Blogger Ücretsiz HTTPS yi Etkinleştirme

Blogger Ücretsiz HTTPS yi Etkinleştirme Dün gece web sitesinin güvenlik faktörlerini okuyordum. Orada da, SSL’ye sahip olmanın , ziyaretçilerinizin kalbini kazanmanın anahtarı olduğunu öğrendim . Herhangi bir kişisel bilgiyi herhangi bir korku olmadan girmek için güveni artırır. Ayrıca, SSL sadece göz küresi için değil. HTTPS etkin web sitesi, güvenli ve gerçek bir site olduğunu gösterir.

Ağustos 2014 tarihinde ilan sıralama sinyali olarak HTTPS . Blogunuzu başlatmanın ilk günü olması gereken bir şey olduğunu söyleyebilirim. İlk şansı kaçırdıktan sonra harika bir izlenim kurma şansı yok. Eğer bir süredir bloglama yapıyorsanız, güçlü bir güven faktörü olmadan bilirsiniz, kendinizi bir etkileyici olarak temsil edemezsiniz. Bence – “Kullanıcı deneyimini ve blog güvenliğini geliştirmek, iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olacaktır.”

SSL nedir?

SSL (Güvenli Yuva Katmanı), bir sunucu ile istemci arasında genellikle bir web sunucusu (web sitesi) ve bir tarayıcı arasında şifrelenmiş bir bağlantı kurmak için standart bir güvenlik teknolojisidir; veya bir posta sunucusu ve bir posta istemcisi (ör. Outlook). SSL, verileri şifrelemek için iki anahtar kullanan bir şifreleme sistemi kullanır. Artık bir gün, tüm popüler ve büyük markalar SSL’nin gücünü kullanıyor.

HTTPS’yi etkinleştirmek için

blogspot'ta https

 1. Sadece Blogspot hesabınıza giriş yapın
 2. Blogunuzu açın Darshboard
 3. Ayarlar> Temel seçeneğine git
 4. “HTTPS Ayarları” altında HTTPS Kullanılabilirliğini Bul
 5. Açılır menüde Evet’i seçin .

HTTPS’yi devre dışı bırakmak için yukarıdaki adımları izleyin ve HTTPS Kullanılabilirliği için Hayır’ı seçin .
Not : HTTPS’ye geçmezseniz, ziyaretçiler blogunuzun şifrelenmemiş HTTP sürümüne yönlendirilir.

 1. HTTPS’yi etkinleştirdikten sonra, blogunuz için nulled veya özelleştirilmiş şablon kullanıyorsanız karma içerik hatası alabilirsiniz . Yani, bu sorunu çözmek için çok az şey var.

Google Blogspot Blog’da Karma İçerik Hatası Nasıl Giderilir?

Bu hatanın kök nedenini açıklayayım. Web tarayıcımızın tüm web sitelerinin SSL üzerinden sunulması bekleniyor. Web sayfası öğeleri alırken, daha çok http olan HTTPS ile birkaç öğe sunuldu. Böylece web tarayıcınızdan bir uyarı mesajı aldınız.

 1. Blogger kontrol panelinde Şablonlar seçeneğine gidin
 2. Özelleştir’i seçin.
 3. Şimdi “http” (CTRL + F Anahtar Sözcük Kestirme Komutu’nu Kullanma) bulun veya “href =” ifadesini arayın.
 4. Tüm http sürüm URL’lerini https olarak değiştirin (Harici bağlantıların HTTPS’yi desteklediğinden emin olun)
 5. Şimdi blog şablonlarınızı kaydedin.
 6. Yani, karma içerik hatası sorununu bu şekilde çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Blogger Ücretsiz HTTPS yi Etkinleştirme için yorumda bulun

  Blogger Ücretsiz HTTPS yi Etkinleştirme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Blogger Ücretsiz HTTPS yi Etkinleştirme için ilk yorumu yapabilirsin.