Windows 10’da Firefox Parolalarını Edge’e Alma

Windows 10’da Firefox Parolalarını Edge’e Alma Yeni Chrom tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı süper hızlı çalışıyor, Chrome için kullanılabilen tüm uzantıları destekliyor ve performans için hassas bir şekilde ayarlanmış.

Microsoft Edge rakiplerini daha önce kullanmış olan Windows 10 bilgisayar kullanıcıları şimdi yeni Edge tarayıcısından memnun kaldılar. Yeni Edge, Google Chrome’da sunulan özelliklerin ve seçeneklerin çoğuna sahip ve önümüzdeki aylarda iyi miktarda tarayıcı pazar payına sahip olacak.

Mozilla Firefox kullanıcılarının çoğu yeni Edge’den etkilendi. Edge’i birincil web tarayıcınız olarak da kullanmak istiyorsanız, Firefox’tan Edge’e şifre, tarama geçmişi ve diğer verileri almak isteyebilirsiniz.

Diğer web tarayıcılarında olduğu gibi, yeni Edge tarayıcısı da popüler web tarayıcılarından Edge’e şifreleri ve diğer verileri almak için yerleşik bir işleve sahiptir.

Şifreleri Mozilla Firefox’tan Windows 10’da Microsoft Edge’e aktarmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

Not: Bu yöntem, Microsoft Edge’in 74 veya sonraki sürümleri için geçerlidir. Daha eski bir sürümü kullanıyorsanız, devam etmeden önce Edge’i en son sürüme güncelleyin.

Windows 10’da Firefox’tan Edge’e şifre alma

Adım 1: Edge tarayıcısını açın.Ayarlar ve daha simgesine (üç nokta) ve ardından Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Sol bölmede, Profiller sekmesine tıklayın. Sağ tarafta, Tarayıcı verilerini içe aktar iletişim kutusu için Tarayıcı verilerini içe aktar seçeneğini tıklayın.

Adım 3: Listeden Mozilla Firefox’u seçin ve ardından Kaydedilen şifreler seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. Görebildiğiniz gibi, Edge yer imlerini, tarama geçmişini ve verileri otomatik olarak içe aktarabilir. Varsayılan olarak seçilirler. Yani, onları almak istemiyorsanız, lütfen işaretlerini kaldırın.

Aynı web siteleri için önceden alınmış şifrelerin üzerine yazılacağını unutmayın.

Son olarak, Firefox şifrelerini ve diğer verileri (seçilirse) Microsoft Kenarına almak için İçe Aktar düğmesini tıklayın.

Artık tüm içe aktarılan şifreleri görüntülemek için Kenar ayarları> Profiller> Şifreler seçeneğine gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10’da Firefox Parolalarını Edge’e Alma için yorumda bulun

    Windows 10’da Firefox Parolalarını Edge’e Alma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10’da Firefox Parolalarını Edge’e Alma için ilk yorumu yapabilirsin.