Android ve iPhone’da Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Android ve iPhone’da Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme Telegram diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında bulunmayan birçok özelliğe sahiptir. Telgraf aracılığıyla büyük dosyalar gönderebiliriz ve bu işlemi yapmak WhatsApp veya Messenger App ile mümkün değildir . Telgrafta birçok iyi kanal var . Ancak, Telegram hesabınızı devre dışı bırakmanın yolunu bulmak da karmaşık ve biraz zor olabilir. Uygulamayla işiniz bittiyse ve telgraf hesabınızı tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Telegram hesabını Android veya iOS’ta kalıcı olarak silmek için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda açıklanmıştır.

Telgraf Hesabını Kalıcı Olarak Sil

Telegram Messenger uygulamasını Telegram Messenger uygulamasından silmenin doğrudan bir yolu yoktur, ancak bu iptal işlemini yapmak için takip edebileceğiniz 2 farklı yöntem vardır.

Yöntem 1: Android ve iPhone Uygulaması’ndan

1. Android telefonunuzda Telgraf uygulamasını açın ve sol üstteki Hamburger menü simgesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin. iOS kullanıcılarının sağ altta ‘ Ayarlar’a dokunması gerekiyor.

2. Ardından, ‘ Gizlilik ve Güvenlik ‘ üzerine dokunun.

3. Android’deki ‘ Hesapların kendini imha etme ‘ bölümünün altında ve ‘ HESABIMI SİL’İ SİL ‘ bölümünün altında ‘ Uzakta kalıyorsanız ‘ düğmesine dokunun .

4. Şimdi, açılır menüde ‘ 1 ay ‘ üzerine dokunun.

5. Bundan sonra, uygulamadan çıkış yapın veya sadece kaldırın. Bu şekilde, Telegram hesabınızı 1 ay boyunca açmazsanız, mesajlarınız ve kişilerinizle birlikte hesabınız silinir. Gruplara da erişiminiz olmayacak.

Bu, Telegram’dan çıkmanın dolaylı bir yoluydu, ancak bazen çeşitli nedenlerden dolayı hesabınızı hemen silmek için acele etmeniz gerekebilir, bu yüzden bunu bir Telegram devre dışı bırak bağlantısıyla yapabilirsiniz.

Yöntem 2: Hemen Telgraf Hesaplarını Devre Dışı Bırakma

Bu yöntem, telefonunuzda ve PC’nizde çalışır.

1. Telgraf hesabını silmek için bu direkt linke gidin.

2. Telegram hesabını oluşturduğunuz telefon numaranızı girin ve ‘ İleri’ye dokunun . Unutmayın, ülke kodunuzu numaradan önce + işaretiyle girdiniz. örneğin Hindistan için +91, ABD için +1 vb.

3. Ardından, Telegram uygulamasında servis bildirimleri yoluyla bir onay kodu gönderecektir. Kodu not edin veya sadece mesaj kutusuna kodu yazın ve oradan kopyalayın.

4. Telgraf hesabı devre dışı bırakma sayfasındaki tarayıcıya geri dönün ve kodu girin. Ardından, ‘ Oturum aç ‘ düğmesine dokunun.

5. ‘ Hesabı devre dışı bırak’ı seçin. Daha sonra bir sonraki sayfada, geri bildirimi veya bırakma nedenini ya da en altta ‘ Bitti ‘ seçeneğine dokunabilirsiniz.

6. ‘ Evet, hesabımı sil ‘ seçeneğini seçin.

Yani, bunlar Telegram hesabınızdan kurtulmanın bazı kolay yollarıydı. Bu adımlarla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, yorumlarda bize sorun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android ve iPhone’da Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme için yorumda bulun

    Android ve iPhone’da Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android ve iPhone’da Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme için ilk yorumu yapabilirsin.