Birden Çok Görüntüyü PDF Dosyalarına Dönüştürme

Birden Çok Görüntüyü PDF Dosyalarına Dönüştürme Görüntüler kendi başlarına durabilir. Ancak bazen, birkaç görüntüyü tek bir PDF dosyasında birleştirmeniz ve kaydetmeniz veya paylaşmanız gerekir. Örneğin, sınıfta bir beyaz tahtanın fotoğraflarını çekebilir ve bu birden çok görüntüyü tek bir PDF dosyasına dönüştürmek için aşağıdaki araçlardan birini kullanabilirsiniz. 

PDF dosyaları yaygındır ve bunları herhangi bir platformda kullanabilirsiniz. Bu nedenle, JPEG veya PNG görüntülerinin hızlı bir şekilde PDF’ye nasıl dönüştürüleceğini bilmek kullanışlı olabilir. Birden çok görüntüden bir PDF dosyası oluşturmanın en kolay yollarından bazılarını inceleyelim. 

Windows’ta PDF Yazıcısını kullanın

Microsoft Print to PDF, Windows’ta yerleşik bir araçtır. Yazdırma işlevine sahip tüm uygulamalardan erişilebilen sanal bir yazıcıdır. Bunu bir resim klasöründe deneyelim.

 1. Tüm görüntülerinizi bir klasöre yerleştirin ve istediğiniz sırada sıralayın. Gerekirse dosyalarınızı yeniden adlandırın.
 1. Tüm resimleri seçin ve ardından araç çubuğundaki Paylaş sekmesine gidin ve Yazdır’a tıklayın.
 1. Kullanılabilir yazıcılar listesinden Microsoft Print to PDF öğesini seçin. Seçtiğiniz resimler arasında gezinmek için sağ ve sol ok düğmesini kullanın. 
 1. Kağıt boyutu ve Kaliteyi seçin. Çoğu durumda A4 varsayılandır. 
 2. Sağdaki önceden tasarlanmış düzenlerden seçin. Örneğin, ihtiyacınız varsa Tam sayfa fotoğrafı tercih edebilirsiniz. Birden fazla görüntünüz varsa ve göreli değerlerini kontrol etmek istiyorsanız, görüntüleri Kontak Baskı olarak yazdırmak iyi bir düşük maliyetli seçenektir.
 3. Baskıyı yapılandırmak için daha fazla seçenek için iletişim kutusunun sağ alt köşesindeki Seçenekler bağlantısını tıklayın. Bu iletişim kutusunda, PDF’yi yazdırmak istiyorsanız, yazdırmak için görüntüleri netleştirebilirsiniz. 
 4. Kendi yazıcınızı kullanacaksanız Yalnızca yazıcımla uyumlu olan seçenekleri seçili bırakın.
 1. Yazıcı Özellikleri bağlantısını tıklayın ve Yatay veya Dikey yönlendirme arasında seçim yapın.
 2. Tamam düğmesini tıklayın ve Resimleri Yazdır iletişim kutusuna dönün. Çerçeveye sığdır öğesini işaretli tutun. Varsayılan olarak her zaman açıktır.
 3. PDF dosyanızı oluşturmak için Yazdır’a tıklayın , ardından PDF dosyasını masaüstünüze kaydedin. 

Microsoft Word kullanın

PDF’ye dönüştürme de Microsoft Office’in bir parçasıdır ve Office belgelerini tek tıklamayla PDF biçiminde dışa aktarmanıza yardımcı olabilir. Microsoft Word ayrıca resimlerinizi yaratıcı şekillerde yerleştirmenize ve ardından bir PDF dosyası olarak dışa aktarmanıza yardımcı olabilir.

 1. Word’ü açın ve yeni bir Boş Belge başlatın.
 2. Şerit> Ekle> Şuradan Resim Ekle’ye gidin. Masaüstünüzden veya başka herhangi bir çevrimiçi kaynaktan resim eklemek için menüyü kullanın. Seçim tutamaçlarını kullanarak görüntülerin boyutunu ayarlayın. Resimleri istediğiniz bir düzende düzenlemek için Word Tablolarını ve diğer biçimlendirme araçlarını kullanabilirsiniz.
 1. Belgeyi kaydedin. Ardından, birden çok görüntü içeren dosyayı bir PDF dosyasına dönüştürmek için Dosya> Dışa Aktar> PDF / XPS Belgesi Oluştur seçeneğine gidin. 

Çevrimiçi Görüntüden PDF’ye Dönüştürücü Kullanın

PDF biçimi evrensel bir biçimdir ve onu destekleyen birçok araç da öyledir. Çevrimiçi olarak birçok ücretsiz ve ücretli dosya dönüştürücü bulacaksınız ve neredeyse hepsi PDF’yi işliyor.

Burada, tek bir tıklamayla birden çok görüntüyü PDF dosyalarına dönüştürebilen üç tane var.

JPG’den PDF’ye

JPG’den PDF’ye bir filigranı veya başka herhangi bir kısıtlamayı zorlamayan hoş bir küçük PDF dönüştürme aracıdır . Bir grupta 20 görüntüyü sürükleyip bırakın veya yükleyin. Dosya sınırı boyutu olmadığından istediğiniz kadar görüntü yükleyebilirsiniz. 

O değil görüntülerini sıkıştırmak yüklediğiniz. Dosyaları dönüştürmeden önce, görüntüleri döndürmek, optimize etmek veya küçültmek için düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. PDF dosyalarını her bir görüntü için ayrı ayrı indirin veya hepsini tek bir PDF belgesinde elde etmek için KOMBİNE düğmesine tıklayın .

I Love PDF

Bu, size çalışmak için birkaç seçenek daha sunan başka bir basit JPG’den PDF’ye yardımcı programıdır. Bir yön belirleyebilir, üç tipik sayfa boyutu kullanabilir ve bir kenar boşluğu ile bitirebilirsiniz. 

Görüntüleri bir PDF dosyasına dönüştürdükten sonra, doğrudan masaüstünüze indirin veya bir Google Drive veya Dropbox klasöründe saklayın. Dosyayı bulut hesaplarınızdan arkadaşlarınızla paylaşın veya paylaşılabilir bağlantıyı kullanın. 

Sunucu, saklanan tüm dosyaları iki saat sonra siler.

PDF Candy

Tüm PDF ihtiyaçlarınız için bir İsviçre bıçağı ister misiniz? PDF Candy, PDF dosyalarını işlemek için bir dizi araca sahiptir. JPG’den PDF’ye seçeneklerden biridir. 

PDF Candy güvenlidir ve site sunucularında hiçbir dosyanın depolanmadığını söylüyor. Her araç ücretsizdir ve herhangi bir kısıtlama, sınırlama veya gizli engel yoktur. İndirip çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz Windows için bir PDF Candy yazılımı var. 

Not: Şaşırtıcı bir şekilde, Adobe’nin çevrimiçi JPG’den PDF’ye dönüştürücüsü, birden fazla fotoğraf yüklemenize ve bir PDF’ye dönüştürmenize izin vermez. 

Bir Chrome Uzantısı kullanın

İşi de yapabilen birkaç Chrome uzantısı var. Birden Çok Görüntüden PDF’ye, PNG ve JPG resimlerinizi PDF’ye dönüştürmeden önce bir sunucudan geçmeyen bir Chrome uzantısıdır.

Uzantı, dönüşümü yapan site için bir ön uçtur. Yukarıdaki ekranda görebileceğiniz gibi, kontrol edebileceğiniz birkaç dosya parametresi bulunmaktadır. Örneğin, görüntüyü yeniden ölçeklendirebilir ve PDF’nin dosya boyutunu azaltabilirsiniz. 

Dosya başına 20 MB boyut sınırı vardır. Çevrimiçi araç JPEG, PNG, BMP, GIF ve WEBP resim formatlarını işleyebilir. 

Aranabilir PDF Dosyaları Oluşturmak için Adobe Acrobat’ı kullanın

Eğer varsa, Adobe Acrobat DC bilgisayarınızda yüklü, elinizde güçlü bir seçenek var. Adobe Acrobat ücretli bir yazılımdır ve diğer çan ve ıslıklarla birlikte gelir. 

Acrobat, PDF oluşturmadan önce görüntüleri düzeltmenize ve geliştirmenize olanak tanır. Görüntü dosyalarının ve beyaz tahta görüntülerinin taramalarından aranabilir PDF dosyaları oluşturmak için metin tanımayı kullanabilirsiniz. 

Ancak bir PDF oluşturmak üç aşamalı basit bir işlemdir:

 1. PDF Oluştur aracını seçin. 
 2. Dosyanızın konumuna göz atın. 
 3. Oluştur’u tıklayın.

Adobe Photoshop ayrıca çok sayfalı PDF dosyalarını anında oluşturabilir, ancak bu çözümü özel işler için bir kenara bırakabilirsiniz. 

Birden Fazla Görüntü İçeren PDF Dosyalarını Yaratıcı Kullanımlara Yerleştirin

Birden fazla görüntüyü bir PDF dosyasına dönüştürmenin faydası yok. Sadece şişkinliğe katkıda bulunacaktır. Ancak yapabileceğiniz şey, bazı yaratıcı kullanımlar için bu biçimi kullanmaktır.

 • Instagram fotoğraflarınızı PDF’ye çevirin ve yazdırın.
 • Tüm kullanım kılavuzlarınızı tarayın ve bunları tek bir PDF’ye dönüştürün. 
 • Görüntülerden metin çıkarabilen OCR sayesinde, tüm beyaz tahta görüntülerini yakalayabilirsiniz. Orijinal görüntüler ve çıkarılan notlar çalışma materyalleri olarak faydalı olabilir. 

PDF formatında resim kullanmanın daha yaratıcı kullanımlarını düşünün ve aşağıda bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Birden Çok Görüntüyü PDF Dosyalarına Dönüştürme için yorumda bulun

  Birden Çok Görüntüyü PDF Dosyalarına Dönüştürme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Birden Çok Görüntüyü PDF Dosyalarına Dönüştürme için ilk yorumu yapabilirsin.