windows 10 da şifre kaldırma

windows 10 da şifre kaldırma Özellikle evde değilseniz veya bilgisayarı başkalarıyla paylaştığınızda, Windows’a girmek için bir parola kullanmanız önerilir. Ancak, şifre kullanmadan Windows 10’a giriş yapmak isteyebilirsiniz. Windows 10’dan şifreyi kaldırmak için, sadece bu basit adımları takip edin.

1. Tüm kullanıcılar için parola gereksinimini kaldırın

Windows 10, bilgisayardaki herhangi bir kullanıcının ilgili kullanıcı hesaplarına giriş yapmak için herhangi bir türde bir parola girmemesi için bunu yapmanızı sağlar. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılar yalnızca bilgisayarlarını önyükleme yapabilir, oturum açmak istedikleri kullanıcı hesabını seçebilir ve Windows 10 bunları seçilen kullanıcı hesabına kaydeder – herhangi bir parola veya PIN kodu gerekmez. Tüm kullanıcılar için şifre gereksinimini kaldırmak için yapmanız gereken tek şey:

 1. Çalıştır  iletişim kutusunu açmak  için Windows Logo  tuşuna +  R basın.
 2. Tip  netplwiz  içine  Çalıştır  iletişim ve basın  Enter  başlatmak için  Kullanıcı Hesapları  programı.
 3. Hemen yanında bulunan onay kutusunun işaretini kaldırın  bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve şifre girmelisiniz Kullanıcılar  seçeneğini  devre dışı 
 4. Uygula’ya tıklayın .
 5. Oturum açmış olduğunuz kullanıcı hesabının şifresini girmeniz ve onay için bir kez daha girmeniz istenecektir. Şifrenizi iki kez yazın ve ardından Tamam’a tıklayın.
 6. Tıklayın  OK içinde  Kullanıcı Hesapları  penceresinde.
 7. Bilgisayarınızı yeniden başlat.

Bilgisayar her şey planlandığı gibi ilerlediğinde, kullanıcı hesabınıza giriş ekranından kolayca girerek kullanıcı hesabınıza giriş yapabileceksiniz – herhangi bir şifre vermeniz gerekmeyecek, biyometrik olmayacaktır. Güvenlik ve seçili hesabın Windows 10’un oturum açmasını istediğiniz gerçek hesap olduğunu onaylamanız istenmez.

2. Kullanıcı hesabınızın şifresini kaldırın

Eğer  Yöntem 1  sizin için ya da sadece herhangi bir şekilde bilgisayarınızdaki diğer kullanıcı hesaplarının hesap koruma tercihlerini etkilemeden kendi kullanıcı hesabından şifresini kaldırmak isterseniz çalışmaz hiçbir korku var – sadece senin kaldırabilirsiniz Kullanıcı hesabının şifresini, diğer kullanıcı hesaplarının işleyişine müdahale etmeden. Ancak, uyarılırsınız – parolayı bir Microsoft hesabından kaldıramazsınız. Bir Windows 10 bilgisayarında bir Microsoft hesabına her giriş yaptığınızda bir şifre yazmanız gerekecek – bunun etrafında bir yol yok, işte bu şekilde çalışmak için tasarlandı.

Ancak, parolayı Windows 10 bilgisayarındaki yerel kullanıcı hesabından kaldırabilirsiniz. Ayrıca, bir Microsoft hesabını bilgisayarınızdaki bir yerel hesaba dönüştürebilir ve ardından parolayı buradan kaldırabilirsiniz. Windows 10’daki bir Microsoft hesabını yerel bir kullanıcı hesabına dönüştürmek için yapmanız gerekenler:

 1. Başlat Menüsü’nü açın.
 2. Ayarlar’a tıklayın.
 3. Hesapları tıklayın.
 4. Pencerenin sağ bölmesinde yerine yerel bir hesapla giriş yapın  ve tıklayın.
 5. Şifrenizi yazın, tıklayın  İleri  ve yerel bir kullanıcı hesabına Microsoft hesabı dönüştürmek için ekrandaki talimatları kalanını izleyin.
 6. 1 – 3 arası adımları tekrarlayın.
 7. Pencerenin sağ bölmesinde, kullandığınız Diğer hesaplar  bölümüne ilerleyin  ve bilgisayarınızdan kaldırmak istediğiniz Microsoft hesabını bulup tıklatarak seçin.
 8. Kaldır’a tıklayın.
 9. Ekrandaki talimatları izleyin ve Microsoft hesabını bilgisayarınızdan kaldırmak için komut isteyin.

Windows 10 bilgisayarındaki bir yerel kullanıcı hesabından şifreyi kaldırmak için yapmanız gerekenler

 1. Başlat Menüsü’nü açın.
 2. Ayarlar’a tıklayın.
 3. Hesapları tıklayın.
 4. Pencerenin sol bölmesinde,  Oturum Açma seçeneklerine tıklayın.
 5. Pencerenin sağ bölmesinde , Şifre  bölümünün altındaki  Değiştir  düğmesine tıklayın  .
 6. Içine kullanıcı hesabı için geçerli parolayı yazın  Güncel parola  alanına ve üzerine tıklayın  Sonraki.
 7. Boş sonraki sayfadaki tüm üç alan bırakın ve üzerine tıklayın  Sonrak.
 8. Finish’e tıklayın.
 9. Tamamlandığında, Ayarlar  yardımcı programını kapatabilirsiniz.

Yukarıda ki açıklanan tüm adımları tamamladıktan hemen sonra, yerel kullanıcı hesabınızın şifresi kaldırılacaktır. Bu, bilgisayardaki belirli kullanıcı hesabına bir sonraki girişinizde, herhangi bir parola girmeniz istenmeyeceği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. windows 10 da şifre kaldırma için yorumda bulun

  windows 10 da şifre kaldırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak windows 10 da şifre kaldırma için ilk yorumu yapabilirsin.