Yetersiz Depolama Kullanılabilir hatası nasıl düzeltilir?

Yetersiz Depolama Kullanılabilir hatası nasıl düzeltilir? İhtiyacınız olmadığını düşündüğünüz her şeyi sildikten sonra bile Android cihazınız aynı şeyi söylüyor – Yetersiz depolama alanı var . Buna önbellek dosyaları neden olur. Bu makalede, önbelleğe alınmış dosyaların alanı nasıl boşaltılacağını ve yetersiz depolama alanı hatası düzeltmek için nasıl silinebileceğini size göstereceğiz.

Yetersiz Depolama Kullanılabilir Hatayı Düzeltin

64GB / 128 GB veya daha yüksek depolama alanına sahip son teknoloji cihazlar bu hatayı nadiren görebiliyor, ancak 16 bitlik depolama alanı veya daha az olan alt uç cihazlar da var. Uygulamalar gittikçe büyüyor, ancak depolama alanınız olduğu yerde kalıyor değilmi. Dolayısıyla, bu kadar düşük depolama alanıyla çalışırken, işletim sisteminin kendisi büyük bir parça alabilir. Birkaç tane depolama uygulaması kurduktan sonra, depolama boyutu ciddi şekilde düştükten sonra “Yetersiz depolama alanı” hatasıyla sinirlenmeye başlayacaksınız.

Bu hatayı gördükten sonra aklınıza gelen ilk şey, uzun zamandır kullanmadığınız uygulamaları kaldırmak olabilir. İndirilenler klasörünüze de göz atabilir ve ihtiyacınız olmayan dosyaları silebilirsiniz. Galerinizin yarısını sildiniz. Düşündüğün her şeyi yaptın ama hata gitmeyecek. Niye ya? Önbelleğe alınmış dosyalar nedeniyle.

En iyi seçenek aslında daha iyi bir cihaz satın almak için daha büyük depolama olacaktır. Ama bu şu anda sizin için bir seçenek değil. Şimdi, gereksiz önbellek dosyalarını depodan nasıl kaldırılacağına bakalım.

Önbelleğe Alınmış Dosyaları Temizleme

Yetersiz depolama alanı hatası görmeye devam ediyorsanız, tonlarca uygulamayı kaldırdıktan ve tonlarca dosyayı kaldırdıktan sonra bile Android’in önbelleğini silmeniz gerekir.

Bazı Android cihazlarda, bunu yapmak için, Ayarlar > Depolama’ya göz atma > Önbelleğe alınmış veriler üzerine hafifçe dokunma ve önbelleğe alınmış dosyaları temizlemek için Tamam’ı seçmenin kadar basittir . Tek tek uygulamalar için önbelleği Ayarlar > Uygulamalar > bir uygulama seçerek> Önbelleği temizle’den manuel olarak temizleyebilirsiniz . Android Marshmallow veya sonraki sürümleri çalıştırıyorsanız, Ayarlar > Uygulamalar > bir uygulama seçerek> Depolama Alanı > Önbelleği Temizle’yi seçerek önbelleği temizleyebilirsiniz .

Önbelleğe alınmış dosyaların temizlenmesi, rahatsız edici Yetersiz Depolama Kullanılabilir Hatası kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yetersiz Depolama Kullanılabilir hatası nasıl düzeltilir? için yorumda bulun

    Yetersiz Depolama Kullanılabilir hatası nasıl düzeltilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yetersiz Depolama Kullanılabilir hatası nasıl düzeltilir? için ilk yorumu yapabilirsin.