarından bir oyun geliştirme yazılımı. Sürükle ve bırak özelliği olan ve öğrenmesi kolay bir dil olan 2D oyun geliştiricisidir. IOS, Android, Windows Phone, Tizen, vb. Gibi birden çok platform için oyun yapabilirsiniz. Geriye dönük uyumluluk, öğrenilecek öğreticiler, dizüstü bilgisayar modu, dış görünüm, yerleştirme, nesne düzenleyici, komut dosyası düzenleyici, kitaplık, kod önizleme, GameMaker Dili gibi özellikler sağlar. , fayans fırçaları, miras ve çok daha fazlası. 30 günlük ücretsiz deneme alabilirsiniz, içerik oluşturucu sürümü Rs. 2800, geliştirici sürümü Rs. 7000 ve konsol sürümü Rs. 56000.

9. Corona SDK – 2D Oyun Yapıcı

Ücretsiz ve güçlü oyun geliştirme yazılımıdır. Bu yazılımı yalnızca oyun oluşturmak için değil, aynı zamanda iPhone’lar, iPad’ler, Android telefonlar ve tabletler, Amazon Fire, macOS, Windows ve akıllı TV’ler gibi farklı platformlar için uygulamalar oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Corona, uygulama içi reklam, analiz, medya ve daha pek çok şey için eklentiler, gerçek zamanlı simülasyon, canlı test, hız ve performans, kolay kurulum ve daha pek çok özellik sunar. Corona SDK tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Doğrudan web sitesinden indirebilirsiniz.

10. Spritekit SDK – 2D sprite tabanlı Oyunlar


Spritekit, Apple tarafından geliştirilen ilk oyun motorudur. Kullanmak ücretsizdir. Spritekit oyun motoru, 2D oyunları geliştirmek için kullanılır. Çok çeşitli özelliklere sahiptir. Yalnızca IOS için oyun geliştirmek için kullanılabilir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x