Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır 

Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır? Bir telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl çalıştırılacağı veya 1 telefonda 2 WhatsApp nasıl kullanılacağı ile ilgili yöntemler mi arıyorsunuz? Bu makalede, mobil kullanıcıların tek bir telefonda birden çok veya iki WhatsApp hesabı çalıştırmasına izin veren çeşitli teknikler paylaştık.

WhatsApp, günümüzde en popüler ve yaygın olarak kullanılan Anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir ve basitliği ve kullanımı kolay arayüzü sayesinde kullanıcılar herhangi bir güçlük çekmeden kullanabilir.

WhatsApp, kullanıcılarına uçtan uca şifrelenmiş mesajlar göndermesine ve almasına izin verir, böylece yalnızca sizin ve iletişim kurduğunuz kişi mesajın içeriğini okuyabilir.

Aşağıda, tek bir telefonda iki WhatsApp hesabı çalıştırmanıza izin verecek, sorununuza bir değil, birden çok çözüm getirdik.

Android Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır
Aynı anda iki WhatsApp’ı aynı anda kurabileceğiniz üç yol vardır.

1 – Android’de Çoklu Kullanıcı Profillerini Kullanma

Birçok yeni Android akıllı telefon bugün, cihazda birden çok kullanıcı hesabı oluşturmanıza veya bir misafir hesabına sahip olmanıza izin veriyor.

Dolayısıyla, 1 telefonda 2 WhatsApp hesabı çalıştırmak istiyorsanız, Android akıllı telefonunuzdaki birincil hesaptan tamamen yepyeni bir profil oluşturmak için birden fazla kullanıcının avantajından yararlanabilirsiniz.

Bu paralel alanda, yeni bir hesabı sıfırdan yapılandırmak için Google Play Store’dan ikinci WhatsApp uygulamasını indirebilirsiniz.

Çok kullanıcılı özellik, Android’in Lollipop ve sonraki sürümlerinde, bazı özel ROM’larda da mevcuttur.

Android’de Kullanıcı Profillerini Ayarlama

 1. Android akıllı telefona Çok Kullanıcı ekleyin. Bunun için sadece Ayarlar’a gidip Kullanıcıları tıklayıp Kullanıcı Ekle (veya bir Misafir hesabı ekleyin) ya da bildirim çubuğunu aşağıya çekin, kullanıcı simgesine dokunun ve Misafir Ekle veya Kullanıcı Ekle öğesine dokunun.
 2. Yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra, yeni hesabı oluşturmak için tüm ayrıntıları sağlayın.
 3. Yeni Kullanıcıya geçmek, varsayılan telefon ayarlarına sahip yeni bir telefon arayüzü sağlayacaktır.
 4. Şimdi Play Store’a giderek Yeni Kullanıcı Modunda WhatsApp’ı kurmanın zamanı geldi.
 5. Yeni WhatsApp uygulaması indirilip yüklendiğinde, tüm ayrıntıları girin ve orijinal etkin WhatsApp hesabınızla yapılandırılmamış başka bir cep telefonu numaranızı sağlayın. Hepsi bu kadar.

Tebrikler, telefonu köklendirmeden veya başka bir üçüncü taraf yazılım yüklemeden tek bir telefona 2 WhatsApp hesabı başarıyla yüklediniz.

Çok kullanıcılı özellik sayesinde, tek Android telefonunda ikiden fazla WhatsApp hesabının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sadece bir WhatsApp hesabına bağlı olmayan bir cep telefonu numaranız olduğundan emin olun, çünkü WhatsApp hiçbir şekilde tek bir telefon numarası kullanarak iki WhatsApp hesabı oluşturmanıza izin vermez.

2 – Android Uygulamaları, Birden Çok Hesabı Klonla, Çalıştır ve Yönet

Bu alışılmadık bir şey değil. Birçok kişi aynı hizmette birden çok çevrimiçi hesap oluşturuyor, böylece çeşitli görevleri verimli bir şekilde yönetebiliyorlar veya kişisel ve profesyonel hayatlarını izole tutabiliyorlar.

Böyle bir durumda, bazen sadece WhatsApp değil, tek bir akıllı telefonda aynı uygulamanın birden fazla hesabına sahip olma ihtiyacını hissediyoruz.

Google Play Store’da kullanıcıların uygulamaları klonlamasına ve WhatsApp, Snapchat, Facebook, Instagram, YouTube, Amazon, Twitter, Skype ve diğerleri gibi sık kullanılan uygulamalar için birden fazla veya ikili uygulama hesabını desteklemesine olanak tanıyan birçok uygulama vardır.

 • Parallel Space – – Birden fazla hesap ve iki yüz
 • App Cloner – mevcut uygulamalarınızın birden çok kopyasını oluşturup yükleyin
 • Multiple Accounts  – iki hesap için paralel alan uygulaması
 • Multi  fazla klonlayın ve aynı uygulamanın birden fazla hesabını bir cihazda çalıştırın.
 • Dual Space – – çoklu hesaplar ve paralel uygulama
 • Super Clone Pro  – çoklu hesaplar ve ikili alan

Endişelenmeyin, bu uygulamaları yüklemek ve çalıştırmak için root erişimi gerekmez.

Üstelik bu uygulamalar sadece aynı uygulamanın birden çok örneğini çalıştırmanıza izin vermez, aynı zamanda aynı oyunların birden fazla hesabını çalıştırmanıza da izin verir.

3 – Birden çok hesabı çalıştırmak için SwitchMe birden çok hesap kullanın.

SwitchMe , tek bir Android cihazında iki ayrı WhatsApp hesabına sahip olmanızı sağlayan bir Android uygulamasıdır, ancak bu uygulama Android akıllı telefonunuzun köklenmesini gerektirir.

Kullanıcılarımızı cihazlarını köklendirme konusunda teşvik etmemekle birlikte, kullanıcılar bu tür uygulamalardan haberdar olmalıdır.

Switchme çoklu hesap uygulaması, çoklu kullanıcı alanlarına giriş ve çıkış yapmanıza izin verir, ancak bunu yapmak için root erişimi gerekir.

Bununla birlikte, kullanıcılar mevcut profillerinden diğer profile erişemez, çünkü çoklu profil içindeki her bir hesap kendi ayarlarına, uygulamalarına ve verilerine sahip olacaktır.

Şu basit adımları izleyin:

 1. Android cihazınızı köklenmesi.
 2. Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasının yüklü olduğundan emin olun.
 3. Akıllı telefonunuza SwitchMe Birden çok hesap yükleyin.
 4. SwitchMe Birden çok hesabı çalıştırın, vermeniz gereken Superuser isteğini isteyecektir.
 5. Şimdi SwitchMe uygulamasında adınızla bir kullanıcı profili oluşturun. Bu profil mevcut tüm uygulamaları ve ayarları içeren bir yönetici hesabı olacak ve akıllı telefonunuza zaten yüklenmiş olan WhatsApp profilinizi de yansıtacaktır.
 6. Şimdi, SwitchMe uygulamasında Profil Oluştur düğmesine dokunarak farklı bir ad kullanarak başka bir profil oluşturun ve ardından bu hesabı seçerek Geçiş seçeneğini belirleyin.
 7. Artık akıllı telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacak ve kullanıma hazır olduğunda, Google Play Store’dan tekrar resmi WhatsApp uygulamasını yükleyip farklı bir telefon numarası için kaydettirin. İşte bu.

Android’deki çoklu kullanıcı özelliğinden farklı olarak, SwitchMe’nin Ücretsiz sürümü, tek bir telefonda yalnızca 2 WhatsApp hesabının eklemenizi sağlar.

Ancak, SwitchMe’nin ücretli hesabı birden çok WhatsApp hesabı çalıştırmanıza izin verir.

4 – OGWhatsApp KULLANIMI

Çift sim telefonunda 2 WhatsApp’ı nasıl kullanacağınızı arıyorsanız, OGWhatsApp birkaç yıl önce okuyucuların ilk tercihi oldu. OGWhatsApp , Android cihazınızı çalıştırmanıza gerek kalmadan, tek bir Android cihazınızda iki ayrı WhatsApp hesabı kullanmanıza izin veren bir Android uygulamasıdır.

Akıllı telefonunuzdaki normal WhatsApp hesabınızı çalıştırırken, OGWhatsApp üzerinde farklı bir WhatsApp hesabı çalıştırmak için bazı basit adımları (aşağıda) takip edebilirsiniz.

Bu basit adımları izleyin

 1. WhatsApp verilerinizin tam bir yedeğini alın ve geri yükleyin.
 2. Ayarlar → uygulamalar → WhatsApp → Verileri Temizle’ye giderek tüm WhatsApp verilerini silin.
 3. / Sdcard / WhatsApp dizinini / sdcard / OGWhatsApp için yeniden adlandırın. Bu görevi yapmak için veya Windows’dan Android için herhangi bir dosya yöneticisini kullanabilirsiniz.
 4. Android cihazınızdan orijinal WhatsApp uygulamasını kaldırın.
 5. Şimdi Android akıllı telefonunuza OGWhatsApp’ı yükleyin.
 6. Yüklendikten sonra, daha önce orijinal WhatsApp ile OGWhatsApp’e kayıtlı olan eski numaranızı doğrulamayı unutmayın. İşte bu.
 7. Şimdi diğer numaranız için resmi WhatsApp’ı oyun mağazasından yeniden yükleyin.

Güncelleme: Birden çok WhatsApp hesabı için OGWhatsApp uygulaması şu anda mevcut değil. Böylece, tek bir telefonda ikili WhatsApp hesaplarını çalıştırmak için kalan yöntemlerden herhangi birini seçebilirsiniz.

Android cihazlarını köklendirmeden ve Android cihazlarını sırasıyla köklendirmeden akıllı telefonlarında birden çok WhatsApp hesabı kullanmak isteyen kullanıcılar için mevcut çözümler sundum.

Şu anda , benzersiz QR kodu ve arka uç mekanizması nedeniyle WhatsApp web için birden fazla hesap çalıştırmak için böyle bir yöntemin mevcut olmadığı belirtilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır  için yorumda bulun

  Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır  için ilk yorumu yapabilirsin.