Gmail Temel HTML Modunda Kullanma

Gmail Temel HTML Modunda Kullanma Gmail web e-posta istemcisi çok süslü, ancak bazı Gmail kullanıcıları Gmail için daha basitleştirilmiş Temel HTML modunu kullanmak isteyebilir. Temel HTML Gmail, varsayılan Gmail web görünümünden fantezi eylemlerini, özelliklerini ve işlevlerini ve ayrıca JavaScript’i ortadan kaldırır ve Gmail.com’ı daha basit bir webmail deneyimine dönüştürür.

Gmail’i Temel HTML modunda kullanmanın en büyük avantajı, düşük bir bant gereksinimi ile daha düşük bir bant gereksinimine sahip olmanız durumunda önemli ölçüde sıyrılması ve böylece çok hızlı bir şekilde yüklenmesidir. Böylece, Gmail’i daha iyi bir deneyim haline getirebilir. Elbette, kullanıcıların Gmail’i HTML modunda da kullanmak isteyebileceği başka nedenler de var. Bunların arasında, belirli web tarayıcılarıyla daha iyi uyumluluk, Gmail’i daha eski tarayıcılarla veya daha eski işletim sistemleriyle kullanmak, arayüz görünümünün eskisine daha yakın olmasını kolaylaştırmak için- Gmail’i değiştirdi ya da JavaScript’i tamamen önlemek için, diğer pek çok nedenden ötürü.

Gmail’i Temel HTML görünümüne ve Standart Gmail Görünümüne istediğiniz zaman geri döndürebilirsiniz, bu makale size bunun nasıl yapılacağını gösterecektir.

Gmail’i HTML Temel Görünüm’e Geçme

  1. Bir web tarayıcısı açın ve Gmail.com’a gidin ve her zamanki gibi giriş yapın.
  2. Gmail’e giriş yaptıktan sonra, Temel HTML Gmail’i yüklemek için bu bağlantıyı açın: https://mail.google.com/mail/u/0/h/ 
  3. Gmail’i mevcut web tarayıcısına her zaman temel HTML olarak yüklemek için ekranın en üstüne bakın ve “Temel HTML’yi varsayılan görünüm olarak ayarla” seçeneğini seçin

HTML’de Gmail’in kullanılması Basit görünüm, otomatik düzeltme, sohbet, zengin biçimlendirme, klavye kısayolları ve beğenebileceğiniz diğer işlevler gibi Gmail web posta istemcisinden bazı özellikleri kaldırır. Bununla birlikte, HTML modundaki Gmail, birçok amaç için oldukça kullanışlı ve mükemmeldir. Nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, işte temel HTML görünümünde Gmail’in bir örnek ekran görüntüsü:

Gmail’e erişmek için birden fazla web tarayıcı kullanıyorsanız ve bu tarayıcıların her birinde HTML görünümünü kullanmak istiyorsanız, bu değişikliği web tarayıcılarının her birinde ayrı ayrı ayarlamanız gerekir.

Gmail HTML Görünümü’nü Standart Görünüme Geçme

Elbette, istediğiniz zaman Gmail Basit HTML görünümünden Gmail Standart Görünüm’e her zaman geri dönersiniz.

  1. Gmail.com’a gidin ve daha önce yapmadıysanız giriş yapın.
  2. Standart görünüme dönmek için aşağıdaki Gmail URL’sini açın: https://mail.google.com/mail/u/0/?nocheckbrowser

Gmail Standart Görünümü, tam özellik kümesi ve beklediğiniz işlevsellik ile Gmail web postası için varsayılandır.

GMail Temel HTML Görünümü’nün basitleştirilmiş ve soyulmuş bir web posta istemcisi olması amaçlanmıştır ve çok çeşitli durumlar için birçok kullanım alanı vardır ve Gmail web e-posta istemcisini kullanmak için mükemmel bir alternatif yöntem sunan düşük bant genişliği ortamları için mükemmeldir. herkes için değildir ve muhtemelen çoğu kullanıcı tarafından günlük kullanım için değildir.

Gmail’i HTML temel modunda kullanma hakkında başka ilginç ipuçlarınız veya düşünceleriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HUSEYNOV048 dedi ki:

    Bedava uc geliyomu gercekten