android parmak izi sorunu nasıl düzeltilir?

android parmak izi sorunu nasıl düzeltilir? Bugünlerde parmak izi tarayıcı teknolojisi özel bir şey değil. Ekonomi sınıfı akıllı telefonların genellikle bir özelliğidir ve sadece amiral gemisi telefonların bir özelliği değildir. Parmak izi tarayıcı, telefonunuzun kilidini açmak için kullanılır.  Cihazınızı yetkisiz erişime karşı korur. Bazı uygulamaları güvence altına almak için bir seçenek olarak kullanılır. Çok kullanışlı ve çözüm tasarrufu.  Ne yazık ki, bir tarayıcı kayıtlı bir parmak izini tanıyana kadar işi yapar.

Parmak izi Sorunun olası nedenleri

 1. Ev dokunmatik tuş / parmak izi sensörü hasar görmüştür (cihaz kendi başına veya sert bir ara verdikten sonra açıldığında);
 2. Yazılımın işlevi bozukluğu;
 3. Düğme yüzeyi ıslak veya kirli;
 4. Parmak izi düzeninin değiştirilmesi (chilblain, kimyasal maddeler, nasırlar nedeniyle iri gibi fiziksel cilt hasarlarının bir sonucu olabilir).

İşlevsel olmayan parmak izi tarayıcı nasıl düzeltilir?

1. İpucu: Düğmenin zarar gördüğünden eminseniz, cihazınızı garantiye veya bir tamirciye götürün. Çoğu tamirci bu sorunu tamir etmeyi başarır.

2. İpucu: Telefon yazılımınızı güncelleyin. Cihaz tarayıcınızın arızalanmasına neden olan önemli uygulama güncellemelerini kaçırmanız oldukça olasıdır. Aksine, telefonunuz yükseltme işleminden sonra çalışmayı durdurduysa, önceki sürüme dönün . Fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz (tüm bilgileri korumak için yedek bir kopya kaydetmeyi unutmayın).

3. İpucu: Alkolle ıslatılmış (ıslak değil!) Pamuklu çubukla ıslatın ve düğme yüzeyini dikkatlice silin. Kurutun ve sensörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Temiz ve kuru parmaklarla düğmeye dokunun.

4. İpucu:Kayıtlı bir parmak izini silmek için çok etkili bir yoldur. Bir parmak izi tarayıcı sadece doğru değil, aynı zamanda daha hızlıdır.  Aşağıdaki adımları izleyin

 1. Kayıtlı parmak izini çıkarın;

 2. Git “Ayarlar” -> “Ses ve titreşim”, “Ekran kilitleme sesleri”;

 3. “Ayarlar” -> “Ekranı ve şifreyi kilitle” ye geri dönün ve 2 dakika kurun;

 4. Ardından böyle parmak izlerini girin: ilk önce sensöre kuru bir parmakla, ikinci kez nemli (ıslak değil!) Parmaklarla dokunun. Bir seçenek olarak önce nemli bir süngere dokunabilir veya sadece parmağınızı yalayabilirsiniz.

Saçma geliyor gibi bu yöntem işe yarıyor ve mükemmel yapıyor. Xiaomi akıllı telefonlarda test edilmiştir. Parmak izi tarayıcıyı çalıştırmak

için başka etkili yöntemler biliyor musunuz ? Aşağıdaki yorumlarda, cihazınızın tarayıcısına “yavaş olmayı” değil nasıl öğrettiğinizi anlatınız. Kesinlikle senin yolun okuyucularımızın dikkatini çekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. parmak izi sensörü yanıt vermiyor android parmak izi sorunu nasıl düzeltilir? için yorumda bulun

  android parmak izi sorunu nasıl düzeltilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak android parmak izi sorunu nasıl düzeltilir? için ilk yorumu yapabilirsin.