wordpress captcha kodu nasıl ekleyebilirim

wordpress captcha kodu nasıl ekleyebilirim Web sitesi güvenliği web sitesnizin büyümesi için en önemli faktörlerden biridir ve CAPTCHA, web sitenizi istenmeyen spamlara karşı daha güçlü kılmaya yardımcı olabilir. Bu makalemizde sizlere web sitenize CAPTCHA nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim

Bu makalemizde Aşağıdaki sorularınıza cevap bulacaksınız

  • recaptcha ben robot değilim
  • google captcha ekleme
  • recaptcha indir
  • Ben robot değilim eklentisi
  • google recaptcha kurulumu
  • wordpress captcha kodu nasıl ekleyebilirim

Yapmanız gereken ilk şey, daha iyi WordPress reCAPTCHA eklentisini yükleyip etkinleştirmek tir. Etkinleştirmeyi yaptıktan sonra, WordPress yöneticinize BWP reCAPT etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Üzerine tıklayarak eklentinin genel ayarları sayfasına yönlendirileceksiniz.

Google’ın recaptcha API’sını kullanmanız için genel ve özel API anahtarlarını sağlamanız istenecektir. Bu API anahtarlarını edinmek için, CAPTCHA web sitesini ziyaret etmeniz ve ReCAPTCHA al düğmesini tıklatmanız gerekir.

Bir sonraki ekranda, Kayıt veya Oturum Aç düğmesini tıklatmanız ve Google hesabınızı kullanarak giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra, reCAPTCHA’yı kullanmayı planladığınız alan adıbı girmeniz istenir.

Yukarıdaki yazılan işlemleri yaptıktan sonra, Hesabım sekmesini tıklamanız ve ardından alan adınızı seçmeniz gerekecek. Bu sizi genel ve özel API anahtarlarınız la birlikte sayfaya yönlendirecektir.

Genel ve özel API anahtarlarınızı eklentinin WordPress yönetici alanınızdaki genel ayarlar sayfasında kopyalayıp yapıştırın. API anahtarlarının altında, Eklenti İşlevsellik bölümünde Kayıt formu ve Giriş form seçenekleri yanındaki kutuları işaretlemeniz gerekir. (nerede kullanmayı istiyorsanız seçebilirsiniz.)

WordPress reCAPTCHA eklentisi de WordPress yorum formuna reCAPTCHA eklemenize izin verir. İsterseniz yorumlarınıza reCAPTCHA özelliğini de etkinleştirebilirsiniz.

Hepsi bu, şimdi ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayınız.

Reaksiyonun gerçekleştiğini görmek için WordPress admin alanınızdan çıkış yapın. Giriş formunuzda recaptcha etkinleşecektir. Kayıt linkine tıklayın, ayrıca WordPress kullanıcı kayıt sayfasında da bunu göreceksiniz.

bu makalenin WordPress giriş ve kayıt formlarında CAPTCHA eklemenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. wordpress captcha kodu nasıl ekleyebilirim için yorumda bulun

    wordpress captcha kodu nasıl ekleyebilirim için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak wordpress captcha kodu nasıl ekleyebilirim için ilk yorumu yapabilirsin.