Xiaomi Mi A3 format nasıl atılır

3 dk okuma süresi

Performans sorunları, olağandışı gecikmeler, askıda kalma veya donma gibi anormal uygulama davranışlarıyla karşı karşıyaysanız, Xiaomi Mi A3’ünüzde donanımdan sıfırlama (“biçimlendirme” veya “fabrika ayarlarına sıfırlama” olarak da bilinir) gerçekleştirmek bu tür yazılım sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir. Telefonunuzu satmayı planlıyorsanız, kişisel verilerinizin hiçbirinin telefonda kalmamasını sağlamak için donanımdan sıfırlama da kullanışlı olabilir. Bu kılavuzda, telefonun ayarlar menüsünü kullanarak veya stok kurtarma yoluyla Xiaomi Mi A3’ü Fabrika Ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğiz.

Tüm Android cihazlarda, donanımdan sıfırlama/fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için yerleşik bir seçenek bulunur. İşlem, sistem verileri, indirilen uygulamalar ve bunlarla ilişkili veriler, ayarlar ve telefonun dahili deposunda depolanan tüm dosyalar dahil olmak üzere telefonunuzda depolanan tüm verileri siler.

Yazılımla ilgili herhangi bir sorunla karşı karşıyaysanız veya telefonunuza yumuşak tuğlalama yaptıysanız, telefonunuzu yeniden başlatmak olan bir “yazılımdan sıfırlama” yapmak genellikle bunları düzeltmeye yardımcı olabilir. Ancak, yazılım sıfırlamasından sonra bile sorunlar devam ederse, son çare Xiaomi Mi A3’ü fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

Xiaomi Mi A3 format nasıl atılır

Aşağıda, Xiaomi Mi A3’ünüzü donanımdan sıfırlamak için kullanabileceğiniz iki farklı yöntemden bahsettik. İlk yöntem, telefonun Ayarlar menüsünde bulunan, en kolay ve önerilen yöntem olan yerleşik seçeneği kullanmaktır.

Ancak, telefonunuzu ön yükleyemiyorsanız, işletim sistemine giremez veya önyükleme yapıyorsa, Yöntem 2’yi kullanmak ve stok kurtarmayı kullanarak donanımdan sıfırlama yapmak en iyisidir. Acemi iseniz ikinci yöntem biraz karmaşık görünebilir, ancak sadece talimatları vermek için elimden geleni yaptım.

Sıfırlama yapmak tüm verilerinizi sileceğinden, önce tam bir yedekleme yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz, böylece gerekirse tüm verileri daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

Yöntem 1: Ayarları Kullanarak Donanımdan Sıfırlama

 1. Xiaomi Mi A3’ünüzde “Ayarlar” → “Sistem”e gidin.
 2. Menüyü genişletmek için ‘Gelişmiş’ üzerine dokunun.
 3. ‘Seçenekleri sıfırla’ üzerine dokunun ve ‘Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) seçeneğini’ seçin.
 4. ‘TELEFONUNU SIFIRLA’ öğesini seçin ve istenirse telefonunuzun kilit ekranı PIN’ini/Parolasını/Desenini girin.
 5. İşlemi onaylamanız istenecektir, bu nedenle Xiaomi Mi A3’ünüzü onaylamak ve donanımdan sıfırlamak için ‘HER ŞEYİ SİL’ seçeneğine dokunun.

Telefonunuz şimdi yeniden başlatılacak ve otomatik olarak fabrika ayarlarına sıfırlanacaktır.

Yöntem 2: Stok Kurtarmayı Kullanarak Donanımdan Sıfırlama

 1. Güç menüsü görünene kadar Xiaomi Mi A3’ünüzün Güç düğmesini basılı tutun.
 2. Telefonunuzu tamamen kapatmak için ‘Kapat’ üzerine dokunun.
 3. Kapatıldıktan sonra Mi A3’ünüzü stok kurtarma modunda başlatın.
 4. Stok kurtarmada ‘Verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için ses düğmelerini kullanın.
 5. Şimdi Güç düğmesine bir kez basarak seçimi onaylayın.
 6. Şimdi ‘Tüm kullanıcı verileri silinsin mi?’ telefonunuzun ekranında onay mesajı.
 7. ‘Evet’i vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve son olarak Xiaomi Mi A3’ünüzü donanımdan sıfırlamak için Güç düğmesine basın.
 8. Biçimlendirme işlemi bittiğinde, telefonunuzu tekrar işletim sistemine başlatmak için ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçin.

Telefonunuz önyüklendiğinde, ekrandaki talimatları izleyerek normal şekilde kurun (Yalnızca satmayı planlamıyorsanız). Telefonunuzun yazılımı artık yeni gibi hissetmeli ve fabrika ayarlarına sıfırlama nedeniniz buysa, yazılımla ilgili tüm sorunları çözmüş olmalıdır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x