Anakart tavsiyesi

Anakart tavsiyesi 2018’de Alınacak En İyi 8 Oyun Anakarları Özelleştirilmiş bir oyun bilgisayarı oluşturmak, kendi sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen oyuncular için popüler bir seçimdir. Bilgisayar oyuncuları kendi bilgisayarlarını kurarken beklentilerini en iyi ve belirgin hale getirmek için hemen hemen her bütçe için çok çeşitli bileşen ve parçaları seçebilirler. Bilgisayarınızın oyun donanımı oluştururken veya eski bilgisayarınızı yenilerken en önemli bileşenlerden biri de bilgisayarın şüpesiz anakartıdır.

Oyun anakartları, oyun setleri için kullanılan en zorlu şatların (ekipmanların) üstesinden gelecek şekilde inşa edilmiş olması bakımından eşsizdir. Oyun anakart larında hızlaştırma özellikleri vardır; RAM bellek yükseltmeleri için birden fazla yuva sahiptirler, monitör ve donanım ile bağlantı için USB ve ekran bağlantı noktaları ve ayrıca grafik kartları için geniş aralıklı çıkış portları bulunuyor.

Aşağıda makalemde bugün için piyasada satın alabileceğiniz en iyi oyun anakartları bulunmaktadır. Bu oyun anakartları ekonomik, kompakt ve hatta yüksek güçlü olarak kendimce kategorilere ayırdım. İlk kez bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorsanız size bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Bu makalemizde Aşağıdaki sorularınıza cevap bulacaksınız

  • Anakart tavsiyesi
  • Anakart önerisi
  • Ayun için anakart tavsiyesi
  • En iyi oyun anakartı

En İyisi: ASUS ATX DDR3 2600 FM2 Anakart

ASUS ATX DDR3 2600 FM2 Anakartı bu makalede listenin en iyi oyun anakartı olarak yerini alıyor. Oyun anakartları için rekabet çok zor olmasına rağmen, güvenilir ve performansla sağlam bir yapı isteyen PC oyuncuları için ileri teknoloji oyun yapılarını tamamlıyor.

Listedeki en uyarlanabilir oyun anakartıdır ve sürücü uyumsuzluğundan endişe duymadan yeni bilgisayarınıza kura bilirsiniz Sağlam yapısı ile göze çarpan anakart 11,1 x 13,1 x 2,9 inç ölçülerdedir, orta ve büyük bilgisayar kasaları için idealdir.

Bu oyun anakartı, iki PCI yuvası, sekiz SATA portu, hızlı bağlantı için iki USB 3.0 portu ve 64GB’a kadar DDR3 tipi RAM’i destekleyebilen dört bellek yuvası da dâhil olmak üzere tüm oyun gereksinimleri için yeterli yuvalarla sahip olarak üretilmiştir.  bu anakart, oyun ağları göz önünde bulundurularak inşa edilmiş Intel Ethernet içeriyor ve sağlam bir çevrimiçi bağlantısı olanağı sağlıyor.

En İyi Bütçeli: GIGABYTE GA-H110M-A LGA1151 Intel H110 Micro ATX DDR4 Anakart

Kendi oyun PC’nizi kurarken iyi şeylerden biride, performansı en üst düzeye çıkarırken maliyeti de en düşük seviyede tutmabilmenizdir. GIGABYTE GA-H110M-A LGA1151 Intel H110 Micro ATX DDR4 Anakartı her bütçeye uygun olabilir, ancak 7. nesil Intel Core Processors gibi güncel bileşenleri desteklediğinde belirtmek isterim.

GIGABYTE GA-H110M-A LGA1151 Intel H110 Micro ATX DDR4 Anakart, DDR4 RAM için maksimum 32 GB  desteklemektedir, orta hızlı çalışan bir sisteme ve iki bellek yuvası içeriyor. Ekstra olarak, donanıma bağlı olarak bilgisayarın genişlemesine izin veren altı USB 2.0 portu bulunduruyor.

Genişletilmiş bağlantı noktalarının yanı sıra, yüksek kaliteli ses kapasitörleri ile ses gürültüsü koruması ile inşa edilmiştir. Ayrıca, İnternet’le doğrudan ethernet bağlantıları için cFos Speed ​​Internet Accelerator’u olan bir Realtek GbE LAN’ı barındırıyor.

En Güçlü : ASUS LGA2011 5 Yollu Optimizasyon Kasalar X99 EATX

Bir oyun bilgisayarı kuruyorsanız ve tümüyle performans olmak istiyorsanız, ASUS LGA2011 5 Yollu Optimizasyon Kasaları X99 EATX Anakartı başlamak için iyi bir seçim olacaktır. Bu oyun anakartı ucuza gelmiyor, ancak işlemcinizi güvenli bir şekilde hız aşırtması için optimize edilmiş, garanti edilen bileşen kararlılığı için patentli SafeSlots’u içeriyor ve karşılayabileceğiniz en iyi oyun deneyimini sunmak için birden fazla özellik ile üretilmiştir.

ASUS LGA2011 5 Yollu Optimizasyon Safeslot X99 EATX Anakart, 128GB’a kadar DDR4 SDRAM’ye olanak tanıyor, bu da daha fazla bellek gerektiren oyunları bile kusursuz oynuya bileceğiniz anlamına geliyor. Oyun anakartı, dört adet USB 3.1 portu ve saniyede 10GB’lık bir transfer ile çok çeşitli ultra hızlı bağlantı seçenekleri içermektedir ve bu da fareler ve klavye gibi donanımlar için donanım performansında sıfır sıkıntı yaşatmaktadır.

Gereksiz miktarda sabit disk için 10 adet yerleşik SATA III bağlantı noktası ve bir ethernet kablosuna gerek kalmadan 1300Mbps’ye kadar bağlantıya izin veren çift bantlı 3×3 802.11ac Wi-Fi bağlantıları bulunur. Oyununuzun ne kadar zorlu olursa olsun kayıpsız sese imkan veren ve ödüllü kolay BIOS menüsü sunan SupremeFX Gaming Audio ile oluşturulmuştur, böylece oyun PC’nizi aşırı yüklemeden dahili ve güvenli bir şekilde ayarlamalar yapabilirsiniz.

Kompaktlık tasarım için en iyisi: ASUS ROG Strix Z270I Oyun Anakartı

Küçük bir kompakt oyun bilgisayarı topluyorsanız ve her şeyin sığacak kadar alana sahip olmak istiyorsanız, ASUS ROG Strix Z270I Oyun Anakartı en iyi seçiminizdir.  Oyun anakartı 1 x 6,7 x 6,7 inç ölçülerindedir.

Küçük yapısının sizi kandırmasına izin vermeyim çünkü. ASUS ROG Strix Z270I Oyun Anakartı hala oyun için üretilmiş ve iki hafıza yuvası ile 32GB’a kadar DDR4 RAM yerleştirmenize imkan tanıyor. Ağır çerçeveli ekran kartları gibi bileşenler için metal çerçevelemeyi bütünleştiren SafeSlot bağlantısı içeriyor. Oyuncular anakartın kullanımı kolay BIOS sistemiyle bile hız aşırtabilir ve kendi yerleşik 802,11 ac uyumluluğu ile Wi-Fi üzerinden bağlanabilirler.

Orta Seviye için En iyisi: ASUS ROG STRIX Z2740E

Uygun fiyatlı ve en iyi raf oyun anakartların dan beklediğiniz herhangi bir orta seviyeli oyun için en iyi seçim olacaktır. Bir fiyat dengesini, geniş yuvaları ve yüksek hızlı bağlantı isteyen oyuncular için idealdir.

ASUS ROG STRIX Z2740E, dahili 2×2 802.11AC Wi-Fi bağlantısı, üç adet 3.0 PCIe USB portu, sabit sürücüler için iki adet SATA portu ve 64GB’a kadar DDR4 RAM için dört yuva ile birlikte geliyor. Sistem, 3866MHz (3.8Ghz) ‘ye kadar 7. nesil Intel Core işlemcileri destekleyebiliyor; bu nedenle tamamen maksimum seviyeye çıkaramayacak olsanız da, çoğu PC video oyun talebini karşılayacak ağır çalışan bir oyun anakartı elde edebilirsiniz. Listedeki diğer ASUS anakartlar gibi, bileşenleri sağlam bir şekilde tutturmak için sıkıca bileşenlerini koruyan patent bekleyen Güvenli Yuvalarla oluşturulmuştur.

En Üstün Güvenlik / Yüksek Son Oyun: ASUS ROG MAXIMUS IX Kod LGA1151

Dolayısıyla, üst düzey bir özel oyun PC’sini oluşturmak istiyorsunuz ve cüzdanınıza zarar vermeden üst düzey oyun oynamak için en iyi anakartı sunan ASUS ROG MAXIMUS IX Kodu LGA1151’e bakın. 4,1 GHz hızına sahip işlemcileri sunma yeteneğine sahiptir ve hatta 64GB’lık bir DDR4 RAM desteklemektedir.

ASUS ROG MAXIMUS IX Code LGA1151, ROG Armor çelik kaplaması ve SafeSlots ile en güvenli ve en kolay tasarımlardan birine sahiptir, bu da aşınma ve yıpranma endişesi olmaksızın bir oyun bilgisayarı bir araya getirmeyi kolaylaştırır. Oyun anakartı, işlemciniz için tek tıkla hız aşırtma özelliğine sahiptir; ancak gerçek zamanlı dinamik sistem izleme, akış hızı ısıtıcı beslemesi ve soğutma için çift su sıcaklığı başlığı ile aşırı ısınmayı önlemek için üretilmiştir. Anlık İnternet bağlantısı için üç bağlantı noktalı yüksek hızlı USB 3.0 bağlantısı, iki PCIe SATA bağlantı noktası ve 2×2 802.11AC özel Wi-Fi içeriyor.

Wi-Fi Bağlantısı için En İyisi: MSI Performans Oyun Intel Z170A LGA 1151

MSI Performance Gaming Intel Z170A LGA 1151, Wi-Fi bağlantısı ve güçlü kablolu ethernet bağlantısı ile Internet bağlantısını bir üst seviyeye taşıyor. Anakart, çevrimiçi deneyiminizi aksatmadan öncelikli kullanıma dayalı ağ bağlantılarını hızlandıran özel bir programı içeren Qualcomm Killer E2400 GB LAN ile oluşturulmuştur.

Bu küçük çanavar 32GB’a kadar DDR4 bellek, üç adet USB 2.0 portu, bir ton sabit disk alanı için altı adet SATA portu ve 6. Nesil Intel Core işlemci destekliyor. Kablosuz aygıtlar için Çift Modlu Bluetooth’u ve saniyede 1.86GB’a kadar İnternet için izin veren son teknoloji Wi-Fi ve Ethernet bağlantısı olduğunu da belirtmek isterim.

Özelleştirilebilir LED Işıkları için En İyisi: GIGABYTE GA-Z270X-Ultra Oyun LGA 1151

Kendi oyun bilgisayarınızı oluşturmanın güzelliği, istediğiniz herhangi bir şekilde stil oluşturabilmeniz anlamına gelir. GIGABYTE GA-Z270X-Ultra Oyun LGA 1151 sadece hızlı performans gösteren bir anakart değil aynı zamanda çok bölgeli LED ışıklı gösterim özelliğine sahip RGB Fusion içerir.

GIGABYTE GA-Z270X-Ultra Oyun LGA 1151, 64GB’a kadar DDR4 RAM belleğe uyan portlara sahip 6. ve 7. nesil Intel Core işlemcileri destekliyor. RGB ayarlarının kullanıcılar için kolaylıkla ayarlanması oldukça kolaydır, birden fazla LED ışığı aydınlatarak en iyi süs gökkuşağı görüntüsü sağlar. Tam renkli spektrum, durumunuza en iyi uyan ve görünümünü tamamlayan LED ışık renklerini eşleştirebileceğiniz anlamına gelir. Işıklardan bıkarsanız, onları her zaman yeniden ayarlayabilir veya kapatabilirsiniz.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Anakart tavsiyesi için yorumda bulun

    Anakart tavsiyesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anakart tavsiyesi için ilk yorumu yapabilirsin.