iPhone Ekran Kilitliyken Gelen Mesajları Gizleme

iPhone Ekran Kilitliyken Gelen Mesajları Gizleme Birinin metin mesajı görmesini istemiyorsanız, metin mesajlarının gözükmemesinin mümkün olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Sebebiniz ne olursa olsun, birinin metin mesajlarını görmesini engelleye bilirsiniz

Aşağıda, iPhone telefonunuzda ki kısa mesajları gizlemek için size yardımcı olabilecek birkaç tavsiyede bulunacağım.

iPhone ekran kilidini aktifleştirin

 1. Yapmanız gereken ilk şey, telefonunuza şifre belirlemekten geçiyor eğer şifreniz varsa bu adımı atlayın yada şifre belirlemek için Ayarlar> Dokunmatik Kimlik ve Parola> Parolayı Açık olarak değiştirin.
 2. Hâlihazırda bir Şifreniz varsa, ancak mesajları görmesini istemediğiniz birisi varsa ve bu kişi şifrenizi biliyorsa, Parolanızı değiştirin. Bunu yapmak için Ayarlar> Dokunmatik Kimlik (veya Yüz Kimliği) ve Şifre> Şifre Değiştir seçeneklerine gidin. Yeni bir şifre oluşturmadan önce eski Şifre kodunu girmeniz gerekecek.
 3. Seçtiğiniz Şifre’nin tamamen unutmayacağınızdan emin olun çünkü Apple’ın Touch ID ve Face ID’nin güvenliği ne kadarda olsa da gerçek şifre, Parolanızdır. Ve eğer bu kolayca tahmin ediliyorsa, herkes telefonunuza erişe bilir

Bu, başkasının iPhone telefonun kilidini açmasını durduracak, ancak yeni bir metin mesajı alırsanız bildirim olarak mesaj i telefon ekranından görmeye devam edecektir.

Gelen Mesajların bildirimleri Gizleme 

 1. Ayarlar> Bildirimler bölümüne gidin ve Mesajları buluncaya kadar ilerleyin.
 2. Mesajlar bölümünde, Ön izlemeleri Göstere dokunun. Varsayılan olarak bu, Her Zaman olarak ayarlanacaktır. Üzerine dokunun ve aşağıdakileri seçeneklerden: Asla seçin. Bu, iPhone’unuz kilitli olsa bile uyarı özel tutmak anlamına gelecektir

Hâlâ mesajlar için uyarı alacaksınız, ancak metnin içeriği gizli kalacak. Gösterildiği gibi, mesajın ön izlemesini vermek yerine “iMessage” olarak okuyacaktır.

Alternatif olarak, kısa mesaj bildirimlerini almamak isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Kısa mesaj bildirimlerini almayı kapatma

 1. Ayarlar> Bildirimler bölümüne gidin ve Mesajlar üzerine hafifçe dokunun
 2. Bildirime İzin Ver seçimini kaldırın.
 3. Şimdi bir Mesaj geldiğinde bildirim sesi olmayacak. Mesajlar uygulamasının simgesinde, yeni Mesajlar olduğuna dair sizi uyaran kırmızı bir kabarcık da olmayacaktır.
 4. Yeni bir Mesajınız olup olmadığını öğrenmek için Mesajları açmanız gerekiyor. Ardından, güncellenmiş konuşmaların yanında mavi bir nokta görürsünüz.

Bu yöntemle ilgili sorun, yeni İletiler için uyarı almayı devre dışı bırakırsınız. Bu, önemli mesajlar içinde bildirim almayacağınız anlamına gelir. Neyse ki, yalnızca bir kişiden gelen mesajlar içinde bildirimleri durdurmayı seçebilirsiniz.

Sadece bir kişiden gelen mesaj bildirimlerini kapatma

 1. Ayarlar> Bildirimler bölümüne geri gidin ve Mesajları buluncaya kadar ilerleyin. Mesajlar bölümünde Bildirimlere İzin Ver’i seçin (yukarıdaki adımda kapattırsanız).
 2. Şimdi Mesajlar uygulamasını açın ve telefon listenizdeki kişiden gelen mesajları sesizer almak için kişiyi bulun. İleti dizinini açın.
 3. Sağ üst köşedeki (i) üzerine dokunun.
 4. Uyarıları Gizle’yi seç. Şimdi, seçtiğiniz kişiden bir ileti alırsanız bir uyarı görünmeyecektir.
 5. Mesajlar’ı açarsanız, görüşmenin yanında bir hilal ayı simgesi olduğunu görürsünüz.

Belirli bir kişiden gelen mesajları gizleme

Belirli bir kişiden gelen iletileri gizlemenin bir başka yolu daha var ancak kişiyi rehberden kaldırmanız gerekecektir.

 1. Kişinin iletişim bilgilerini Kişiler ‘den kaldırmak için Kişilere gidin, kişiyi bulun ve Düzenle ‘ye dokunun.
 2. En altta ilerleyin ve Kişiyi Sil’i seçin.
 3. Ayarlar ‘da Mesajlara gidin.
 4. Mesaj ayarlarında Bilinmeyen Gönderenlere Filtre koyun.
 5. Bu işlem, telefon rehberinizde olmayan kişilerden gelen iMesaj bildirimlerini kapatır ve bunları ayrı bir liste halinde sıralar.
 6. Şimdi telefon rehberinizdeki olmayan kişilerden gelen mesajlar ayrı bir Bilinmeyen Gönderenler listesinde görünecektir.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iPhone Ekran Kilitliyken Gelen Mesajları Gizleme için yorumda bulun

  iPhone Ekran Kilitliyken Gelen Mesajları Gizleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone Ekran Kilitliyken Gelen Mesajları Gizleme için ilk yorumu yapabilirsin.