Android Ekranı TV Yansıtma

Android Ekranı TV Yansıtma Akıllı telefonunuzu sadece birkaç basit adımla büyük ekrana görüntüleyeceğinizi düşünün. Ekran yansıtma, akış ve yayınlama hakkında duymuş olabilirsiniz, ancak bu terimlerin her biri arasında ince farklar vardır. Bu makalede Android telefonunuzu televizyona nasıl yansıtacağını açıklayacağız.

Chromecast ile Android Ekranı TV’ye Yansıtma

Chromecast, Android cihazınızı TV’ye yayınlamanıza yardımcı olacak bir araçtır. TV’nin HDMI bağlantı noktasına takılı bir USB kablosuyla çalışan bir cihazdır ve Android’inizi TV’ye başarıyla bağlamak için Google Home uygulamasını kullana bilirsiniz. Bu cihazın yardımıyla, telefonunuzun medya dosyalarına TV’nizden kolayca erişebilir, farklı video paylaşım sitelerinden videolar yayınlayabilir ve TV’de izleyebilirsiniz. Ayrıca, tam uyumluluk için Android 5.1 sürümü ve daha sonra gerektirir. Android’i Smart TV’ye herhangi bir sorun olmadan nasıl yansıtacağınız hakkında basit bir rehber.

 1. Google cihazınızdan Google Play Store’dan Google Home’u indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın, ardından şartları kabul edin ve yeni bir Chromecast oluşturun.
 3. Daha sonra sizi “WiFi Ayarları” na yönlendirecektir. Sadece televizyonda görüntülenen adı seçin.
 4. Bağlandıktan sonra uygulamaya geri dönün ve cihazı kurun.
 5. Cep telefonunuzun ekranı artık TV’ye yansıtılıyor ve artık TV’nizde film veya diğer videoları izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Not: Hem cep telefonunun hem de TV’nin aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olun.

Temel Özellikler

 • Farklı TV’lere kolayca bağlanabilir.
 • Birkaç video paylaşım sitelerinden film izlemenizi sağlar.

MiraCast ile Android Ekranı TV’ye Yansıtma

Android ekranını kablosuz olarak TV’de görüntülemek için kullanabileceğiniz başka bir araç da MiraCast. Bu uygulama sadece bir alıcı olan televizyonlar için kullanılabilir. Android sürüm 4.2 ve sonraki sürümlerin telefon ekranını televizyonda görüntülemesine izin verir. Ayrıca, bu uygulama eğlence, iş toplantısı, eğitim ve çok daha fazlası için idealdir. TV’nin uygulama ile uyumlu olmaması durumunda, TV’niz için Net Gear satın almanız gerekecektir. Android ekranını TV’ye yansıtmak için bu uygulamayı kullanmak için aşağıdaki yazımıza bakın.

 1. Android cihazınızda Google Play Store’u ziyaret edin, ardından MiraCast uygulamasını indirin ve yükleyin.
 2. Tamamlandığında, uygulamayı Android’inizde açın ve ardından TV’nizde “MiraCast Ekranı” nı etkinleştirin. Her iki cihazın da aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olun.
 3. Ardından, yansıtmaya başlamak için telefonunuzdaki “BAŞLAT” düğmesine dokunun. Ardından Android ekranınız hemen TV’de yayınlanacak.
 4. İşiniz bittiğinde MiraCast alıcısını kapatın.

Temel Özellikler

 • 1080p ekran çözünürlüğü ile TV’yi destekler.
 • Eski Android cihazlar için kullanılabilir.

AllCast ile Android Ekranı TV’ye Yansıtma

AllCast, Android ekranınızı TV’ye aktarmaya da güvenebileceğiniz bir araçtır. Bununla birlikte, Android cihazınızda depolanmış videoları, fotoğrafları ve müzikleri TV ekranında izleyebilirsiniz. 5.0 ve üzeri Android işletim sistemi sürümü bu uygulama ile tam uyumluluğa sahiptir. Bunun yanı sıra, fotoğraf ve videoları 5 dakika içinde görüntülemenizi sağlayan ücretsiz bir sürümü var. Ayrıca, sınırsız zaman izleme için yükseltebilirsiniz. Android ekranını TV’ye nasıl atacağınızı görmek için adımları izleyin.

 1. Android’inizdeki Google Play Store’a gidin ve AllCast’i yükleyin.
 2. Uygulamayı açın ve mevcut cihazları otomatik olarak arayacaktır.
 3. Bulunan cihazlar listesinden TV’nizin adına ve ardından TV’nize göndermek istediğiniz medya dosyasını seçin.
 4. Daha sonra, TV ekranınızda görüntülenen medya dosyasını anında göreceksiniz.

Temel Özellikler

 • Son izleme geçmişine buradan ulaşabilirsiniz.
 • Farklı platformlarla yüksek bir uyumluluğa sahiptir.

Sonuç Olarak

Yukarıda bahsedilen araçlar, Android Ekranı TV’ye Yansıtma için en iyi olan yollardan bir kaçını sizlere sunduk. Mobil cihazların TV’ye yansıtılması veya yayınlanması açısından aynı işlevlere sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Android Ekranı TV Yansıtma için yorumda bulun

  Android Ekranı TV Yansıtma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Ekranı TV Yansıtma için ilk yorumu yapabilirsin.