504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası nasıl düzeltilir

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası bir HTTP durum kodudur ; bu, bir sunucunun, web sayfasını yüklemeye çalışırken veya tarayıcı tarafından başka bir isteği doldururken erişmekte olduğu başka bir sunucudan zamanında yanıt almamış olduğu anlamına gelir.

Başka bir deyişle, 504 hataları genellikle, 504 mesajını aldığınız web sitesinin kontrol edemediğinden farklı bir bilgisayarın farklı bir bilgisayarla iletişim kurduğunu gösterir.

Webmaster siz misiniz? Bkz Kendi Sitesi üzerinde sabitleme 504 Hataları bazı şeyler sizin taraftaki dikkate almak için Sayfanın altındaki bölümde.

504 Hatası Nasıl Görebilirsin

Bireysel web sitelerinin “ağ geçidi zaman aşımı” hatalarını nasıl göstereceklerini özelleştirmelerine izin verilir, ancak burada yazıldığını gördüğünüz en yaygın yöntemler şunlardır:

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı 
HTTP 504 
504 HATA 
Ağ Geçidi Zaman Aşımı (504) 
HTTP Hatası 504 - Ağ Geçidi Zaman Aşımı 
Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası

İnternet tarayıcı penceresinin içinde, normal web sayfaları gibi bir 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası görünür. Bir sitenin tanıdık üstbilgileri ve altbilgileri ve sayfada güzel bir İngilizce mesajı olabilir ya da üstte büyük bir 504 ile tamamen beyaz bir sayfada görünebilir . Web sitesinin bunu nasıl gösterdiğine bakılmaksızın hepsi aynı mesaj.

Ayrıca, herhangi bir internet tarayıcısında, herhangi bir işletim sisteminde ve herhangi bir cihazda 504 Gateway Timeout hatalarının göründüğünü lütfen unutmayın . Bu, Android veya iPhone telefonunuzda veya tabletinizde , Mac’te Safari’de, Windows 10’da Chrome’da (veya 8 veya 7’de, …) vb. Durumlarda bir 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası almanın mümkün olduğu anlamına gelir .

504 Gateway Timeout Hatalarının Nedenleri

Çoğu zaman, bir 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, başka bir sunucu ne kadar uzun sürüyorsa, “zaman aşımına uğradı”, muhtemelen doğru ya da düzgün çalışmıyor demektir.

Bu hata genellikle internet üzerindeki sunucular veya gerçek bir sunucuyla ilgili bir sorun arasında bir ağ hatası olduğundan, sorun muhtemelen bilgisayarınız, cihazınız veya internet bağlantınız değildir.

Şöyle söyleyebildiğiniz birkaç şey var:

 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası Nasıl Giderilir
 1. Yenile / yeniden yükle düğmesini tıklayıp F5 tuşuna basarak veya URL’yi adres çubuğundan tekrar deneyerek web sayfasını tekrar deneyin .
  1. 504 Gateway Timeout hatası, denetiminizin dışında bir hata bildiriyor olsa da, hata yalnızca geçici olabilir. Sadece sayfayı tekrar denemek hızlı ve kolay bir şey.
 2. Tüm ağ cihazlarınızı yeniden başlatın . Modeminiz, yönlendiriciniz , anahtarlarınız veya diğer ağ donanımları ile ilgili geçici sorunlar, gördüğünüz 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı sorununa neden oluyor olabilir. Sadece bu cihazları yeniden başlatmak yardımcı olabilir.
  1. İpucu: Eğer açmak sipariş ederken kapalı bu cihazları önemli değil, onları geri çevirmek o emir üzerine olduğunu. Genel olarak, cihazları dışardan açmak istersiniz. Bunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, tam bir eğitim için bu adımın başındaki bağlantıya göz atın.
 3. Tarayıcınızda veya uygulamanızda proxy sunucu ayarlarını kontrol edin ve doğru olduklarından emin olun. Yanlış proxy ayarları 504 hatasına neden olabilir.
  1. İpucu: Bkz Proxy.org Seçebileceğiniz proxy sunucuları güncellenmiş, saygı liste için. Ücretsiz vekil sunucu listesi indirmeleri  sunan çeşitli web siteleri de vardır .
  2. Not: Çoğu bilgisayar yok değil sizinki boşsa, bu adımı atlayın merak etmeyin bu yüzden, hiç proxy ayarlarını var.
 1. DNS sunucularınızı değiştirin . Gördüğünüz 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, kullanmakta olduğunuz DNS sunucuları ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.
  1. Not: Daha önce bunları değiştirmediyseniz, şu anda yapılandırdığınız DNS sunucuları muhtemelen İSS’niz tarafından otomatik olarak atanan sunuculardır . Neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi başka DNS sunucusu var. Bizim bakın  Ücretsiz & Public DNS Sunucuları seçenekleriniz için liste.
  2. İpucu: Tüm ağ cihazlarınız bir HTTP 504 hatası almıyorsa, ancak hepsi aynı ağdaysa, DNS sunucularınızı değiştirmek muhtemelen işe yaramaz. Durumunuza benziyorsa, bir sonraki fikre geçin.
 2. Bu noktaya kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, web sitesine başvurmak muhtemelen yapılacak en iyi şeydir. Web sitesi yöneticilerinin, 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatasının kök nedenini düzeltmek için halihazırda çalışıyor olmaları iyi bir olasılık var.
  1. Popüler web sitelerine nasıl ulaşılacağını öğrenmek için Web Sitesi İletişim Bilgileri sayfamıza bakın  . Çoğu büyük sitenin, hizmetlerini desteklemeye yardımcı olmak için kullandıkları sosyal ağ hesapları ve hatta bazılarının telefon numaraları ve e-posta adresleri vardır.
  2. İpucu: Web sitesi herkes için bir 504 hatası veriyor gibi görünmeye başlıyorsa, sitenin kesintisi hakkında gerçek zamanlı bilgi için Twitter’da arama yapmak genellikle yararlıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu , Twitter’da #websitedown’ı aramaktır . Örneğin, Facebook düşmüş olabilirse #facebookdown adresini arayın .
 1. İnternet Servis Sağlayıcınıza başvurun. Bu noktada, yukarıdaki tüm sorun giderme işlemlerini izledikten sonra, gördüğünüz 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımının, ISS’nizin sorumlu olduğu bir ağ sorunundan kaynaklanan bir sorun olduğu çok olasıdır.
 2. Daha sonra gel. Bu noktada tüm seçeneklerinizi tükettiniz ve 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, web sitesinin veya ISS’nizin düzeltilmesi için elinizde.
  1. Siteyle düzenli olarak tekrar kontrol edin. Hiç şüphe yok ki yakında tekrar çalışmaya başlayacak.

Kendi Sitenizde 504 Hatası Onarma

Çoğu zaman bu senin suçun değil , ama aynı zamanda kullanıcının da değil. Sunucunuzun, uygulamalarınızın erişmesi gereken tüm alanları düzgün bir şekilde çözebileceğini kontrol ederek başlayın.

Çok yoğun trafik, sunucunuzun 504 hatası sunmasına yol açabilir, ancak 503 muhtemelen biraz daha doğru olabilir.

Özellikle WordPress’te, 504: Ağ Geçidi Zaman Aşımı iletileri bazen bozuk veritabanlarından kaynaklanır. WP-DBManager’ı yükleyin ve ” DB’yi En İyileştir” ifadesini izleyen ” DB’yi Onar” özelliğini ve ardından yardımcı olup olmadığını görün.

Ayrıca, özellikle WordPress’i yeni yüklediyseniz , HTACCESS dosyanızın doğru olduğundan emin olun .

Son olarak, barındırma şirketinize başvurmayı düşünün. Web sitenizin geri döndüğü 504 hatası, sonuçlarının çözmesi gereken bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

504 hatası görebileceğiniz daha fazla yol

Windows Update’te alındığında bir Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, bir 0x80244023 hata kodu veya WU_E_PT_HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT iletisi oluşturur .

Doğal olarak Internet’e erişen Windows tabanlı programlarda, küçük bir iletişim kutusunda veya HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT hatasıyla ve / veya bir ağ geçidiiletisi beklenirken zaman aşımına uğramış bir pencerede 504 hatası görünebilir .

Daha az yaygın olan bir 504 hatası Gateway Time-out’tır: Proxy sunucusu, upstream sunucusundan zamanında yanıt alamadı , ancak sorun giderme (yukarıdaki) aynı kalır.

Hala 504 Hataları Alıyorum?

Yukarıdaki tavsiyelerin tümünü yerine getirdiyseniz ancak belirli bir web sayfasına veya siteye erişirken 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası alıyorsanız , sosyal ağlarda veya e-posta yoluyla iletişim kurmak, teknik destek forumlarına posta göndermek hakkında daha fazla bilgi almak için Daha Fazla Yardım bölümüne bakın. ve dahası.

Hatanın bir HTTP 504 hatası olduğunu ve sorunu çözdüğünüzde, varsa hangi adımları uyguladığınızı bildiğinizden emin olun. Eğer ilgili belirli siteler varsa (tahmin ediyorum) ya da hatayı tekrarlamak için atılacak belirli adımlar varsa, lütfen bunların ne olduğunu bana bildirin

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı gibi Hatalar

Bazı hata iletileri, hepsi sunucu tarafında gerçekleştiğinden, 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatasıyla benzerdir . Birkaç tanesi arasında 500 Dahili Sunucu Hatası , 502 Hatalı Ağ Geçidi hatası ve 503 Hizmet Kullanılamıyor hatası bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası için yorumda bulun

  504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası için ilk yorumu yapabilirsin.