Xiaomi Google Uygulaması Durduruldu Hatası Çözümü

2 dk okuma süresi

Xiaomi Google Uygulaması Durduruldu Hatası Çözümü Bu sabah arkadaşımın Redmi Note 8 Pro’m ekranda sürekli “Google play hizmetleri durmaya devam ediyor” mesajı belirdiği için hiçbir şey yapmasına izin vermiyordu. Sorunun nasıl çözüleceğine dair çevrimiçi olarak gördüğüm tüm makaleler işe yaramadı, ancak hatayı düzelte bildik.

Çevrimiçi makaleler, Google oyun hizmetleri verilerinizi ve tüm bunları yaptığım Play Store verilerini temizlemenizi öneriyor, ancak sorun halen devam etti. Google oyun hizmetleri uygulama verilerini temizlemeye gelince sorun, kendini kapatması ve buna izin vermemesidir. Ayrıca, Google Play Store verilerini silmek de işe yaramadı. Ayrıca, hata mesajı telefonla hiçbir şey yapılmasına bile izin vermiyor, bu yüzden son seçeneği denemek zorunda kaldım ve neyse ki hatayı düzeltebildik.

Telefondaki tüm verileri silerek hatayı düzelte bildik ama bazı kullanıcılarda güncelleme geri almak işe yaradığınız şimdiden belirtmek isterim güncellemeyi nasıl heri alacağınız makalenin en alt kısmında açıklanmıştır. Öncelikle dosyalarınızı yedeklemeniz gerekir ve en kolay ve en hızlı yol, telefonunuzdaki tüm dosyaları dizüstü bilgisayarınıza ayrı bir klasöre kopyalamaktır. Ayrıca, hatayı düzelttikten sonra geri yüklemek için WhatsApp verilerinizi de yedeklemeyi unutmayın.

GOOGLE PLAY HİZMETLERİNİ DÜZELTME ADIMLARI, XİAOMİ TELEFONLARINDA DURMAYA DEVAM EDİYOR.

Bunu bir Xiaomi telefonunda test ederken, özellikle Note 8 Pro, Android telefonunuzda da deneyebilirsiniz ve belki işe yarar.

  • Adım 1 . Telefonunuzu kapatın.
  • Adım 2 . Sesi açma ve güç düğmesini basılı tutarak cihazı kurtarmaya başlatın. 20 saniye sonra güç düğmesini bırakın ve tekrar basın, sistem kurtarma işlemine başlayacaktır.
  • Adım 3 . Ses tuşunu kullanın ve “verileri sil” seçeneğine gidin.
  • Adım 4 . İşlemi başlatmak için güç düğmesine basın. Telefonunuzdaki tüm verileri silmek birkaç saniye sürecektir.
  • Adım 5 . Şimdi, sistemi yeniden başlatmalısınız.
  • Adım 6 . Bu noktada “Google play hizmetleri durmaya devam ediyor” duracaktır.
  • Adım 7 . Bu sefer, telefonu yeni almış gibi görüneceksiniz. Telefonu bir kez daha ayarlamanız gerekir.

Başlangıçta söylediğim gibi, verileri ve önbellekleri silmeyi denedim ama benim için işe yaramadı. Bu nedenle, bu yöntemi denemeden önce, önce önbelleği ve verileri temizleyin ve işe yaramazsa, bu prosedürü uygulayabilirsiniz. Bu eğiticiyi kullanarak sorunları çözebildiyseniz bize geri bildirimde bulunmayı unutmayın.

GÜNCELLEME: 22/06/2021

Görünüşe göre Google, çoğu telefonda Google Frame çalışmasını çökerten yeni bir güncelleme yayınladı. Google Apps ve hizmetlerini kullanan çoğu kişi, “Google Durduruldu” veya Zorunlu Kapatıldı bildirimi alıyor. Aşağıda hızlı bir düzeltme yöntemini uygulaya bilirsiniz.

GOOGLE PLAY HİZMETLERİ NASIL DÜZELTİLİR DURMADAN DURUYOR

  • Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulamayı Yönet >> Google’ı seçin >> Güncellemeleri kaldır’a gidin
  • Bundan sonra, Google Play Store’a gidin ve Google’ı arayın. ‘Google’ı seçin ve açıldığında sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın ve otomatik güncellemeyi kapatın. Sorununuz çözülecektir.
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x