Android’de Telefon Numaralarını Engelleme

Android’de Telefon Numaralarını Engelleme İstenmeyen aramalardan bıktınız mı? Android’de bir numarayı engellemenin birçok yolu var. Yabancılardan veya telemarketlerden en uygunsuz zamanlarda aramalardan sıkıldıysanız, Android’deki bir numarayı nasıl engelleneceğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Üreticis firmaya bağlı olarak Android akıllı telefonlarda aramaları engellemek için birçok farklı yolu vardır. Bazı üreticiler kara liste özelliklerini ayarlar panelinde derinlerine gömerken, eski cihazlarda yerel çağrı engelleme özelliği olmayabilir.

Android’de Telefon Numaralarını Engelleme

 Android One Telefon Numaralarını Engelleme

Google Pixel veya Android One gibi android üzerinde çalışan bir akıllı telefon kullanıyorsanız , bir telefon numarasını engellemek için 3 farklı yolunuz vardır.

Yöntem 1: İlk yöntem, Telefon uygulamasının > sağ üst köşede bulunan 3 noktalı simgeye dokunarak > Ayarlar > Engellenen Numaralara dokunarak ve arama almak istemediğiniz numarayı ekleyerek açılır.

Yöntem 2: Son zamanlarda aramayı numaradan aldıysanız ikinci yöntem tercih ettiğiniz şekilde olmalıdır. Sen açılmalı Telefon> uygulamasını gidin Son Engellemek istediğiniz numarasına> dokunun> basıp Blok / Rapor Spam,

Yöntem 3: Mesajlar uygulamasından bir numara da engelleyebilirsiniz . Mesajları Aç > engellemek istediğiniz numaraya basın ve basılı tutun> sağ üst köşede yer alan blok simgesine (satırın içinden geçen bir daireye) dokunun.

Samsung Akıllı Telefonlardaki Telefon Numaralarını Engelleme

Samsung akıllı telefondaki bir numarayı engelleme yolu, Android’i çalıştıran telefonlara benzer. Samsung akıllı telefonlarda bir numarayı engelleyebileceğiniz 2 yöntem var.

Yöntem 1: Telefon uygulamasına gidip > 3 noktalı simgeden simgesine dokunun > Ayarlar > Engellenen numaralar > seçeneğine dokunun ve arama çağrılarını ve mesajlarını durdurmak istediğiniz sayıları ekleyin. Ayrıca sadece geçiş yaparak bilinmeyen arayanlar engelleyebilirsiniz Blok bilinmeyen arayanlar.

Yöntem 2: Bir sonraki yöntem son aramalar listesidir. Sen gitmelisin Telefon uygulaması > Yeni engellenen listesine eklemek istediğiniz numarayı seçin>> menü simgesine (3-nokta)> üzerindeki musluk ve musluk Blok numarası

LG Akıllı Telefonlardaki Telefon Numaralarını Engelleme

LG akıllı telefondaki bir telefon numarasının engellenmesi, diğer üreticiler tarafından yapılanlardan nispeten daha kolaydır. Basitçe açabilirsiniz Telefon uygulaması üzerinde> Çağrı günlükleri > sekmesi üzerinde can sıkıcı> dokunun durdurmak istediğiniz telefon numarasını seçin Menüsü sağ üst köşesinde bulunan simgesine> ve ardından dokunun Blok numarası menüsünden. Ayrıca, Telefon uygulaması > Çağrı kayıtları > Menü > Çağrı engelleme ve mesaj> Engellenen numaralar ile reddetme seçeneklerinden istediğiniz zaman istediğiniz numarayı kolayca kaldırabilirsiniz.

HTC Akıllı Telefonlardaki Telefon Numaralarını Engelleme

HTC akıllı telefondaki telefon numaralarını engelleme yöntemi, Stok Android’de neredeyse aynıdır. HTC cihazında bir numarayı engellemek isterseniz, Telefon uygulamasını açın > Çağrı geçmişi sekmesini seçin > engellemek istediğiniz numaraya basın ve basılı tutun> Kişiyi engelle / arayana dokunun ve gitmekte fayda var. Engellediğiniz numaralar listelenecek ve istediğiniz zaman engelini kaldırabilirsiniz.

Huawei Akıllı Telefonlarda Telefon Numaralarını Engelleme

Bir Huawei akıllı telefonunda Thing biraz farklıdır. Huawei cihazlarda bir numarayı engellemek için 2 yöntemden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Yöntem 1: Engellemek istediğiniz numara zaten kişilerinize kaydedilirse, Telefon uygulaması > Kişiler simgesine dokunun> kişiyi seçin> altta bulunan Diğer simgesine dokunun > ve ardından kara listeye ekle’yi seçin.

Yöntem 2: Ayrıca numaraları engelleyebilirsiniz Telefon Yöneticisi > app Engellendi > dokunun Dişli sağ üst köşede> üzerinde musluk simgesini Numaraları kara liste > ve daha sonra dokunun Ekle. hepsi bu kadar 

Telefon numaralarını neden ve nasıl engelliyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android’de Telefon Numaralarını Engelleme için yorumda bulun

    Android’de Telefon Numaralarını Engelleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android’de Telefon Numaralarını Engelleme için ilk yorumu yapabilirsin.