Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası

Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası “Memory_Management.” Microsoft’un Windows 10’u çalıştırırken özellikle çıldırtan bir BSOD ( Mavi Ekranı) hatasıyla karşılaşmanız durumunda aramanızı önerdiği yararsız sözcüklerdir. Ancak, bellek yönetimi sorununu nasıl düzeltirsiniz? Birkaç neden olsa da, işte işe yaramış bazı öneriler…

SFC Tarayıcıyı Çalıştır

SFC Scanner, sisteminizle ilgili çeşitli sorunları algılamak için çalışan bir Microsoft aracıdır ve çalıştırılması, bazı kişilerin bellek yönetimi sorunlarını çözmüş gibi görünmektedir.

Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Admin modunda ‘Komut İstemini çalıştırın. Biraz korkutucu siyah bir metin kutusu açılacaktır. ‘Sfc / scannow’ yazıp ‘Enter’ tuşuna basın.

SFC Scanner şimdi sisteminizde çalışacak ve düzeltilebilecek herhangi bir hata bulup bulmadığını görecektir. Çıkmasına izin verin – biraz zaman alabilir. Hiçbir şey bulmuyor gibi görünse de, bazı kullanıcılar bilgisayarlarının tam olarak çalışmasına izin verildikten sonra daha iyi çalıştığına dair bilgiler verdiler.

Windows Bellek Tanılama Aracını kontrol edin

Adından da anlaşılacağı gibi, bellek yönetimi hatası bilgisayarın belleği ile ilgilidir ve bu RAM’in yüklü olması ile ilgili fiziksel bir sorun olabilir. Windows’un kendi Bellek Tanılama Aracı, sorunun sorunun kaynağı olup olmadığını keşfetmenize yardımcı olabilir.

Bilgisayarınızı ‘Windows Teşhis Aracı’ için arayın ve ‘Windows Bellek Teşhis Aracını seçin. ‘Şimdi yeniden başlattı tıklayın; Windows RAM’inizi adım adım atmaya başlayacaktır.

Windows yeniden başlatıldığında, belleğinizle ilgili bir sorun olup olmadığını söyleyecektir. Varsa, RAM’i kendiniz değiştirmeniz veya garanti kapsamındaysa bilgisayarınızı geri göndere bilirsiniz.

Yazılım sorunlarına bakın

Bunu düzeltmek biraz daha zor, ancak bellek yönetimi hatası göreceli olarak yeni bir olguysa, sorunu çözüp çözmediğini görmek için en son yazılım kurulumlarınızdan bazılarını geri almayı deneyebilirsiniz.

Grafik kartı sürücülerinizi güncelleyin

Windows 10’da bellek yönetimi hatasının en yaygın nedenlerinden biri eski veya bozuk grafik kartı sürücülerine bağlı görünüyor. En son sürümü kullanmıyorsanız, mevcut olan en yeniyi yüklemeyi deneyin. Eğer öyleyse, muhtemelen onları kaldırmak ve tekrar denemek için incitmez. İhtiyacınız olan sürücüler elbette ekran kartınıza bağlı olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Memory_Management Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası için yorumda bulun

    Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası için ilk yorumu yapabilirsin.