Windows 10’da Geri Dönüşüm kutusu Otomatik Olarak Boşaltılır

Windows 10’da Geri Dönüşüm kutusu Otomatik Olarak Boşaltılır Bir dosyaya rastladığınızda Windows 10’da artık ihtiyacınız yok; onu sil. Ancak, bu dosyalardan kalıcı olarak kurtulmak için, sil seçeneğine tıklamaktan başka bir şey yapmanız gerekir. Bir dosyayı sildiğinizde, dosyalarınızdan kaybolabilir, ancak yine de geri dönüşüm kutusuna erişilebilir.

Aşağıdaki makalemizde geri dönüşüm kutusunu bir programda nasıl boşaltabileceğinizi göstermektedir. Bu şekilde, daha önemli şeyler hakkında endişelenebilir ve geri dönüşüm kutusunu boşaltsanız veya boşaltmasanız da endişelenebilirsiniz.

Windows 10’da Geri Dönüşüm kutusu Otomatik Olarak Boşaltılır

Geri dönüşüm kutusunu zamanlamak için, görev çubuğunu arama çubuğunda arayarak açın. Yeni pencere göründüğünde, Görev Zamanlayıcı Kütüphanesi yazan seçeneğe sağ tıklayın ve yeni klasör seçeneğine tıklayın.

Klasöre ad verdiğiniz şey size kalmış, ancak görevlerinizi tanımlayan bir şeyi adlandırmaya çalışın. Yeni klasöre sağ tıklayın ve Görev oluştur seçeneğini seçin. Genel sekmesinde pencerenin açılması gerekir, ancak değilse, tıklamanız gereken yeri seçin. Görevinize Boş Geri Dönüşüm Kutusu gibi bir ad verin.

Tetikleyiciler sekmesine, ardından sol alt köşedeki Yeni seçeneğine tıklayın. Göreve başla açılır menüsünü tıkladığınızda çeşitli seçenekler görürsünüz, ancak ben devam edip Zamanlanmış olarak seçiyorum.

Zamanlama seçeneği tetikleyici olarak kullanılıyorsa, aylık veya haftalık seçeneği seçmenizi tavsiye ederim. Temizliğin ne zaman başlamasını istediğinize karar verebileceğiniz bir seçenek de olacaktır. Hemen altında da günü seçebilirsiniz.

Eylemler sekmesini ve ardından sağ alt köşedeki yeni seçeneği tıklayın. Programlar / script türünü yazdığı kutuya cmd.exe ve Programlar / script türünü yazdığı yerin sağındaki kutuya:

/c "echo Y|PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin"

Her şeyin doğru girildiğinden emin olmak için iki kez kontrol edin ve görevinizi tamamlamak için Tamam’ı tıklayın.

Genel Olarak

Windows’un yapabileceği daha fazla şey, diğer yararlı şeyler için daha fazla zamanınız olacağı anlamına gelir. Geri dönüşüm kutusunu boşaltmak pek görünmeyebilir, ancak kesinlikle yardımcı olur. Geri dönüşüm kutusunu kendi başınıza mı boşaltacaksınız, yoksa Windows otomatik olarak sizin için mi yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10’da Geri Dönüşüm kutusu Otomatik Olarak Boşaltılır için yorumda bulun

    Windows 10’da Geri Dönüşüm kutusu Otomatik Olarak Boşaltılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10’da Geri Dönüşüm kutusu Otomatik Olarak Boşaltılır için ilk yorumu yapabilirsin.