wordpress sağ tık engelleme

wordpress sağ tık engelleme WordPress web sitenizdeki makaleleri ve görüntüleri çalmasını tamamen engelleyecek bir yol olmasa da, en azından zorlaştırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu yollardan biri, insanlar WordPress imajınızı sağ tıkladığında ortaya çıkan bağlam menüsünü devre dışı bırakmaktır. Bu yazıda sizlere WordPress görüntülerine sağ tıklamayı (sağ tıklamayı devre dışı bırakma) nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Öncellik le WP-Copyright-Protection adlı bir WordPress eklentisini indirinBu eklentiyi yüklediğinizde ve etkinleştirdiğiniz de, ön belleğinizi temizleyin ve sitenizdeki herhangi bir metni seçemediğinizi veya sağ tıklamayacağınızı göreceksiniz.

Bu eklenti herhangi bir yapılandırma paneli ile birlikte gelmiyor ve yüklenmesi ve etkinleştirilmesi kolay. Eklenti sitenizde hemen çalışmaya başlayacak. Metin önerisini devre dışı bırakma ve sağ tıklamanın devre dışı bırakılması kullanıcı deneyimini kötüleştirdiği için bu eklentiyi kullanmanızı öneririm.

WP-Copyright-Protection eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Her neyse, WordPress’de sağ tıklamayı veya metin seçimini devre dışı bırakma konusundaki görüşlerini bilmek isterim. Ne düşünüyorsun? Bir webmaster bu özelliği devre dışı bırakmalı mı? Kötü bir okuyucu deneyimi yaşayacak mı? Geçmişte sağ tıklamayı devre dışı bıraktıysanız, hangi yöntemi kullandığınızı ve bunun nedeninin sebeplerini bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. wordpress sağ tık engelleme için yorumda bulun

    wordpress sağ tık engelleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak wordpress sağ tık engelleme için ilk yorumu yapabilirsin.